voorjaarsmoeheid TONICUM NOURY TONICUM NOURY VERDRIJFT Sportieve Voorjaarsjurken v* M T y 22. Linnen japon, hals afgewerkt met kraag, schouder en rugstukken, lange mouw. Benoodigde stof: 5,50 m. 70 cm. breed. 23. Deux-pièces, taille met ingezet vest, korte mouw, rok voor- en achterbaan met plooien. Benoodigde stof5,50 m. 70 cm. breed. 27. Sportjapon, hals met kraag en strik, wijde mouw met manchet, tweebaansrok. Benoodigde stof: 5 m. 70 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 i 1 Y7"an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan 't mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar' tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen. 20 ets. voor rokken en blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gevvenschte inaalnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostoring op No 293651door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 cf.) aan het PATRONENKANTOOR ..PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post v er schuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van «ii? blad. NUTTIGE WENKEN Een oude, eenigszins vuil en geel ge worden foto kunnen we opknappen, door ze af te wrijven met een katoenen lapje, dat in methyl-alcohol is gedoopt. Wanneer we een tube crème of tand pasta hebben, gebeurt het nog al eens, dat de inhoud op een andere plaats dan door de gebruikelijke opening naar buiten komt. We kunnen dit euvel echter verhelpen, door een stukje pleis ter op de betreffende plek te plakken. Het is ons allen wel bekend, dat we een bontkraag prachtig schoon kunnen maken met behulp van zemelen. Heb ben we echter geen zemelen bij de hand, dan kunnen we ook gebruik maken van droog shampoopoeder, dat we voor ons haar gebruiken Roest van metaal kunnen we vaak verwijderen, door het flink in te wrijven met een doorgesneden ui. Hardgeworden schoensmeer kunnen we weer voor gebruik geschikt maken door er een scheutje terpentijn bij te voegen, en de massa dan met een lepeltje een weinig te kneden. Moeten we eiwit kloppen, dan doen we verstandig geen al te versche eieren te nemen, daar het eiwit hiervan uiterst lastig stijf is te krijgen. Wanneer er aan ons tafelzilver een vischreuk gekomen is, kunnen we dezen doen verdwijnen, door in het wasch- water een weinig mosterd te doen. Hebben we een potje verf aangebro ken, dat we een poos niet meer behoeven te gebruiken, dan verdient het aanbe veling, er een dun laagje water op te gieten. De verf blijft dan in uitstekenden toestand. Hardnekkige vlekken op aardewerk en porselein, die bij het wasschen niet willen verdwijnen, gaan vaak weg, wan neer we ze afwrijven met een weinig gewoon keukenzout. Roest van naalden, etc.. is in veel ge vallen gemakkelijk te verwijderen met behulp van fijn schuurpapier. Verfkwasten moeten direct na ge bruik in terpentijn worden uitgewas- schen. We dienen er aan te denken, Bteeds schoone terpentijn voor eiken verf kwast te nemen. Hebben we geen ter pentijn bij de hand, dan kunnen we de kwasten zoo lang in perkamentpapier wikkelen, waarin ze zacht blijven. Verfvlekken verwijderen we met be hulp van een weinig terpentijn. Smoezelig geworden witgeschilderde meubelen kunnen we opknappen door ze af te wrijven met een doekje, dat in melk gedoopt is. CORRESPONDENTIE Mej. L. d« Th. te Ginneken. Tegen zomersproeten zijn verschillende mid: delen in den handel. Een bepaald merk mogen wij u niet noemen. Hoofdzaak is echter, dat u zoo weinig mogelijk in de zon loopt en steeds met bedekt hoofd. Verder kunt u gebruik maken van een goede beschermende crème. Een huis middeltje tegen sproeten is, ze te betten met melk en een schijfje citroen. Dat ééne theelepeltje Tonicum Noury vóór den maaltijd bezit zulk een krachtig versterkende werking op uw geheele li.chaam! Pittig opwekkend voor den geest, weldadig kalmeerend voor de zenuwen. Gebruik het eens een tijdlang regelmatig. Het schenkt U kalme zenuwen, sterke spieren, een koelen, klaren geest! 1.50 p. flac. Dubb. flac.f 2.25. Fabr.N. V. Nourypharma, Deventer. Voor een goede kop Thee Bruinmerk 23 ct. Paarsmerk 25 ct. Voor een betere kop Thee Roodkraag 28 ct. Groenkraag 32 ct. Blauiokraag30 ct. Oranjekraag38 ct. Voor een extra fijne kop Thee China Melange 36, Rood Luxe 40, Paars Luxe 42 Scytogeen oerpakking 45 cent Prijzen per ons Ooerat verkrijgbaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37