m PEPSODENT TANDPASTA IRIUM geeft aan millioenen de sensatie van ongekende schittering der tanden! de eenige met IRIUM GOLVEND, GLANZEND HAAR doorSILVIKRIN LIQUID SHAMPOON VIKRIN LIQUID Shampoon 10 wasschingen (48< let Uw Haar jonj 31 4 „Ja, het is waar," hernam zij. „Maar het is gelukkig niet voor eeuwig. Twee jaren zijn zóó om. Ik herinner me nog levendig den dag, toen ik je voor 't eerst zag. En dat is nu al drie jaar geleden." Haar stem klonk plagend en haar wangen waren gekleurd met een lichten blos. Dick keek haar bedremmeld aan en zuchtte diep. Toen zwierven zijn oogen door den tuin, zochten het venster en staarden langs haar heen naar den weg. „Ik zal al dien tijd op je wachten," zei hij met een. vreemden klank in zijn stem. „En naar je verlangen. Zij voelde den blos op haar wangen warnier worden tot gloeiend toe. Eensklaps wendde zij zich af en liep op den zijgevel van het huis toe, waar niemand hen zien kon. „Wat bedoel je f" vroeg zij aarzelend. Dick scheen een oogenblik te weifelen. Hij staarde haar aan met een blik, alsof hij op een aanmoediging wachtte en zij lachte hem plagend toe. Eensklaps trad hij een stap dichterbij, legde een arm 0111 haar schouder en kuste haar wang. „Dit bedoel ik," zei hij, diep adem halend. „Ik voel 111e, alsof ik dronken beu ik kan niet meer buiten je, lieve ling. Twee jaar m'n hemel, komen die ooit om Zij lachte hem uit en wilde hem uit leggen, hoe vlug een jaar wel verstreek, doch eensklaps waren de tuin, het huis en Dick verdwenen. Zij bevond zich met haar moeder en vader in een landelijke herberg. Buiten stond een auto met meubels en een paar mannen waren bezig de vracht oyer te laden op een grooten tentwagen. Terwijl zij een glas wijn naar haar lippen bracht, verscheen de waard een man met breede kaken en een paar kleine, sluwe oogen. „Ik heb 'n mannetje voor u gevonden, senor," zei hij kruiperig beleefd tot haar vader. „Jim Rodney is een bekwame en ijverige kracht en van alle markten thuis. Hij is bereid u naai' de Bevelyn Ranch te vergezellen voorden prijs, dien u hebt genoemd, mits hij met den anderen opzichter terug kan keeren." Er trad een man voor hun tafeltje wiens eene wang een breed litteeken droeg. Hij zag er ongunstig uit en haar vader en moeder wisselden een korten blik. „I treft het gelukkig," hernam de waard met een vertrouwelijk glim lachje. „Voor den prijs, dien u noemde, zou u moeilijk een geleider hebben kun nen krijgen, maar deze heer behoort tot de gunstelingen van de fortuin, die een aardig pensioentje uit den oorlog hebben overgehouden. Ik geloof niet, dat een prik van een Uhlanensabel ooit eerder of later zoo royaal betaald is. De waard begon hartelijk te lachen en tegelijk wisselde het tafereel opnieuw in Dory's droomleven. Zij stond onder een ouden boom met een gescheurden stam en terwijl zij die vreemde wonde bekeek, voelde zij eensklaps een paar ruwe handen voor haar oogen. „Hel])gilde ze. De handen lieten haar los en in haar oor klonk een zachte, onaangename lach. Zij wendde zich om en staarde in het gezicht van Jim Rodney. „Ben je bang van me, liefje vroeg hij brutaal. Zij zag het litteeken op zijn wang verkleuren van rood tot paars en niet een duivelachtig glimlachje toonde hij haar een linnen zak met een rinkelen den inhoud. Het was een van de zakken, die haar vader meevoerde in den grooten tentwagen. Zij gilde en kreeg eensklaps een stoot in haar zij. „Zeg, wat is er aan de hand hoorde zij haar moeder vragen. Dory geeuwde, - huiverde en tastte met haar handen in het rond. Gelukkig zij had slechts gedroomd. Zij lag veilig in den kleinen tentwagen naast haar moeder. „O, niets ik droomde," mompelde zij, terwijl zij weer ging liggen. Even dacht zij nog 11a over haar droom. Zon derling al die dingen had zij beleefd, al was het dan niet precies zóó. Dat Jim Rodney haar een zak niet geld had ge toond, was echter pure fantasie. Maar toch zij vertrouwde hem niet. Huive rend van kou sloot zij haar oogen. De droom is in ons slapend leven de rimpel van een golf, die ons voorbij is, of gaat komen. Dory beschouwde haar droom van den afgeloopen nacht als een waarschuwing. Zij liep met haar vader voor den grooten wagen uit, die holde- bolderend door de pampa waggelde. Achter hen volgde Jim Rodney. Hij zong een Mexicaansche corrido. Hij had een goede stem, die aan het eind van het lied verstierf in een triller. Dory had peinzend geluisterd. „Vader, is het eigenlijk niet gevaarlijk met zooveel geld te reizen f" vroeg zij. John Morris keek haar verbaasd aan. „Iloe kom je eensklaps op die gedachte?" Dory aarzelde een oogenblik. Zou zij haar vader vertellen van haar droom en van Jim's opdringerige vrijpostigheid, als hij alleen met haar was Neen, het; was beter het niet te doen er zouden misschien woorden van komen. „Het viel me zoo maar in." gaf zij ten ant woord. „Erg vertrouwenwekkend ziet die Jim Rodney er niet uit. E11 als hij eens kwaad in den zin had, zou het hem niet eens zoo heel veel moeite kosten zich van die geldzakken meester te maken. Hoeveel hebt u wel niet bij u j 't Is best de moeite waard er iets voor te wagen." „Dat is liet," beaamde John Morris. „Bijna achtduizend dollar liet loon voor drie maanden van honderd India nen. Maar ik geloof niet, dat Jim Rodney weet, dat wij dat geld meevoeren. En zelfs als hij liet wist, maakte ik inè nog niet ongerust. Die Pedro zei, dat hij vol komen te vertrouwen was. E11 veronder stel, dat hij het niet is,waar zou hij heen moeten met het geld Rond ons de wildernis de droge pampa's, waar geen druppel water te vinden is en waarin, bij gebrek aan punten 0111 zich te oriënteeren, iemand zonder kompas absoluut verdwalen moet." „Hij zou ons spoor terug kunnen gaan," merkte Dory aarzelend op. „Inderdaad en daarom kan hij dat niet volgen," antwoordde J0I111 Morris droog. „Want het wijst ook ons den weg, dien hij gegaan is. We zijn bijna twee dagreizen van de bewoonde wereld ver wijderd. 's Nachts heeft hij niets aan dat spoor, terwijl wij ons kompas hebben. We zouden hem binnen een etmaal heb ben ingehaald. Neen, kindje, breek je hoofd maar niet niet die dwaze fan tasieën John Morris lachte en Dory zweeg, al was zij slechts half gerustgesteld. De karavaan van John Morris was vijf dagen onderweg en zou over twee dagen Bevelyn Ranch bereiken. Naar mate zij het doel naderden, werd Jim Rodney ontevredener en ongeduriger. Het plan, waarop hij reeds dagenlang liep te broeden, was zoo gemakkelijk uitvoerbaar. Hij had die geldzakken maar voor het grijpen en niemand zou liem beletten ze op een muil te laden en ermee weg te rijden. Maar waar moest hij heen Hij zou hopeloos verdwalen in deze woestenij en binnen vierentwin tig uur omkomen van dors'. John Mor ris bewaakte zijn water scherper dan zijn geld de gallons stonden in den kleinen wagen, waarin de vrouwen sliepen. Neen - hij moest zich dien buit laten ont glippen, hoezeer het hem ook speet. Anita Louise, star of PEPSODENT is de eenige van alle tandpasta's, die IRIUM bevat, waardoor op verrassende wijze de natuurlijke glans der tanden verhoogd wordt. IRIUM is de nieuwe moderne manier 0111 de doffe, verkleurende tandfilm te verwijderen - de tanden te glanzen en de mond schoon en frisch te houden. Zóó doeltreffend is IRIUM, dat reeds éénmaal flink borstëlen met Pepsodent Tandpasta het glazuur schooner en glanzender maakt dan ooit tevoren mogelijk was. I>e groote tube is voordeeliger Wasch Uw haar en dat van Uw kinderen deze week met Silvikrin Liquid Shampoon, de vloeibare shampoon, en zie dan hoe mooi, hoe glanzend het ervan wordt. Silvikrin Liquid Shampoon reinigt hoofdhuid en haar grondig en is daarbij zeer zacht. Zij tast het teerste haar niet aan en kan zelfs voor babies worden gebruikt. Silvikrin Liquid Shampoon is wetenschappelijk uit de zuiverste grond stoffen samengesteld en bevat Neo-Silvikrin Haarvoeding, die de haar wortels versterkt, de hoofdhuid gezond houdt en het haar verfraait. Gezond, welverzorgd haar verhoogt de charme van Uw per soonlijkheid. Neem daarom voor Uw haar- wassching het aller beste: Silvikrin Liquid Shampoon.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31