Onopgdffi COLGATE DROSTE PASTILLES 't Wapen om harten te veroveren! Lux is het enige veilige middel om wollen goed te wassen, want lost 5 maal zo vlug op als zeep poeders en gewone zeepvlokken! „Dan had u leelijk in den weg ge- loopen. Hoe is 't met den jongen ,,'t. Heeft hem geen kwaad gedaan, lijkt me. Alleen een beetje in den put. Denkt u werkelijk, dat u zijn ring terug zult vinden V' „Ik heb goede hoop," antwoordde hij. „Uit dat avontuur zal de Beau ten minste begrijpen, dat we hem op de hielen zitten. Zoolang er geen gevaar dreigde ljpn Basil zich kalm en vrien delijk houden, maar ik geloof nooit, dat hij zich voldoende bebeerschen kan, als er gevaar dreigt." „Dus u denkt, dat hij zichzelf ver raden zal. Maar vergeet niet, dat u door die geschiedenis van vannacht heel zeker u zélf verraden hebt „Des te beter," zei Shield. „Laat hem maar bang voor me zijn. Waar is Ludovic, tusschen twee haakjes „Eustacie heeft hem overgehaald, om in bed te blijven vanmorgen, 't Is nogal een vermoeiend geval voor hem geweest, vinden we. Wilt u naar hem toe Hugh zal wel bij hem zijn." Inderdaad zat Ludovic, Constantia- wijn drinkend, met sir Hugh te debat- teeren, toen zij binnenkwamen over de vraag, of het geoorloofd was, in een anders huis in te breken, om zijn per soonlijk eigendom terug te krijgen. Eustacie, die bij het raam zat, was het met de argumenten van Ludovic eens, maar veroordeelde streng de har teloosheid van personen, die anderen lieten slapen, terwijl zulke avonturen gaande waren. Zij was zoo onvoorzich tig, hiervoor de instemming te vragen van sir Tristram, maar hij antwoordde slechts, dat hij tegen alle verwachting in dankbaar was voor het voorgevallene van dien nacht, waarbij hij juffrouw Thane aankeek met iets in zijn oogen, dat iets meer was dan een lachje. Ludovic was uitermate benieuwd te vernemen, hoe zijn neef nu dacht, den talisman-ring terug te zullen krijgen, maar zij hadden over die kwestie nog geen vijf minuten gesproken, toen zij met snelle vaart een sjees langs den weg hoorden naderen. Die bleef voor de herberg staan, en Eustacie gluurde naar buiten en kondigde toen met een stem vol schrik aan, dat de inzittende niemand anders was dan Beau Laven- ham. „Wat 'n brutaliteitriep juffrouw Thane. „Hij heeft 'n vest met roode streep jes aan," hernam Eustacie. „Wat riep Ludovic. „Dat moet ik zien Waar is mijn ochtendjas V' „Je blijft in bed zei sir Tristram, hem tegenhoudend. „Te laat hij is al binnen. Wat zou hij willen V' „Waarschijnlijk 't bewijs leveren, dat hij inderdaad in Londen gelogeerd heeft vannacht," zei Shield. „We zul len naar hem toe gaan, Eustacie." „Goed Maar wat moet ik zeggen „Wat je wilt, als je maar zwijgt over Ludovic." Hij keek juffrouw Thane aan. „Ziet u kans, om net zoo dom te babbelen, als toen hij u den vorigen keer zag V' „O, mag ik meedoen V' vroeg Sarah. Ja, dat zal wel gaan. Waarvoor „Ik vind 't tijd worden, om Basil 'n beetje bang te maken," zei sir Tris tram. „Nu hij zeker weet, dat Ludovic in Sussex is, zullen we hem laten voelen, dat we hem verdenken van den moord op Plunkett." „Uitstekend," zei Ludovic, „maar wat verwacht je dan van hem „Dat weet ik zelf niet," zei sir Tris tram rustig„maar hij zal wel iéts doen." „Vertel me maar, wat ik zeggen moet," verzocht juffrouw Thane. Beau Lavenham hoefde niet lang te wachten in het salon. Binnen enkele minuten voegden zijn neef en nicht zich daar bij hem. Hij keek hen met een vluggen, onderzoekenden blik aan. onder zijn wimpers door, en trad voor uit, één en al glimlach en hoffelijkheid. „Lieve nicht.en Tristram ook Ik kom terug van een zeer onaangenaam en vervelend oponthoud in stad. Ik kon de gelegenheid niet laten passeeren, om even goeden morgen te wenschen. Ik kom toch niet ongelegen, hoop ik 1" „Weineen zei Eustacie, met open oogen. „Hoezoo Sir Tristram kwam bedaard naar den haard en rakelde met zijn laars het vuur op. „0, dus je bent nog niet thuis geweest, Basil V' vroeg hij. „Neen, nog niet," antwoordde de Beau. Hij bracht zijn sierlijke monocle naar zijn oog en keek Shield er door aan. „Waarom vraag je dat op zoo'n eigenaardigen toon Is er iets niet in orde op de villa „Ja, en nogal iets ernstigs," zei Shield. Hij zweeg even en zag een flits van opwinding in de oogen van den fat. Hij ging voort„Een der Jacobijnsche stoelen is kapot." Het was even stil. De Beau liet zijn oogglas vallen en zei ietwat werktuig lijk „Een stoel gebroken Hoe kwam dat V' De deur ging open en juffrouw Thane trad binnen. Zoolang zij haar verba zing betuigde, hem daar te treffen, en hem groette én naar zijn gezondheid informeerde en naar den toestand der wegen en naar het weer in Londen, was er geen gelegenheid, om op het oor spronkelijke onderwerp van gesprek terug te komen. Maar zoodra zij zweeg, om adem te halen, wendde de Beau zich weer naar Shield en zei hij „Je was aan 't vertellen, dat een van mijn stoelen kapot was. Ik begrijp niet, hoe. „O riep juffrouw Thane, „hebt u 't nog niet gehoord Heeft sir Tris tram u niet verteld over die schandelijke poging, om u te bestelen vannacht Als ikuwas, zou ik echt niet naar bed durven vanavond „Hij heeft me nog niets verteld," zei de Beau langzaam. „Er is toch niet bij me ingebroken 1" „Ja, dat is er wel," antwoordde sir Tristram. „Als je bedienden de waar heid spreken, is er een troep wilde schurken door het bibliotlieekraam binnen gekomen „Ja," kwam juffrouw Thane helpen, „en denk u eens in, meneer Lavenham Sir Tristram had hier met ons gedi neerd en hij reed terug naar het Slot en toen hoorde hij in de villa schoten knallen. U kunt u wel voorstellen, hoe hij opkeek U moogt hem wel dankbaar zijn, want hij is aanstonds gaan kijken. En toen zijn de schurken gevlucht misschien hebben ze hem aan hooren komen." Wordi vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblud. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam,.Groot Rotterdam, 's Gravenbage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan St. Tel. Int. 13S66. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 55170. Giro nr, 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142. 1 elefooir fnterc. 15475, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums. van zoo groot belang voor Uw succes, kunt U alleen dan bezitten wanneer U weet gave, blanke tanden te toonenGeef dus Uw tanden de juiste verzorging: bor stel ze tweemaal daags met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tand pasta. Het geeft Uw tanden een hagel blanke glans, zonder het glazuur aan te tasten en verwijdert de gevaarlijke voed- selresten die zoo licht tusschen de tanden achterblijven. Colgate houdt te vens Uw adem rein en aan genaam van genr. Is tubes van 30, 50 en 80 cent. ket Sedecf oan lootten goed Het sop van zeep poeders ol gewone zeepvlokken bevat talloze kleine onop geloste zeepdeeltjes. Deze zijn oorzaak, dat het goed hard wordt en krimpt. Als U zeeppoeder of gewone zeepvlokken ge bruikt om wollen goed te wassen, tien tegen één, dat de zeep niet geheel is opgelost, als U het goed in het sop doet. Onopgeloste zeepdeeltjes maken, dat het wollen goed viltig en hard wordt en krimpt. De enige manier, om Uw wollen goed tegen deze nadelen te beschermen, is Lux te gebruiken. Met Lux heeft U nooit onopgeloste zeepdeeltjes in het sop, zelfs niet in koud sop. Wollen goed, dat in Lux gewassen is, behoeft maar 2 of 3 maal te worden gespoeld, dan is U absoluut zeker, dat alle zeep er uit is. Met zeeppoe ders of gewone zeepvlok- Bov.ndi.» vindt u ken j,eeft (j (jje zekerheid in het standaordpok Lux nog non brol- nOOIt. patroon en In hot reuxenpak 7 P H.t Is vorkoord# xulnlghotd, lot. tron.n. En.P and.rs t. gebruiken don Lux. Lux f" xehönkön. wordt ""O" verkocht. Lo». fraai, g.xch.nk.n- „„p.lokk.n ,l|„ Lux.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25