asnzmacm® HeO'Silvikrin Haarvoeding Ondervoeding van de hoofdhuid veroorzaakt KAALHEID NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING voorkomt kaalheid, omdat zij natuurlijke haarvoeding is. Haren groeien door 48c Trannosan, een genot voor de voeten 31 Hyslop liield een lachje in en bediende zich rijkelijk. „Dank u, juffrouw Mirlees riep hij. „Hoe weet u, dat ik zoo'n zoetekauw hen Met betrokken gezicht keek Meg naar de bres, die hij in haar kostelijken pepermunt voorraad geslagen had. Zij griste het zakje terug en zei vinnig „Zoo, dus u houdt er wél vanZij vouwde het zakje stijf dicht en keek hem met booze oogen aan. Hyslop begon pleizier in het geval te krijgen de voorloopige schermutseling had hein goed gedaan. „Dat opwekkertje hebben we gehad, juffrouw Mirlees dus zegt u nu eens wat had u op uw hart Meg wierp hem een scherpen blik toe. „Nu, ik zal 't u uitleggen, dokter. Mis schien heb ik iets, dat u wel interessant zult vinden. Dokters zoeken toch altijd naar iets aparts op het gebied van ziek ten Ik heb een klein bultje boven op mijn hoofd, ziet u. Ik heb er absoluut geen hinder van, begrijpt u Ik heb 't al zes jaar, maar 't is den laatsten tijd grooter aan 't worden, dus toen dacht ik bij mezelfmisschien vindt dokter Hyslop 't wel leuk om eens te probee- ren, of hij 't weg kan krijgen. Daar kan zoo'n jonge man ondervinding mee opdoen, dacht ik, dus als ik hem in de gelegenheid stel om 't weg te maken, zal hij er heusch niets voor rekenen." Hyslop zat te kijkeu van haar onver bloemde brutaliteit, maar hij zei op gewekt „Laat u dan maar eens kijken." Hij legde een scheidinkje in Meg's haar, dat nog donker en dik was, en bekeek haar hoofdhuid hij vond een rond lichtrood gezwelletje zoo groot als een duivenei. Hij doorzag het geval aanstonds. Het was een heel gewoon uitwas, vaak voorkomend en makke lijk te verhelpen. Hij vertelde Meg, wat er aan haperde, en hoe hij 't met een eenvoudig opera- tietje voor haar in orde kon maken. Haar oogen schitterden. „Ah, ik dacht wel, dat 't u zou lijken, dokter. Ik had al zoo'n idee, dat u er een aar dige proef aan kon hebben." Hyslop keek haar aan met een blik van geveinsden ernst. „Dergelijke proe ven heb ik niet meer noodig, juffrouw Mirlees. Ik zal de operatie voor u ver richten als u wilt, maar 't zal u ander half pond kosten." Haar gezicht veranderde op een grap pige manier. „Maar, dokter, dokter kreet zij. „Daar sta ik van te kijken Ik vind het heel geen ding om grapjes over te ma ken." „Ik meen 't zoo ernstig mogelijk." „Nou, nou," pleitte Meg, „zoo onge voelig bent u niet. Ik heb u toch ge zegd. „Doet er niet toe, wat u gezegd hebt," antwoordde Hyslop. ,,'t Komt er alleen op aan, wat ik u zeg. Ik wil 't doen voor anderhalf pond, en geen cent minder." „Maak dan maar gauw dat u weg komt riep zij. „U bent een leelijke schelm. U laat me mijn tijd verknoeien voor niemendalEn heb niet 't hart, om deze visite in rekening te brengen Ik betaal niet. Ik heb geen geld." Hyslop stond op om te vertrekken hij had 'zich uitstekend geamuseerd toen hij opeens een lumineus idee kreeg. Zijn oogen gingen naar het antieke Ckineesclie bord, dat Cameron zoo hevig begeerd had. „Laten we dan niet meer over geld spreken, als u er zoo slecht voorzit, juffrouw Mirlees zei hij. „Ik zal iets anders met u afspreken. Ik zal de operatie doen, als u me dat bord voor 't raam geeft." „Mijn bord schreeuwde Meg. „Mijn prachtige Ming-bord, dat een heek- massa goudstukken waard is Hoe komt u er bij Hoe durft u te probeeren om me zoo af te zetten Denkt u, dat ik er de waarde niet van ken Ga mijn huis uit, vlegel, ga er uit, of ik sla er op met mijn stok Hyslop vertrok, zelf lachend om zijn nederlaag, met het plan, het geval dien avond na het eten aan Cameron te ver tellen. Maar vóór den avond kwam er een briefje van Meg met het verzoek, of hij den volgenden dag wou aanko men. Hyslop was verwonderd, maar sprak nergens over, en den volgenden morgen trad hij opnieuw Meg's woning binnen. Zij was wonderlijk deemoedig en had tranen in haar oogen van berouw. „Ik heb echt spijt, dat ik gisteren zoo tegen u te keer ben gegaan, dokter, 't Is een schandaal, dat geef ik toe, maar u zult me wel vergeven. Ik ben zoo aan dat bord gehecht, ziet u, en 't viel me zoo koud op mijn dak, toen u er over begon. Maar ik heb er nog eens over nage dacht, en ik wil mijn arme hoofd toch laten verzorgen, dus heb ik besloten om u 't bord maar te geven, als u 't in orde maakt." Hyslop kreeg een warm gevoel van triomf, dat hij de oude schraapster mo res had geleerd, en dat hij het bord voor Cameron had veroverd. „Goed," zei hij. „Dat is dan afgesproken, juf frouw Mirlees." Hij liep naar het raam en nam het bord in zijn handen. Van dichtbij beke ken zag het er heel gewoon uit, maar Hyslop had geen verstand van antiqui teiten en hij wist, hoe hoog Cameron 't bord getaxeerd had. Meg greep er al naar met jaloersche handen hij gaf het haar en zei met nadruk „Dus u weet het, juffrouw Mirlees, ik neem dat bord mee, als de behandeling afgeloopen is. Ik bedoel dit bord en geen ander." „Uitstekend," stemde Meg toe. „Dit bord en geen ander. Afgesproken." Snel ging ze toen voort„Maar dan moet u 't netjes doen, dokter. U moet me geen pijn doen. U maakt dien bult weg en u zorgt, dat hij nooit meer terug komt. En u komt iederen dag naar me kijken." -* „Accoord," zei Hyslop. „U kunt er op rekenen." „En u zorgt voor al 't verband en 't pluksel en zoo." „Ja, goed," zei Hyslop. „En ik krijg wel een opwekkend drankje voor mijn bloed, hè, dokter f" Hij beloofde zelfs aan haar stout moedigste wenschen te zullen voldoen. Hij gaf inderdaad zijn uiterste zorg aan de operatie. Meg maakte een ont zettende drukte, kermde en kreunde iederen dag, als hij het verhand kwam vernieuwen. Zij was hem een ware be proeving. Had hij niet steeds gedacht aan het prachtige bord, dat hij Cameron zou kunnen geven, de jonge dokter had haar de uiterste folteringen toege- wenscht. Maar eindelijk, na een dag of veertien, was alles voorbij de wond was geheeld, 't uitwas verdwenen, en Meg knorrig voldaan. „En nu wat we afgesproken hebben," zei Hyslop vastberaden. Met een eigen aardige glinstering in zijn oogen ging hij voort „Alstublieft. Hier hebt u 't beloofde drankje. Pakt u maar aan en geeft u mij het bord." Meg nam de flesch aan, die hij haar voorhield. Toen nam zij, volkomen gelaten, het hord van het tafeltje en stak 't hem toe. „Wou u er een stukje papier omheen hebben vroeg ze. Hij knikte, verbaasd om haar vrij gevigheid misschien was ze toch nog zoo kwaad niet. Hij gaf haar een hand, Prof. Dr. Polland, dt vermaarde dermatoloog van de Universiteit te Graz, Oostenrijk, schrijft: ^OKT ELS Lees den brief van den heer Sutherland. Zijn foto laat duidelijk den vollen, kracbtigen haardos zien, welken hij door Silt'ikrin verkreeg. „Ik heb Silvikrin nu sedert 21/2 jaar gebruikt en kan eer lijk verklaren, dat het wonde ren voor mijn haar heeft ver richt. Voor ik ermede begon, was mijn haar dun, onaanzienlijk en levenloos. Ik leed hevig aan roos en het haar viel bij tijden zoo schrikbarend uit. dat ik dacht binnenkort ge heel kaal te zijn. Nadat ik Neo-Silvikrin Haar- voeding slechts korten tijd had gebruikt, verdwenen de onaangename verschijnselen, mijn haar kreeg als het ware nieuw leven en het is thans weer dik en gezond, zooals de foto duidelijk bewijst." J. A. Sutherland. Eender meest bekende huidspecialisten, die Neo-Silvikrin Haarvoeding in him praktik toepassen, is Prof. Dr. Polland (foto hierboven). Hg schrijft o.a.: Ik heb in alle gevallen uitstekende resultaten bereikt en een dui delijke vermeerdering van haargroei vastgesteld, uitge zonderd natuurlijk wanneer de haarwortels reeds dood waren of de hoofdhuid verhard was. De voeding der haarwortels geschiedt normaal door het bloed. Treden er storingen op dan lijden de haarwortels gebrek. Zij raken ondervoed en het haar valt uit. Dan zal Neo-Silvikrin Haarvoeding helpen, de gevolgen van een ondervoeding der hoofdhuid te bestrijden, want zg bevat alle specifieke groeistoffen en de regeneratie- en groeihormonen, die met den haargroei verband houden. Van gr00te waarde is de hooge desinfectiekracht van Neo-Silvikrin Haarvoeding tegen de micro-organismen, die een belangrijke rol spelen bij den haaruitval en alle haar aandoeningen. Bij hevige roos, sterken haar uitval, kale plekken kortom voor herstel van nieuwen, ge zonden haargroei: NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING Voor de dagelijksche verzor ging, bij lichte roos en begin- nenden haaruitval, om de hoofd huid gezond te houden, den haargroei te versterken en het haar tot volle schoonheid te brengen SILVIKRIN LOTION HOE SILVIKRIN WERKT Onderzoekingsarbeid van vele jaren leidde Dr. Weid- ner tot de ontdekking, dat 14 elementaire stoffen noodig zijn voor normalen haargroei. Hij slaagde er in ze in Neo-Silvikrin Haarvoeding te concentreeren en wel in dezelfde verhouding als de natuur. Is de hoofdhuid ondervoed, hetgeen zich openbaart door roos en haaruitval, dan zorgt Neo-Silvikrin Haarvoeding voor herstel van de functies der haar- vormende weefsels en van de haarwortels. Zij verwij dert de roos, doet haaruitval ophouden en brengt nieuwen, gezonden haargroei teweeg. Zie in de tabel hiernaast, wat UW haar mankeert en koop nog heden het Silvikrin preparaat, dat voor UW geval noodig is. Zorgt U voor Uw hoofdhuid, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar. Voor het Bad ^Jlnhri-Bgdj S3» op een melkwit Tran- Trakteer Uw pijnlijke en vermoeide voet» nosan Voetbad, bruisend als champagne Alle moeheid verdwijnt, de hinderlijke transpiratie wordt normaal. Pe spieren, pezen en voetzenuwen worden versterkt en verfrischt. U gevoelt zich een nieuw mensch. De 15 minerale zouten van geneeskrachtige bronnen geven deze weldaad aan Uw gestel, de kwade stoften worden verwijderd, de poriën gereinigd. Duizenden gebruikèn Trannosan Bruisend Voetbad en doctoren schrijven het voor. Bruisende Baden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 29