f Zeeuwsche Sport 19 De Zeeuwen speelden den eersten ihvisu et'strijd in de rcmotie -degradatiewedstrijden en wisten van Oudok te winnen met 3-1, waardoor hun kansen om in de tweede klasse te bliji en er zeer gunstig voor staan. Een moment uit dezen wed strijd. Een aanval op het doel van de Zeeuwen wordt afgeslagen. Een zoo onontwarbare puzzle als de scheids- rechter van den wedstrijd tusschen Middelburg en Dosko heeft opgegeven zal men wel zelden zijn tegengekomen. Ware het niet, dat wij zelf uit den mond van den scheidsrechter het raadseltje opgegeven kregen, we zouden niet gelooven, dat een K.N.V.B.-scheidsrechter zooveel puzzlefantasie be zitten kan. Enkele minuten voor het einde van den boven- genoemden wedstrijd constateerde de scheidsrechter een overtreding binnen het strafschopgebied van Dosko en kende aan Middelburg een penalty toe. De Dosko-spelers waren het met deze beslissing niet eens en protesteerden luid. De scheidsrechter bleef echter bij zijn beslissing en de bal werd op de witte stip gelegd. Telkens was er echter een Dosko-been, dat den bal 'n flinken mep gaf, zoodra deze op de strafschoppunt terecht kwam. Dosko maakte het nemen van de penalty onmogelijk. Na veel geharre war floot de scheidsrechter af. Yerkeerende in de meening, dat de wedstrijd gestaakt werd, hebben wij bij den arbiter geïnformeerd hoe de situatie nu eigenlijk was. We kregen daarop het volgende raad selachtige antwoord „De wedstrijd is gewoon be ëindigd en niet gestaakt." Daarop werd natuurlijk gereageerd met„En de strafschop dan?" waarop de scheidsrechter mededeelde, dat Dosko het nemen van den strafschop onmogelijk gemaakt had en dat de aanvoerder van Dosko geprotesteerd had tegen verder spelen. Wij hebben getracht licht te krijgen in deze duistere affaire, doch zijn er niet in geslaagd om een redelijke oplossing te verkrijgen. Hoe de scheidsrechter deze „spelregelfiguur" tegenover den K.N.V.B. zal verantwoorden, daar zijn we wel zeer benieuwd naar. Intusschen heeft Middelburg zich in de volgende ronde gewerkt, want wat er ook moge gebeuren, de 4-2-overwinning plus een niet genomen strafschop brengen de groenwitten in de volgende Gudok in den aanval. De Zeeuwen in den aanval. Een moment in het veld. ronde. Deze dank zij de abnormaal zwakke leiding zeer verruwde wedstrijd bracht ons een onsmakelijke vertooning, welke geen propaganda voor de voet balsport beteekende. De Zondagmorgen bracht reeds een belangrijken wedstrijd in de Zeeuwsche contreien. Nu Vlissingen 2 kampioen van 3B is geworden krijgt nummer twee de kans om mee te vechten voor een plaatsje in de tweede klasse. Vlissingen 2 komt namelijk als reserve elftal van een tweede-klasser daarvoor niet in aan merking. Twee elftallen eindigden onder Vlissingen 2 gelijk, n.l. Middelburg 2, dat ook niet kan promo- veeren om dezelfde reden, en Eiland Boys. In een beslissingswedstrijd op het R.C.S.-terrein toonde Eiland Boys zich de sterkste en door een 2-0-over- winning komt deze ploeg in de promotie-ronde. Dat is lang geen gemakkelijke opgave en we gelooven niet, dat Eiland Boys in deze promotie-competitie veel te vertellen zal hebben. Het kranige keepertje zal er zijn talenten wel kunnen toonen. In deze promotie-competitie behaalden De Zeeuwen 'n fraai resultaat door Gudok te kloppen. Het was geenszins een „sprekende" overwinning welke De Zeeuwen behaalden op het zeer slechte en o.i. onbespeelbare Zeeuwen-veld. Met 3-1 bleven de zwartjes in de meerderheid. De voor sprong van 1 punt op Gudok en 2 punten op Terneuzen is nog zeer klein, doch geeft niettemin moed. Terneuzen is er op hetoogenblik het slechtste aan toe en zal geducht moeten oppassen of de kansen zijn al spoedig ver speeld. Hoewel we, zooals we hierboven reeds mede deelden, van de vierde, n.l. Eiland Boys, niet al te veel verwachten, kan dit ploegje toch nog wel eens een keer een leelijken uitval doen en al is het dan maar een schoorsteen brandje, roet in het eten komt er zeker van. De Zeeuwen maken een der doelpunten over den val lenden keeper heen. De keeper van de Zeeuwen onderschept een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17