PUROL 30 POND AFGEVAL LEN IN 8 WEKEN...! HET ZUUR IN UW MAAG ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN Jïwtfujd vcmpyrum WIE HET LAATST LACHT.... door A. J. Croniri „MIJMHARDTJES" Witte EN TOCH.... PETROLE HAHN 30 Wanneer Uw spijs- vertering U pijn be zorgt, ligt de oorzaak hiervan meestal in een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is, dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed Dit is bewe zen door scheikundi gen. Zij druppelden Origineele foto van een wat zoutzuur (dat de- vloerkleed, verbrand zelfde samenstelling door maagzuur. heeft als maagzuur) op een karpet en dit zuur brandde hierin inderdaad een gat van i 15 cm. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen voorstellen, welke uitwer king dit zuur heeft op Uw maag. Bevrijdt U zelf van dit zuur door na den maaltijd - of steeds wanneer U pijn voelt - Digestif Rennie pastilles te nemen. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksel ver mengt en daardoor een onmiddellijke uit werking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren. en andere bestanddeelen, die de spijsver tering krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur« vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40 per pakje en f 1.25 per groot pak. a. Nv Géén zenuwpijnen Géén migraine Géén kiespijn Géén kou en griep Géén spierpijn Géén spit in den rug Géén rheumatlek Géén maandbezwaren Géén hoofdpijn Géén lendenpijn Géén ziek-gevoel Géén moe-gevoel Géén lusteloosheid Géén slapeloosheid 12 cachets 50 ct. 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drog. sctirtfver van „De Citadel99 Met (Geen ronde maar hartvormige cachets) Helpen beter-Helpen sneller Ga maar niet," zei dokter Cameron Dien middag tegen drieën ging kortaf tegen den jongen Finlay Hyslop, door dit gesprek geprikkeld en Hvslop, dien ochtend in April, begeerig, om zijn vernuft te meten met toen er een boodschap was gekomen van die geduchte oude dame, hij Meg Meg Mirlees. „Als je wijs bent, laat je Mirlees aan. die juffer links liggen." Meg woonde in de Kapelstraat, een Hyslop keek vragend op van zijn ge- smal weggetje met bijna enkel ouder - rookten schelvisch, toen zijn compagnon wetsche huizen, uitloopend op de en patroon hem dien wijzen raad gaf. Hoogstraat. Meg had door het raam „Waarom zei hij. van haar zitkamer een prachtig uitzicht Cameron glimlachte. „Ten eerste zul op de Hoogstraat, en daar placht zij je nooit een cent van haar zien, en ten te zitten in strategische stelling, kijkend tweede kan Meg Mirlees onmogelijk iets naar het passeerende stadsleven, kritiek mankeeren. 't Is de gezondste, sterkste, uitoefenend, vonnis vellend, een hartig 'herigste oude tang, die er in deze oude woordje of schandaaltje toewerpend aan stad"ooit heeft geleefd." vriendinnen, die haar hijwijlen gezel- Hyslop smeerde boter op een der be- schap kwamen houden. Eigenlijk waren roemde gerstebroodjes van Janet en het geen vriendinnen, die Meg had luisterde onderwijl, met een stijf lachje 't was een klein kringetje vleisters, die van herinnering. Cameron vervolgde hoopten, door kruiperige pluimstrijkerij „Ik weet nog goed den eersten keer, een plaatsje te veroveren in Meg's tes- dat ik haar een visite bracht. Ze had me tament. laten komen, omdat ze hoestte, en ze Maar toen Hyslop binnenkwam, was verbeeldde zich, dat ze bronchitis had, Meg alleenzij zat ineengedoken in maar er was in haar heele luchtpijp haar gewonen stoel, een magere, taaie, geen steek te vinden. Ik bleef den heelen verschrompelde oude vrijster met hooge winter loopen, want 't was nog in mijn jukbeenderen, een gezonde kleur en jongen tijd in Levenford, toen ik nog kleine kraaloogjes. Zij droeg een vale groen was en warm liep en me door zwarte japon, met een gestopten doek iedereen wat wijs liet maken. Enfin, om om haar schouders en een paar oude kort te gaan, toen ik met de rekening schoenen met elastieken opzij aan haar kwam, beweerde die dame zoowaar, dat voeten. Een zak pepermuntjes haar ze me maar éénmaal ontboden had eenige weelde lag met den Bijbel op de andere keeren was ik puur voor mijn het mooie handwerkbankje, dat naast eigen pleizier gekomen om zoo te haar stond. zeggen. Ze redeneerde, dat de stukken De voorwerpen in de kamer mochten er af vlogen, en op 't eind werd ik nijdig er inderdaad zijn fraaie oude meubels, ik heb de rekening aan snippers ge- kristallen lusters op den schoorsteen - scheurd en in haar gezicht gegooid." mantel en op een tafeltje voor het Cameron grinnikte. „Daar was't haar raam stond bet beroemde Ming-bord. natuurlijk nét om te doen. Toen ik Maar al was de inhoud nog zoo kost- gezegd had, dat ik geen cent van haar baar, toch deed het vertrek kil aan. smerige geld wou hebben, gnuifde ze „Zoo, zoo, dokter," teemde Meg bij en wees ze me 't gat van de deur." wijze van welkomstgroet, „aardig van „O, is 't er zóó een riep Hyslop uit. u, dat u eens komt kijken bij zoo'n arm „Ja," antwoordde Cameron, „zóó een schepsel als ik. 't Is natuurlijk geen is 't er. 't Is een vrekof misschien kan echte doktersvisite. Zoo zult u 't niet ik beter zeggen schriel dan vrekkig, bekijken. Ik wou maar even zoo parti- En je moet heusch niet denken, dat ze eulier een woordje met u spreken, 't niet doen kon. Ze zit er warmpjes in. ziet u." Ze heeft antiquiteiten in huis.pracht- Vóór Hyslop haar tegen kon spreken, antiquiteiten." Cameron uitte met een ging zij snel voort „Kom, kom, gaat zucht zijn verzamelaarsjaloezie, want u zitten en rust u uitZitten kost buiten zijn violen was de oude dokter niets meer dan staan. Ik had 't vuur dol op curiositeiten en antiek porselein, aan willen leggen, maar 't is er niet van „Ze heeft zelfs 'n echt Ming-bord heeft gekomen. Ik hoop maar, dat u 't niet haar overgrootmoeder uit Kanton mee- te frisch vindt." gebracht, 'n Heelen schep geld waard. Hyslop moest lachen, al huiverde hij Ik zou er aardig wat voor over hebben, in de koude kamer. Meg vond het om zoo'n dingetje te bezitten." prettiger, begreep hij, zonder vuur te Dit rapport van Cameron over juf- zitten om kolen te sparen, dan zich te frouw Mirlees had Hyslop's belang- koesteren in den vroolijken gloed, dien stelling gaande gemaaktterwijl hij zijn zij heel goed betalen kon. sertet opvouwde en van tafel opstond, „En," zei hij zakelijk, „waar hebt u me zei hij voor laten roepen, juffrouw Mirlees?" „Ik heb erg veel zin om die vriendin „Tut, tut, dokter," riep Meg ver van je eens te gaan bekijken. Ze neemt schrikt, „zoo moet u 't nu niet gaan mij er niet tusschen." noemen Ik heb alleen gezegd, dat u „Ik hoor't je zeggen." Cameron hield wel even binnen kon loopen, als u zijn hoofd schuin. „Zullen we eens soms voorbij kwam. Ik had u een wedden, dat ze van je gedaan krijgt wat kopje thee aan willen bieden, maar ik ze wil, zonder er een rooden cent voor heb nu pas gemerkt, dat ik geen suiker te betalen meer heb, en 't water is net van de kook „Malligheidverklaarde de jonge geraakt." dokter. „Je hoeft heusch niet te Zij schudde bedroefd het hoofd om denken, dat ik haar advies geef voor den noodlottigen samenloop van om- niemendal." standigheden, die haar belette, gast- Cameron hield een lachje in en streek vrijheid te beoefenen, en voorzag zich- met een peinzend gebaar langs zijn kin. zelf van een pepermuntje. Toen scheen „Goed, ga dan maar, en probeer eens, haar iets te binnen te schieten, en hield hoe ver je 't brengt. Maar ik vind je zij Hyslop het zakje voor. kolossaal veel verbeelding hebben, als „U bedankt er zeker voor eentje, je denkt, dat je tegen Meg Mirlees dokter U zult niet van pepermuntjes opkunt." houden." Dank zij de snelle, veilige vermageringskuur in vloeibaren vorm. De dankbare resultaten, die BonKora geeft aan hen, die op veilige, snelle wijze van hun overtollige dikte bevrijd willen worden, zijn werkelijk opvallend. Leest wat onze le Hollandsche aviatrice, Mej. B. de R. te Den Haag, over BonKora zegt (origineel is vrij ter inzage) „Ondergeteekende ge bruikte gedurende 2 maanden regelmatig BonKora en consta teerde, dat zij in de eerste week 2K.G. was afgevallen; in totaalben ik af gevalle afgevallen 15K.G. in 2 maanden. Nu ge bruik ik soms nog Bon Kora, indien ik bemerk iets aan te komen en bereik steeds, dat ik na inname van BonKora afval. Onaangename gevolgen on dervond ik nooit." w.g.B.deR., Ie Holl. Aviatr. BonKora is de veiligste weg om snel over tollige dikte kwijt te raken. Drievoudige werking, drievoudige snelheid. BonKora- gebruikers verklaren eenparig, dat hun ge zondheid verbeterde en zij' hun jeugdige vitaliteit herwonnen. Dieet is niet noodig, doch al te vette spijzen worden ontraden. Overigens kunt U volop smullen van alle heerlijke, voedzame gerechten, die de BonKora-verpakking aangeeft, zoodat U nimmer een hongerig gevoel hebt. Draag die lastige dikte niet langer mee Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot, Singel 115, A dam-C. ZIJN ZE EVEN OUD Doch de een heeft zijn haar verzorgd, terwijl de ander iedere voorzorg heeft nage laten. En het is toch zoo een voudig: voltooi iederen morgen Uw toilet door Uw haar met Petrole Hahn goed in te wrijven, het zal den haaruitval stuiten en roos doen verdwijnen. Het is het volmaakte middel voor het dagelijksche onderhoud van Uw hoofdhuidhet reinigt de huid volkomen, zonder haar vet te maken of haar te doen uit drogen. Overal verkrijgbaar in flacons a f 1.25, f 2.-- en l 3.75. En gros FIRMA A. MAAS, 239, O.Z. Voorburgwal, Amsterdam-C. UITSLUITEND VERPAKT IN ZWART-ROOD ETUI! LET OP DE HANDTEEKENING F. VIBERT. WEIGERT NAMAAK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 28