w HONINGKOEK Op de honiiigkeuze komt liet aan! 27 PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62 per kwartaal of f 0.121per week. franco per post f i .75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f ..63 per jaar hij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon latere. 35170. Giro nr. 97046. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstraai 142. telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. («iro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VI.ISSINGEN, Bad huisstraat 5. Tel. SI. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. dal zij al ruim een uur op stip waren, beloofde Shield een glas zeer draaglijke Madeira en vroeg, of hij er soms over dacht, dat paard te verkoopen. „Meen," antwoordde Shield. „Ik zou 't niet eens kunnen." „Waarom niet f" vroeg sir Hugh. ,,'t. Is mijn eigendom niet," zei Shield. ,,'t is een paard van mijn oudoom, dus nu van Ludovic. als 't ons lukt, hem op het Slot te krijgen." „Hm, ik vól in dat paard," zei sir Hugh. „Precies goed voor mijn gewicht, lijkt me. Hoe gauwer die jonge. Laven- liam zijn erfenis aanvaardt, hoe beter. Ik zal er eens met,' hem over spreken, als we weer binnen zijn." Maar toen zij binnen waren, was sir Hugh's eerste gedachte, een flesch Ma deira te bestellen. Hij zag echter noch Nye, noch Clem en een heer in een leeren jas, die aan de toonbank stond te wach ten, vertelde, dat hij al om den her bergier had geroepen, tot hij er schor van was. Als de Roode Leeuw geen prijs stelde op klanten, wist hij wel andere herbergen, die dit wél deden, zei hij, en na die bittere opmerking ging hij uit, om er een te zoeken. Sir Hugh begon juist de conclusie te uiten, dat Nye niet thuis scheen te zijn, toen een kreet van hoven af hem deed zwijgen en vragend de trap op kijken. Juffrouw Thane, die naar hoven was gegaan om lioed en mantel af te leggen, kwam snel naar heneden, met een on gerust en verschrikt, gezicht. „Sir Tristram, er is iets gebeurd, terwijl we uit warenEr is iemand hier geweest. mijn kamer is onderstehoven gehaald. al onze kamers Waar is Nye „Dat zullen we uit zien te vinden," zei sir Tristram. „Een belangrijker vraag is op 't oogenblik Waar is Ludovic V' Ludovic, bleek het, lag in zijn schuil plaats rustig te slapen. Hij had niets gehoord, en toen hem verteld was, dat alle kamers in huis door onbekende hand waren doorzocht toonde hij neiging om te lachen, en uitte Hij de veronder stelling, dat Basil weer naar hém had gezocht. „Dan is 't, wel een beetje érg onnoozei van hem, zich te verheelden, dat je in mijn handwerkmandje zat of zoo," zei juffrouw Thane. „Zou hij Nye en Clem ontvoerd hebben, sir Tristram „Ik zou 't niet denken," antwoordde Shield, terwijl hij het kelderluik liet zakken en er de kist weer opzette. Hij liep de gang door naar de tapkamer, zag, dat liet luik van den grooten kelder dicht was, trok het open en riep „Nye Ben je daar Er kwam geen antwoord. Sir Hugh kwam zeggen, dat Hij Nye nergens kon vinden, en toen hij zag, dat Shield liet luik.geopend had, zei hij, dat de Madeira in dién kelder niet stond. Sir Tristram had een kaars gevonden en aan liet haardvuur aangestoken. „Ik zoek geen Madeira, maar Nye zei hij, en hij ging de trap af, den donkeren kelder in. Even later riep zijn stem sir Hugh te hulp. „Thane Breng een lamp Ik heb ze gevonden Sir Hugh nam een lamp van een plank en stak die op zijn gemak aan. Toen ging hij er mee den kelder in en vond daar Shield, wachtend met de kaars in de hand, en voor zijn voeten twee man non, gebonden en met proppen in den mond. „Wel verdraaid zei sir Hugh. „Eerst heb je dit en dan heb je dit 't. Is hier de raarste herberg, waar ik ooit gelogeerd heb." Shield blies zijn kaars uit, verzocht sir Hugh, de lamp neer te zetten en Clem van zijn boeien te ontdoen, en begon zelf don herbergier te bevrijden. Dit was spoedig gebeurd en nauwelijks kon Nye spreken of hij vroeg „Niets met pioneer Ludovic gebeurd „Niets," antwoordde Shield. „Hoe komen jullie hier? Wie heeft jullie aangevallen „Ik heb ze nog nooit gezien, voor zoover ik weet," zei Nye, zijn pijnlijke ledematen bewrijvend. „Ik moet er niel aan denken, dat ze me zoo te pakken hebben gekregen mij Ze kwamen uii den postwagen van Brighton, dacht ik. Er was geen inenscli in de tapkamei dan ik, en ik had amper mijn rug ge keerd, om een paar kroezen van di I plank te halen, of ik kreeg iets op mijn hoofd, en toen ik wakker werd, lag ik hier, met Clem naast, me! Ik lieb eer buil op mijn achterhoofd zoo groot al - I een kippenei." ,,'t Is mooi, Nye de oudste tru van de wereld, en daar loop jij in zei I sir Tristram minachtend. „Ja, sir, ik weet 't. U hoéft 't ine j heuscli niet meer te vertellen. Ik lijk wel gek!" „Zooiets is niet leuk meer," zei sir) Tristram, het touw lossnijdend, waarmee! Clem's armen gebonden waren. „Iieh jij ook een klap op je hoofd gehad Clem antwoordde ontkennend. II ij was 'leelijk geschrokken en zelfs gewond, maar zijn aanvallers hadden hem over meesterd, zonder hem bewusteloos la slaan. Hij had hooien roepen en w.is» naar de toonbank gegaan. Daar stond maar één man, schijnbaar zoo onschuld dig mogelijk, maar nauwelijks kwani hij binnen, of er werd een zware jas ov r zijn hoofd geworpen door iemand, di* achter de deur stond, en voor hij zich los kon werken hadden de twee heul gegrepen, een doek in zijn mond gestopt en hem gebonden. Toen de gevangenen bevrijd waren, was sir Tristram's eerste zorg, te ont dekken, wat de indringers hadden uit gevoerd. Dit bleek al zeer snel. Zij hadden alle slaapkamers bezocht, de laden uit de kasten gerukt, den inhoud over den grond gegooid, de kleeren uit de kleerkasten getrokken, de sloten dei- koffers van sir Hugh geforceerd en den inhoud door elkaar gesmeten. Sir Hugh stond dien chaos sprakeloos aan te staren. Zijn zuster keek rond en zei „Maar dat is toch te gek Ze heli- ben zeker niet naar Ludovic gezocht Ik zou zeggen, dat 't gewone inbrekers waren, maar mijn juweeleukistje is opengebroken en alles ligt op mijn toilettafel. Mis jij iets, Hugh Ik niet „Of ik. bracht sir Hugh uit. „Dat kan ik toch zoo gauw niet. zien in zoo'n rommel Shield keek fronsend de ontredderde kamer rond. „Neen, om Ludovic is *t. hun niet te doen geweest," zei hij. „Maar wat zochten ze dan Wat kunt u gehad hebben, waar de Beau zoo wanhopig op gesteld was Sir Hugh verstond den naam en zei „Bedoel je, dat die neef van Ludovic 't gedaan heeft, die hier vannacht heeft ingebroken Wordi vervolgd WU HANDHAVEN W KWAL» TE rr In onze koekfabriek wordt een speciale studie gemaakt van honing. U zult zeggen,,Maar honing is toch honing, wat valt daar nu aan te studeeren Doch dan wreet U wellicht niet, dat er wel veertig en meer honingsoorten zijn, elk met een eigen geur en smaak. Daaruit kiezen wij de lekkerste en geurigste voor het maken van de verschillende honing-melanges, die in ruime mate in het koekdeeg verwerkt worden en waaraan onze koek dan ook dien bijzonder fijnen geur en smaak dankt. Prima Honingkoek (geel carton) 18 en 80 ct. Honingkoek (groen carton) 27l/2 ct. Snijkoek 25 ct. Ruyterkoek 1016 en 20 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27