Reageert u Knelt Hier hebt u 'n venslerkastfe met knop/ten. Zoodra er voor een der venstertjes een teeken verschijnt, moet u den heirokken knop indrukken. Hoe vlugger u dit doet, hoe beter. Het rangschikken van kogeltjeuit tegenovergestelde richtingen. Een hanelraardigheidsproei. tal mnen, die groepsgewijze zijn gerangschikt, zooals de stekker in Oj) die pennetjes moeten schijven worden gestoken die alleen op Tempi en aantal opgestoken schijven geren den doorslag. Het juist en secuur uitknippen van bepaalde figuren. Iiewijs van hand vaardigheid en accuratesse. wordt in dit geval de afvloeiing, des te korter de leertijd, des te geringer de uitval van producten, slijtage van machines en werktuigen, des te lager het aantal ongevallen en des te liooger de normale arbeidsprestatie. Anderzijds is het voor den candidaat van het allergrootste belang een werkkring te vinden die het meest overeenkomt, met zijn capaciteiten en zijn aanleg. Deze proeven immers brengen niet alleen bijzondere talenten, maar ook bijzondere gebreken direct aan bet. daglicht. En aldus zal liet niet zelden voorkomen dat personen, die bv. wegens lichaamsgebreken ergens worden afgewezen, in het een of ander grootbedrijf tóch nog volwaardigen arbeid kunnen presteereu. omdat het psycho-technisch onderzoek speciale begaafdheden naar voren heeft gebracht. Het valt derhalve niet te verwonderen dat de groote ondernemingen, bijna alle zonder uitzondering, beslag hebben gelegd op deze onderzoekingsmethoden die voor elk bedrijf als het ware den „steen der wijzen" vormen. Dat deze proeven overigens van overwegend belang zijn en ook worden geacht, bewijzen ook de talrijke internationale congressen, die sinds het begin der twintigste eeuw over dit onderwerp zijn gehouden. Links: En hier ziel u 'i resultaat van uw examen, waarin de kurve, onloochenbaar en onbevooroordeeld, precies aangeeft hoeveel uw intelligentie, accuratesse, handigheid en tempo waard zijn voor het bedrijf waarin u ingeschakeld wilt worden. hen van de eerste en nog vrij lichte proeven, het vinden van een uitweg uit een gegeven doolhof. lest ran groepeerings- en concentratievermogen. Een aantal figuren lijken bijna allemaal op elkaar, maar toch zijn er verschilpunten en de candidaat moet ze zoo snel mogelijk einden en aanduiden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19