GRIJS HAAR WERELDKAMPIOEN 1938 EIEREN! EG OEN RAPID PA STOL zet luour- Blank in de schadiuv o MP GE 18 Voelt U vooreen zelfstandig beroep, waarbij Uw persoon lijke werkkracht tot zijn recht komt? Neemdaneendegelijke, uitgebreide, schriftelijke op leiding tot MAKELAAR-TAXATEUR, INSPECTEUR LEVENSVERZEKERINGS MIJ. of BELASTINGCONSULENT Lessen voor hen, die de lagere school bezochten en voor ge vorderden. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Leiding van een meester in de rechten en een hoofdonder wijzer met de acte handels kennis. Gratis hulp bij vestiging. Vraag zonder verplichting in lichtingen bij A.S. S. O., dir. J. van der Bij, hoofdonderwijzer, Nieuwe Plein 31, b/h Station, Arnhem. Gebruik onderstaan de bon of schrijf een brief. Q Al Ik verzoek, zonder enige verplichting, DUIi inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straal en nummer Woonplaats Leeftijd Een onttuociiy schuunheiclseuvel Grijs worden kan nu gemakkelijk ver meden worden door Inecto-Rapid. Een enkele aangename behandeling die niet langer duurt dan een shampoo doet de natuurlijke kleur houdbaar terugkeeren, zóó, dat niemand iets be merkt. Inecto-Rapid tast Uw perma nent niet aan, noch wordt de door Inecto-Rapid verkregen kleur door per manenten aangetast. U kunt Uw haar gerust wasschen of borstelen de kleur blijft even fraai en geeft niet af. Alle goede kappers, drogisten, etc. leveren U Inecto-Rapid. Vraag hen om in lichtingen of schrijf om gratis pros pectus aan de Fa. A. Maas, (A. G. J. Lindenkamp Succ.), O.Z. Voorburgwal 239-241, Amsterdam. Uw tanden zullen blanker zijn, gezon der van kleur, mooier ook, wanneer U ze een dagelijksche Pastol-kuur geeft. 'Prachtig blanke tanden geeft Pastol op Pastol-manier veilig i Zónder krassen of schuren door z'n tandsteenoplossende werking. In tuben van 20 en 35 ct., in groote ronde doozen van 20 ct., in ovale doozen v. 10 ct. NEDERLANDSCH FABRIKAAT Natuurlijk is de recordhoudster van het grootste aantal „zeil gelegde eieren een. Amerikaansche Nu is de zoo juist nabij New York gehouden wed strijd, die zich internationaal noemt, verre van veellandig geweest, zelfs liet volledig-nationaal, want van de Vereenigde achtenveertig Staten waren r maar veertien opgekomen (elk met een sterk dertiental), doch dit organi- -atorisch bezwaar doet niets af aan de persoonlij _e prestatie om 't zoo maar 'ns - e noemen der veertien maal dertien legcandidaten. Was verleden jaar het ras der oode Rhode Islands, afkomstig van het „roode eiland" (in Amerika door onzen andgenoot Adriaan Blok in 1614 aldus bij toeval genoemd wegens de grond- deur), het winnend team, dit jaar is 't verslagen door de Witte Leghorns. Van leze overwinnaarsploeg kwam er eentje ontijdig tijdens den wedkamp te sneu- elen, maar het overblijvend dozijn legde even zoo rustig en lustig in de 365 dagen an het jaar 267, 317, 316, 262, 316, 290, 310, 327, 329, 316, 290 resp. 328 ont- ajteitjes, in totaal 3.139 stuks Dat is me nog eens 'n toompje voor uw kippen- ok, want het kipgemiddelde is dus 261% ei. Toch is dit nog steeds niet het deaal van het hoenderparkwezen, dat immers streeft naar de zg. Alltagleger ofwel „one egg a day", dus eiken dag, tok-tok-tok, alweer één ei. Zoo'n koog productie moet men evenwel niet te veel naar de oogen en de eieren zien, want dit ibnormaal legvermogen gaat meestal samen met een abnormaal.... sterfver- mogen. Met andere woorden zulke „hoog opgevoerde", eenzijdig gefokte stam men, in de reclame geheeten Elitestammen, hebben zelden een gezond gestel, één natuurlijk weerstandsvermogen, 'n euvel waar bijv. de Engelsche hoender- -tapel den laatsten tijd aan lijdt. Op zoo'n ras kan men geen nationale eierindus- trie grondvesten, ongeacht de topprestaties als die onzer tusschen de eerebekers afgebeelde kampioene, die dus de kip is met het maximum van haar ploeg t.w. 329 eieren in 365 dagen. Daarmee 355 wedstrijdpunten halend ging zij met den eiereerepalm strijken, wat haar des te meer toekomt, daar zij nog een eindspurt nam door in de allerlaatste week 7 eiers, zijnde 1 per dag met inbegrip van de kippige Zondagen, in het contrólevalnest te deponeeren. Ten slotte zelfs voor een Amerikaansche bedrijfskip geen onaardig record, hoewel het toch niet het hoogste cijfer voor alle tijden is, want in 1932 haalde zekere Hen no. 33 uit Inglewood in Californië de 330, terwijl wij ons nóg treffender gegevens herinneren uit Australië van de naoorlogsche dagen, toen de wereldeierindustrie, inclusief ons land, een gouden eiertijd kende. Onlangs vierde zoo'n gevierde massaproductrice het ju bileum van haar duizendste ei in haar vijfde legjaar of zij ze zelf geteld heeft Bij ons streeft men zeer verstandig niét naar het fokken van enkele superkippen, maar naar het opbouwen van een redelijk gemiddelde, dat weer leiden moet tot een loonenden nationalen pluimveestapel over de heele linie. Hiertoe dienen onder meer de zg. crisismaatregelen der Rijkspluimveecentrale en het proefstation te Beekbergen, die een doelbewuste teeltkeus bevorderen. Zoo heeft 's lands eiermijn een omzet van ca. tweeduizend millioen eieren, ter wijl Neerlands kippige bevolking 14 millioen eierfabriekjes teltvóór de sluiting der grenzen was dat nog 17 milliöen nuthoenders, zijnde (daar ons land 8% milli oen inwoners heeft) twee hennen per hoofd der bevolking.... De doorsnee-leg onzer gebruikskippen is 'n 135 per man pardon per kip. DE JOSSELIN DE JONG. Hef GEHEIM van Tangee's grondbeginsel der kleur verandering geeft ze natuurlijke schoonheid. liet oranje van Tangee Lippenstift verandert up Uw lippen in een warme natuurlijke kleur. Parijs zegt.,Geen geverfd uiterlijk meer niet de nieuwe modeTangee is geen verf De crème-basis houdt Uw lippen zacht en gaaf. Bovendien is Tangee kissproof. Tangee rouge en poeder passen voortreffelijk bij Tangee Lippenstift. Er is slechts ÉÉN TANGEElaat niemand l' tot wat anders overhalen. Indien U voor Uw lippen meer kleur verlangt, vraagt dan Tangee Theatrical. Hel-rood Met Tangee geverfde lippen natuurlijke lippe T Worlds Most Famous Lipstick ENDS THAT PAINTED LOOK den naam Tangee op de metalen huls j Wa.tr niet verkrijgbaar vraagt Importeur I Fa. iacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'damC.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18