MIJN HUIS IS MIJN KONINKRIJK IDEAL HOMES IN OLYMPIA TE LONDEN Een straatje rati tien huizen verdwijnt in het niet in de enorme Olympia-hallen. distinctie is, die algemeenen bijval wegdraagt. Voor degenen, die vrienden of familie bij de marine hebben, is geruststellend de kennismaking met het keukendepartement van een oorlogsschip. Niet alleen dat alles uiterst hygiënisch bereid wordt, maar de menu's kunnen zelfs overdadig genoemd worden. Daar het sprookje van „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" dank zij Walt Disney's groote film thans in het midden der belangstelling staat, spreekt het wel vanzelf dat oud en jong soms een kwartier in de rij wachten om het dwergen-intérieur, waar Sneeuwwitje oppermachtig regeert over haar trouwe slaven, eens van nabij te kunnen opnemen. Dat zoo'n wachtende soms bezwijkt voor de verleiding van een tasch, scarf of lap zijde met Sneeuwwitje-motieven zal in verreweg de meeste gevallen op berouw na de zonde uitloopen, want dit snufje is allerminst aardig voor degenen die de kinderschoenen ontwas sen zijn. Tenslotte na de tuinendiebeantwoorden aan de droomen van bekende acteurs en schrijvers en met hun rotsen, watervallen, rustieke bruggetjes en prieelen ook werkelijke „droomen" zijn de attractie van den puzzelaarAcht geheimzinnige kamers, waarin een overvloed van aanwijzingen, die leiden Als tentoonstellingen in 't algemeen dl vermoeiend zijn, kan men de jaarlijksche „Ideal Home Exhibition" in de geweldige Olympia-liallen wel „moordend" noemen. Het huis, zijn inrichting, de tuin, snufjes van allerlei aard, die het leven der huisvrouw moeten veraangenamen, zij vor men met kleeding, voedingsmiddelen en make-up eigenlijk wel de voornaamste onderdeelen van deze door de Daily Mail georganiseerde tentoonstelling. Dagenlange omzwervingen langs honderden stands blocnotes vol hiërogliefen, die inspireeren tot het schrijven van boekdeelen, doch daarentegen slechts erg weinig plaatsruimte voor het verslag. Vandaar een zakelijke opsomming in telegramstijl De enorme uitgestrektheid van Olympia Niet alleen het hypermoderne „glazen huis" in de groote hal, doch zelfs een straatje van niet minder dan tien typisch Engelscbe landhuizen verdwijnt in het niet. Het glazen huis met zijn wanden van door schijnend maar niet doorzichtig glas, dat aan de zonzijde ook zelfs geen warmte doorlaat, is uiteraard geheel modern ingericht. Maar dat is dan ook een. groote uitzondering, want over het algemeen zal men de intérieurs, die verschillende groote firma's hier exposeeren, op het continent slechts vinden bij families, die op de nominatie staan om hun zilveren bruiloft te vieren. Voor moderne begrippen zijn ty pisch de twee-persoonsbedden, die nog maar steeds niet door de lits-jumeaux verdrongen zijn. En op die bedden, die over het algemeen angstwekkend smal zijn, heel erg mooie spreien, met geborduurd of doorgestikt middenstuk en ietwat ruim afhangen- den rand. En op die sprei zien we niet alleen een sierkussen in den vorm van een rol, maar erg dik wijls is het hout van het hoofdeinde gecapitonneerd met zijde, die past bij sprei, gordijnen en verdere meubelbekleeding. Stofnesten, waarvan de moderne huisvrouw niets meer moet hebben. „Gezelligheid", die in Engeland boven „hygiëne" gaat. Toilettafels en nachtkastjes, die als i'n den ouden tijd nog eens héél knusjes omhan- gen worden met geplooide draperieënIn de tentoon stellingssfeer zijn wel bijzonder verleidelijk de banken en stoelen, die uitgetrokken kunnen worden, zoodat ze een steun voor de beenen bieden. Buitengewoon practisch is de constructie van veeren, die maakt dat de rugleuning iets terugwijkt zoodxa men achterover wil leunen. Op deze wijze is het niet noodig om naar voren uit te schuiven als men makkelijk gaat liggen. Opvallend is de voorkeur voor gebleekt eikenhout, dat voor al verwerkt wordt voor imitatie- antieke meubelen. Bewaren we de afdeelingen „mode" en „schoon heidsverzorging" tot den volgenden keer, thans nog een enkel woord over de verschillende attrac ties, die voor esn deel aan dezen tijd aang past zijn. Zoo is daar eerst de televisiestudio, waar eiken a vond enkele meisjes tusschen achttien en vijfentwintig ge test worden: ten aanschouwen van honderden, die zich voor de groote ramen verdringen, haar vuurproef doorstaan. Elk slachtoffer, dat slechts bescheiden geschminkt is, onderwerpt zich aan hetzelfde iet wat béte vraag-en-antwoordspelletje, dat bedoeld is om de expressies welwillendheid, belangstellend luisteren, vinnigheid en verontwaardiging hun kans te geven. Grappig zooals sommige debutanten haar kansen trachten te verhoogen door vamp-allures aan te nemen, terwijl het toch telkens de rustige Maak ik kansen bij de televisie t naar de ontdekking van den bewoner ervan. Kamers, waarop bekende personen hun stempel gedrukt heb ben. Volgens de ontwerpers geeft elke kamer het karakter van zijn bewoner volkomen weer. Volgens puzzelaars is de zaak óók al niet zoo moeilijk. Het feit dat een clubje reporters van de grootste Londen- sche bladen allemaal verschillende oplossingen von den doet echter vreezen, dat het toch niet zoo erg gemakkelijk zal zijn om met den buit van 300 te gaan strijken. De tentoonstelling in Olympia is 'n gebeurtenis, die terecht in de belangstelling van binnen- en buiten land staat, een heel prettige manier om volkomen op de hoogte te raken van alle nieuwe vindingen op huis houdelijk gebied en daarnaast genoeg attractieve snufjes om later nog eens een extra-bezoek te brengen. De „droomtuin" van den Engelschman.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 36