Zeeuwsche Sport "I 19 Eiland Boys-Temeuzen 2-4. Eiland Boys wit Vlis- singen, dat thans in plaats van de kampioenen van 3 B aan de promotiewedstrijden mag deelnem enkon hel Zondag niet tot een overwinning op Terneuzen brengen. Foto van de Eiland Boy De boschloop, in de omgeving van Domburg georganiseerd door de Middelburgsche athle- tiekvereeniging oorspronkelijk be doeld als een eenmalige wedstrijd ter afwisseling in het eentonige loopen-programma, is evenals singel- en boulevardloopen tot een traditie geworden. De athleten stellen den loop op prijs en in Domburg wordt het ook aardig gevonden. De sympathieke figuur van den vorig jaar overleden burgemeester van Voorthuijsen miste men noode als één der vaste en enthousiaste medewerkers. Baron van Tuyll van Serooskerken, de nieuwe burgemeester, heeft getoond eveneens belang te stellen in dergelijke sportevenementen en we mogen verwachten, dat ook in de toekomst op de volle medewerking van Domburgs eersten burger gerekend zal kunnen worden. 30 April Men krijgt ideeën van zomersche ta- fereelen in het aan natuurschoon zoo rijke Domburg- sche bosch. Een datum ook, waarop men aan het landschap fleur en een vroolijk aanzien geeft door het alom uitsteken van de driekleur ter herdenking van den geboortedag van onze prinses. Alle factoren bijeen kon op Zaterdag j.l. een bijzonder mooie wedstrijd verwacht worden, maar, helaas, één factor, de belangrijkste, ontbrak en dat was de zon. 30 April 1938 was een sombere, gure dag met een temperatuur, welke veel afbreuk deed aan dezen boschloop. Toch konden we vele goede dingen waardeeren in den uitstekend georganiseerden loop. Het meest moedgevende verschijnsel was de deel name van een aantal junioren van de voetbalvere niging „Middelburg". Men zou er uit kunnen conclu- deeren, dat de belangstelling voor de athletiek in voetballerskringen ontwaakt. Het wordt hoog tijd trouwens, dat de voetballers met hun trainings methoden in Zeeland andere wegen inslaan en een van die wegen is de athletiektraining. Dronkers (Marathon) heeft andermaal bewezen nog immer ongenaakbaar te zijn en is zelfs begonnen met Lacor te doen vergeten. Lacor veroverde in een korte spanne tijds den titel van Zeelands besten langen- afstandslooper en vestigde die reputatie door het De keeper van Eiland Boys krijgt een schot te verwerken. Terneuzen maakt een van de doelpunten. Een moment wit den wedstrijd. Corner op het doel ran de Boys. De voorzitter van Eiland Boys reikt voor den wedstrijd bloemen over aan den aanvoerder van Terneuzen wegens het behaalde kampioenschap van 3 A. eene record na het andere te breken. Toen Lacor verdween, rees zoo'n beetje de gedachte, dat het met de recordverbeteringen nu wel gedaan zou zijn en dat voorloopig geen vervanger, die zijn tijden even aarde, te verwachten was. Thans evenwel blijkt dat Dronkers in staat is de records van Lacor te doen sneuvelen. Met een tijd van 11 minuten 38.6 sec. werd Dronkers eerste en won daarmee den wissel- beker. Hoewel de opvolgers geen bedreiging voor hem vormden, heeft toch het loopen van nummer twee en nummer drie sterk verrast. Van Opdorp (E.M.M.) liep 11 min. 59.4 sec. en werd gevolgd door Enkelaar (E.M.M.) in 12 min. 6.8 sec. Deze twee E.M.M.-ers zullen nog wel meer van zich doen spreken. Een serieuze en goed geleide training brengt hun ongetwijfeld successen. Van Poelje (Marathon) werd een goede vierde. Als nummer 5 kwam een oude bekende, A. Kambier (E.M.M.) aan, die wel eens betere prestaties léverde. Bij de juniores zette de heerschappij van Dobbe- laere. (Marathon) zich voort en in 4 min. 54.8 sec. werd hij winnaar, gevolgd door Kees Barentsen (E.M.'M.) in 5 min. 0.6 sec. Jammer was het niet verschijnen van De Buck (A.V.'35), door wiens deel name de strijd tusschen deze drie rivalen zeker aan interesse gewonnen zou hebben. Om nog even de belangrijkste voetbalgebeurte nissen te memoreeren moeten we wijzen op de over winning van Terneuzen op Eiland Boys. Een 4-2- uitslag is sprekend, maar niet verpletterend, zooals verwacht was. De Zeeuwen leverden een hoop gevende prestatie door in Tilburg tegen Gudok gelijk te spelen. K.C.S. en Goes verwerkten een competitie- restantje, waaruit Goes het meeste voordeel trok, door met 3-4 te winnen. En ten slotte raakte Middelburg uitgebekerd door met 3-1 van Wageningen te verliezen. Dat vinden wij geen schande en een alleszins draaglijke nederlaag. Nog'n moment uit dezen wedstrijd, die goed bezochtwerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19