ZEEUWSCHE OMROEP 23 De Oostkapelsche muzi ékvereeniging Crescendo organi seert een bazar ter versterking van haar kas: mevrouw Fa- bius opende de fees telijkheid. Voor het nieuwe gebouw der School voor Dienstplichtige Onderofficieren dei' militaire Adminis tratie is te Mid delburg de eerste paal al geheid. De districtsbouiv kundige van den Rijksgebouwendienst te Middelburg, de heer C. Barentsen, vierde zijn zilveren ambtsjubilé en werd hartelijk gehuldigd. Op Zuid-Beveland bloeit en geurt het gele koolzaad, dat korten tijd zoo'n vroolijk aanzien aan het larufschap geeft. houden ze van bloemen.' De stadsjeugd van Middelburg moet de straat als speelplaats benutten. Hallohallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Serooskerke, dat een wielrijdende molenaar drie fietsende meisjes omver gereden heeft. De klap van den draaienden molen schijnt weinig minder gevaarlijk te zijn dan de aanraking met een fietsenden molenaar Te Schore is, naar onze correspondent schrijft, een zwaar beladen vrachtauto met kaas door den zachten zijkant van den weg gezakt en in de sloot terecht gekomen. Na lang werken heeft men wagen met inhoud weten te redden. Daar sinds eenige jaren de smeerkaas is uitgevonden, behoeft er geen vrees te bestaan, dat er na dit ongeval ook maar één Edammertje voor de consumptie verloren zal gaan Te Kitthem, aldus onze landbouw kundige medewerker, is een varkens fokker, die zonder consent een knorre pot-krulstaart gekeeld en geslacht had, tegen de lamp gevlogen. Ook op het ge bied van kunstvliegen beginnen de Nederlandsche Fokkertjes naam te maken Uit Arnemuiden seint ons een dieren vriend, dat bij een dorpsgenoot een poes zich ontfermd heeft over eenige ouder - looze jonge konijntjes. Deze voorbeeldige poes is, naar wij nader vernamen, oor spronkelijk eigendom geweest van een weeshuisvader en moeder Te Middelburg is op het Bolwerk een politieagent overgegaan tot de aan houding van een man, die net drie planken op het terrein van een hout handelaar gestolen had. Zoo gaat het met die oneerlijke men- schen De splinter in den vinger van een ander wordt opgemerkt, maar de planken in hun eigen handen zien ze over het hoofd Men meldt ons uit Hoek, dat onder deze gemeente aan den oever van den snellen vliet, de Braakman, een reuzen- gToote kabeljauw is gevonden. Eén partij onder de burgerij meent, dat de waterbewoner rechtstreeks van Noor wegen is gekomen om de kwaliteit van de stokvisch en de levertraan te con troleeren, terwijl de andere partij vol houdt, dat het dier van den wagen eens vischboers is afgerold. We hopen, dat de kwestie in der minne geschikt wordt. Aan één periode van Hoeksche en Kabeljauwsche twisten in onze historie hebben wij meer dan genoeg Uit de Zeeuwsche hoofdstad ver namen wij nog, dat tijdens de behande ling voor de rechtbank van een mishan delingszaak de beschuldigde aanvoerde, dat hij het delict gepleegd had, toen de storm loeide en de regen uit de lucht neergutste. De verwondering van zijn rechters bemerkende, zei de man toen „Ik ben van plan, me op noodweer te beroepen Te Kloosterzande is dezer dagen een melkboer met zijn bakfiets omgekan teld Behalve honderd eieren smakte er 'n groote hoeveelheid vloeibare zuivel over de steenen. Tot nu toe werd er erg geklaagd over de vele zwakke plekken in den straat weg. Na dezen toevloed van versterken de middelen zal dit wel afgeloopen zijn Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23