NIEUWE VUUR ZONDER ROOK Een normale darmfunctie is noodzakelijk voor een goede gezondheid. SANATOGEN is bij nerveuze depressie of zenuwzwakte het middel bij uitnemendheid, omdat het die bestanddeelen bevat, die voor de zenuwcellen noodzakelijk zijn. SANATOGEN! 30 V^aar vroeger slechts een pont als vervoermiddel diende, daar ligt nu over het Hollandsch Diep een hechte stalen verbinding, die aan alle eischen van het modern verkeer voldoet. Alleen door groote inspanning kan een dergelijk werk slagen. Maar geldt dat eigenlijk niet voor eiken arbeid in onzen tijd? Veel wordt er van Uw zenuwstelsel gevergd; dat kan alleen wanneer de zenuwcellen op de juiste wijze worden gevoed. PAS OOK UW VOEDING BIJ ÓEN MODERNEN TIJD AAN. NEEM VOORTAAN rïoot* Archibald Rave snnflTDCEn Laat in den middag bereikte de kleine karavaan van John Morris het droge pampagebied, dat zich ruim zeven dagreizen ver uitstrekte tot aan de Death Valley. De trein bestond uit een grooten tentwagen, beladen met huisraad en getrokken door acht muil ezels, en een kleineren, waarin Mary, zijn vrouw, en hun dochter Dorothy hadden plaatsgenomen. John Morris ge leidde zelf den grooten wagen, terwijl de kleine werd begeleid door Jim Rodney, een zeeman uit Frisco. Het doel van de reis waren de borax- mijnen in den omtrek van de Bevelyn Ranch, een troosteloos eenzame en moordend lieete streek, waar John Mor ris den opzichter van de mijnen zou gaan aflossen. Dezen dag had de karavaan de grens overschreden tusschen de bewoon de wereld en de barre woestenij en door een ongebaand en verdord gebied zocht John Morris met behulp van een kom pas zijn weg naar het zuidwesten. Toen de avond viel, gaf hij last halt te houden en de muilen uit te spannen. Terwijl hij en Jim Rodney de dieren verzorgden, bereidden Mary en haar dochter het avondmaal en maakten het nachtleger gereed. Zwart als inkt streek de duister nis over de pampa neer. De vlammen van het kampvuur, aangelegd op den rotsigen grond, dansten fantastische schaduwen in het rond en kleurden de gezichten met een rossigen gloed. Het was tien uur, toen Morris de laatste gloeiende vonken van het vuur doofde en zich ter ruste begaf. Aan den donkeren nachthemel flonkerden de sterren. Het kamp lag spoedig in diepe rust. De duisternis en de stilte waren schier tastbaar. Eensklaps werd die stilte verscheurd door het gehuil van een coyote, den prairiewolf. De muilezels bewogen zich onrustig, richtten zich even op en legden zich weer neer. Loos alarm de wolven roken de menschen. Alles sliep en in de prairie ontwaakte het koortsige nachtleven. VoOR EF.N NORMALE darm functie is de aanwezigheid van slakken en ballaststoflen uit het voedsel noodzakelijk. De moderne voedingswijze geeft echter den voorkeur aan sterk geconcentreer de levensmiddelen, arm aan de zoo noodzakelijke spijsverterings slakken. Het gebrek hieraan ver oorzaakt een ernstige verslapping van de darmperistaltiek, welke op de gezondheid zeer nadeelig werkt, l ijdelijke verstoppingen en zelfs Chronische Constipatie zijn hier van een gevolg. Normacol voorkomt Chronische Constipatie. Normacol is het middel bij uitnemendheid om Chronische Constipatie te voorkomen De zuiver plantaardige Normacol-korreltjes zwellen in den darminhoud gelatineus op Gebrek een bel- laststoHen ver slapt de darm- wandspieren. met •Chronische Con stipatie als gevolg. herstelt darmfunct en vormen daar het zoo noodzakelijke volume. Een kleine hoeveelheid Normacol van tijd tot tijd ingenomen zorgt voor een gcregclden, grmakkelijken stoelgang en houdt U daardoor fit en gezond. Overtuig U van de gunstige werking van Normacol, en zend ons nevenstaande coupon in open env., gefr. met 1' 2 ct. postzegel, of zend ons een briefk. Dan ontvangt U gratis en fr. 'n proefzending Normacol. Aan C. N. Schmidt, Aid. P. 28, Keizersgracht 31, Amsterdam-C. (S v p. volledig en duidelijk in blokletters!) DEN HEER i MEVROUW MEJUFFR. ADRES: PLAATS: NORMACOL VOOR REGELMATIGE WERKING Het was geen droomlooze slaap, dien de menschen sliepen. Jim Rodney lag onder den grooten tentwagen met zijn hoofd op een opgerolde deken. Zijn mond hing open en liet een krachtig gebit met ■en paar afgebroken tanden zien. Over le rechterhelft van zijn gelaat liep een litteeken van zijn hoofdhaar tot aan zijn kin een onverwelkbare herinnering aan een reis naar de Kaap, toen een zekere Bill Howard iets vlugger met het mes was geweest dan hij. Zijn onrustige geest had hem ver plaatst naar een krot in een achterbuurt van Manchester. De woning telde slechts één kamer met een bedstede, een keu kentje, en nog een slaapplaats in de gang. I n het woonvertrek stonden een gebarsten potkachel, een wankele tafel en een paar stoelen zonder zitting, be dekt met een blank geschuurde plank. Een drijvend vetpitje op tafel belichtte met een onzeker schijnsel een oude kast, waarop een paar vazen stonden en een Christusbeeld. Uit de bedstede, behan gen met oude, gebloemde gordijnen, klonk een zachte, geregelde ademhaling. Jim stond voor de kast. Zijn grove, ruwe handen met de stompe vingers betastten beverig een hoopje oud goed en omklemden een doosje, dat zacht rinkelde, toen hij 't te voorschijn haalde. Muziek in zijn oor hemelsehe muziek. Plotseling klonk er een diepe zucht uit de bedstede, er volgde een ademlooze stilte en eensklaps werden de gordijnen vaneengerukt. „Dief, gemeene dief!" voer een krijschende vrouwenstem uit. „Ontaarde zoon van je moeder Vermoorden doe jc me nog eensDurf je me nou ook nog te bestelen van m'n laatste pennies....' Jim bromde. „Hou je bedaard, menscli, morgen krijg je 't terug." „Morgen je blijft eraf, zeg ik Smerige dief geen wonder, dat je kor nuiten je Jakhals noemen Jakhals. Jakhals De krijschende vrouwenstem brak Jim deed dreigend een stap naar de bed stede. De gordijnen vielen dicht en daar achter klonk een klagend geschrei, on derbroken door een snikkende stem „M'n God, wat ben ik bezocht met zoo'n kind Hij deugt alleen voor galg en rad. Jakhals Maar je krijgt je loon nóg 'ns voor wat je je moeder aandoet. Ze noemen je jakhals, maar pas op, dat de wolven je op 'n goeden dag niet ver slinden. Er klonk een kermende kreet en met een hoonend lachje trad Jim terng naar de kast. Op de planken stonden vol- beladen linnen zakken met groote en kleine zilverstukken. „Bevelyn Ranch Boraxmijnen" stond erop gedrukt. Jim nam er een in zijn handen en rinkelde ermee aan zijn oor hemelsehe muziek. Hij lachte voldaan, bond de zakken aan een met een touw en wierp ze over zijn schouder. Toen richtte hij zich naar de deur. In de gang stond een politieagent. Deze hief dreigend zijn hand op, doch Jim trok vliegensvlug zijn mes. De agent deinsde terug en veranderde plotseling in een muilezel. Jim lachte en greep het beest bij de achterpooten. En met één haal sneed hij de liielpezen door en maakte dat hij weg kwam Jiin Rodney ontwaakte. Hij richtte zich op onder den wagen, sloot zijn oogen voor de scherpe nachtlucht en streek zich over het voorhoofd. Hij had ge droomd. Een verwarde droom. De oude vrouw, de gammele kast. het gelddoosje. de zakken zilver en John Morris, wolven en muilezels. Een duivelscli ratjetoe door mekaar. Die zakken zilver. De Jakhals lachte zachtjes en tuurde de pampa in. Brommend ging hij weer liggen, zijn mond viel open en liet zijn afgebroken tanden zien. Er klonk een luid gesnurk hij sliep. Dory Morris lag te woelen in den kleinen tentwagen. Zij droomde, om haar mond speelde een glimlach. Zij stond in een grooten tuin en snoof met welbehagen het fijne aroma op van de jonge wijnstokken, die langs het huis geplant stonden. Aan haar voeten bloeiden viooltjes en door het open ven ster klonk de bestraffende stem van haar moeder, die de poes beknorde. Plotseling stond Dick Astor voor haar. Op zijn teenen was liij op haar toe ge slopen, zoodat zij schrok van zijn onver wachte verschijning. „Diek....!" Zijn knap, jongensachtig gezicht stond bedrukt. „Ik lieb bet zooeven gehoord is het waar vroeg hij met een treu- rigen klank in zijn stem. „Wat gehoord f Dat vader naar de Bevelvn Ranch wordt overgeplaatst Ja, dat is waar zag je niet, dat ik reeds bezig was afscheid te nemen Zij lachte, maar die opgewektheid was slechts schijn. Heimelijk betreurde zij het, dat zij deze vertrouwde omgeving verlaten ging haar jeugdtehuis, al haar vriendinnen en Dick. Er viel echter niets aan te veranderen wilde vader zijn betrekking behouden, dan moest hij zich gewillig voegen naar de hevelen van zijn directeuren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30