EEN NEDEREANDSCHE J UB IE E UMFIE M 1. Hieronder ziet u, hoe diezelfde scène werd op genomen. Links vangt ■men nog juist even een glimp van de uniform van Cees Laseur op. Rechts staan filmtech nici en cameraman, een en al aandacht voor hun werk. JJet is de bedoeling bij het aanstaande regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een Hollandsche geluidsfilm uit te brengen, waarvan het scenario zich afspeelt tijdens haar regeringsperiode. Het is een familiever haal in den geest van. de eertijds uitgekomen knappe Pox Film „Cavalcade", doch dat zich nu afspeelt tusschen een patriciërsfamilie uit Amsterdam en een fabrikantenfamilie uit Brabant. Verschillende bekende acteurs spelen er in mee, zooals Cees Laseur, Johan de Meester, Adolplie Engere, Ank van der Moer, Eduard Verkade en vele anderen, terwijl de regie wordt gevoerd door Edmond Greville, een Fransehman, die reeds verschillende uitstekende filmwerken gemaakt heeft. De film is eerst sedert kort in Filmstad in be handeling genomen en hoe daar gewerkt wordt, laten we onzen lezers op bijgaande foto's zien. De regisseur, Greville, toont aan een der figuranten hoe zij haar waaier moet houden. In verband met de vele ouderwetsche, statige dansen, welke in de film voorkomen, werd als figuratie in hoofdzaak gebruik gemaakt van de leden eener society -dansschool uit I)en Haag. Een der scènes uit de film„Veertig jaar", Gees Laseur, als offi cier van gezondheid, op het familiebal. Eduard. Verkade tijdens het bal in gesprek met een der gasten, een marine-officier.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14