LONDENSCH ALLERLEI zijn, en dan naast soepel suède ook veel krokodil. Het enveloppe-model wordt veel gezien en het is opvallend dat juist de zaken van standing weinig interesse schijnen te hebben voor meer excentrieke modellen. Bij het zomertoiletje zullen we echter een over weldigend aantal sets van tasch en scarf, van hand schoenen en scarf ofwel van handschoenen, tasch en knop plus foedraal van parapluie zien. 'n Typisch verschijnsel is, dat de sjaals met de grappige prints, zooals kleurige omslagen van weekbladen, theater-affiches, knipsels uit kranten, plattegronden van Londen, verkeersteekens, vlag gen, enz., over het algemeen in héél wat rustiger tinten gehouden worden dan Parijs gewend is. De fletser kleuren zijn echter oorzaak, dat de das over liet algemeen minder flatteert. Dat verschil in palet merkt men overigens ook op bij de vele bedrukte zijtjes, die dezen zomer gedragen zullen worden. Zij vertoonen ófwel véél fletser tinten dan Parijs brengt ófwel donkerder kleuren. We zien het felrood vervangen door naar bruin hellend bor deaux, grasgroen, dat naar olijf zweemt, en daarnaast natuurlijk een overvloed van liberty-kleuren als lavendel, zacht violet, turkoois. Een ander kleuren schema, waarschijnlijk omdat de Engelsche jonge vrouw met haar prachtig teint zulke heel andere kleuren kan dragen dan haar zuster van het conti nent. De „complexion" van de Engelsche is een der „wonderen", waarnaar inen afgunstig staart. Gevolg van het schrale dieet, dat vleesch en groente zonder boter brengt? Van het klimaat? Feit is echter, dat hier zoo opvallend veel mooie meisjes rondloopen, dat men gerust van bloesemende schoonheid kan spreken. Waarschijnlijk als gevolg van diezelfde sobere leefwijze ziet de oudere Engelsche vrouw er over het algemeen bijzonder mager en spoedig ver vallen uit. 't Is mogelijk, dat we hier met een tekort aan reserve te doen hebben. Winkelen in Londen geeft de overtuiging, dat het economische leven in Engeland niet dermate ont wricht is als in menig land op het continenthet bewijst tevens, dat de Engelsche vrouw over goeden smaak beschiktlast not least zijn de prijzen voor onzen Hollandschen gulden van dien aard, dat we gelukkig niet voor elk verleidelijk snufje bezwijken. 38 is. Bedragen, waarvoor zelfs de rijke Nederlandsche vrouw terugschrikt, wor den hier zonder blikken of blozen neer geteld voor een modeljapon, uitzonderlijk antiek sieraad, leerwerk. Niet alleen de hoffeesten, maar ook de menigvuldige particuliere bals en recep ties zijn oorzaak, dat hier druk handel gedreven wordt in colliers, armbanden en diademen, waarvan men eigenlijk zou ineenen, dat ze niet meer gedragen zou den worden. In heel veel gevallen zijn deze pompeuze stukken niet alleen tweede- handsch, maar worden ze ook als dusdanig in de etalages, die er soms hopeloos ouder- wetsch uitzien, aangeprijsd. Wat we nu wel graag in Londen zouden koopeu Bont, dat slechts voordeelig is, als we terecht komen in massa-zaken, is en blijft hoogst gevaarlijk, want al is Londen een der grootste houtmarkten, tóch blijkt, dat men er voor het werke lijk edele bont behoorlijk geld vraagt. Slechts de werkelijke kenner kan zich in zoo'n populaire zaak, waar duizenden vossen op een kooper wachten, wagen. En dan nog. Maakten we enkele dagen geleden niet mee, dat het reeds maandenlang gedragen bontjasje van een kennisje ondanks haar krachtig protest door de Nederlandsche douane in beslag genomen werd als zijnde nieuw en over de grens gesmokkeld De goede schoen verschilt dusdanig in prijs met ons eigen z.g. betere schoen werk, (lat de lust tot koopen vergaat. Prijzen als vijfentwintig, dertig en zelfs tegen de veertig gulden voor wél mooie en natuurlijk uitmuntend gemaakte wan- delsclioentjes zullen de Nederlandsche vrouw wel niet tot koopen ver lokken. Gok tasseken zijn duur maar. buitengewoon mooi. Prachtig zwaar leer, waarvan varkens- en kalfsleer favoriet Winkelen in Bondstreet of Knights bridge is zeker zoo interessant als het rondzwerven in de buurt van den Boulevard des Italiens of de beroemde rue de la Paix, en zelfs speur tochten langs de Fifth Avenue te New York leveren weinig nieuwe gezichtspunten, als men de etalages van de vaak wat ouderwetsche luxe-zaak jes in Bondstreet naarwaarde bewonderd heeft. Verschillen de prijzen, die in de groote warenhuizen van Regent- en Oxfordstreet ge vraagd worden, niet zoo bar veel met de onze, ofschoon ze over liet algemeen toch wat hooger zijn, de prijzen in de uitgesproken fijne zaken zijn van dien aard, dat men tot de overtuiging komt, dat er in Engeland toch wel veel geld moet zitten en dat men het in ieder geval makkelijker uitgeeft dan bij ons het geval

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38