IkhjuteM ttui Schoonheid? de OLUFOLIE in PALMOLI VE doet haar weer opbloeien Hollebolle Gijs Vlotte zomermantels A I rait alle in deze rubriek afgebeejde genummerde kostuums, die ontleend /yn uun liet modealbum „Zomerprachi". zijn patronen verkrijgbaar tegen den pry« van 50 ets. voor complets. 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Rij bestelling vooral opgeven liet gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger: door girostorting op No. 293651 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het V A I H O N li N k A N T O O R „P A N O K A N A S SALPI. li IN t. HA A H L li M waurbij 5 ets. extra voor bestelknstcn verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. COR RESPONDENTIE Mevr. W.J. M. M.J. te Oen Haag. 1 lat uw pioenrozen het eerste jaar slechts schaars gebloeid hebben is een gewoon verschijnsel. Na het verplanten heeft nog geen rijke bloei plaats. Nor maal moeten de planten ieder jaar rijker gaan bloeien. Dat ze.het bij u niet deden moet een oorzaak hebben. Vermoedelijk is- dat aan den drogen grond te wijten. Een pioenroos staat n.l. graag in don keren (humusrijken) vochtigen grond, zooals te Boskoop en Aalsmeer, waar ze veel gekweekt worden. TT kunt, als uw tuin uit drogen zandgrond bestaat, beter andere planten kiezen. Een andere oorzaak kan zijn het z.g. „vuur", een zwamziekte. die dikwijls optreedt hij pioenen. Als de knoppen zieli normaal ont wikkeld hebben en ze worden bruin, dan kunt u last hebben van deze lastige ziekte. Ook buigen de stengels wel om. In het najaar moeten alle plantendeelen van de plant nauwkeurig worden ver wijderd zoo diep mogelijk en worden verbrand. De aarde boven en om de. plant, moet worden ontsmet. NUTTIGE WENKEN Krassen op meubels verdwijnen in veel gevallen wanneer we ze bedekken met een mengsel van gelijke deelen azijn en paraffine. We laten het er een poos op zitten en wrijven dan na met een weinig meubel was, op de gebruikelijke manier. Tabak blijft, lang goed. wanneer we er een doorgesneden rauwen aardappel of appel bij leggen. Kurken tafelmatjes kunnen we schoon maken met methyl-alcohol. Ze moeten liefst buiten worden neergelegd om te drogen Wanneer we om het uiteinde van een kaars een stukje zilverpapier wikkelen, zal de kaars tot het einde toe opbranden. Theedoeken, die versleten raken, hoe I ven we nog niet weg te doen. We stikken de goede stukken aan elkaar, vouwen ze verschillende malen dubbel, stikken enkele malen flink door en Jiebben dan uitstekende stofdoeken. Verse he inktvlekken bestrooien wc direct rijkelijk met zout, waar de inkl dan dadelijk intrekt. We vernieuwen ho. zout. zoo noodig enkele keereli. Spijkers, die in hard houtwerk moeten worden geslagen, doopen we tevoren in wat. olijfolie ofwel we steken ze evei in een stuk zeep. Ze kunnen dan veel gemakkelijker worden ingeslagen. Shantung moet steeds gestreken wor den wanneer het volkomen droog is. 8. Raglanmantel van tweed, rug met plooien, opgestikte zakken, sluiting met twee rijen knoo- pen. Benoodigde stof3 m. a 1 40 cm. breed. Wanneer Uw huid door zorgeloosheid droog wordt en hard, is Uw schoonheid in gevaar! Waarom? Omdat ze olijfolie noodig heeft Masseert haar, 's morgens en 's avonds met het roomach tige schuim van Palmolive, de zeep, waarin olijfolie ver werkt is, de zeep van de Canadeesche vijfling. In kor ten tijd zult U Uw natuur lijke schoonheid herwinnen Uw teint wordt weer frisch en Uw huid satijnzacht. Neemt schoonheid in voor raad Koopt vandaag nog drie stukken Palmolive! Palmolive Zeep voor de teint. Palmolive sham poo voor het haar! Prijs 1$ cent per pakje van twee shampoo's. Een enkel motton wijfje kan reeds binnen een jaar de fantastische hoeveelheid van duizenden inottcnlarvcn hebben! Deze larven en niet zooals men ten onrechte vaak meent, de vliegende mot, vernielen ontijdig voor duizenden guldens per jaar. Veel moeite en onnoodigc kosten kunt U zich be sparen. Roep den vraatzuchtige» motten een krachtig „Halt" toe, doordat (J voortaan slechts met Eulan behandelde, dus blijvend motechte handwerkwol en wollen stoffen koopt. U hebt er alleen maar voordeel bij! U herkent met Eulan behandelde stoffen aan dit merk: FI/XÜV 9. Mantel van dunne stol, sluiting met twee rijen knoopen, rug met rugstuk, mouw met kleine plooitjes. Benoodigde stol3 m. h 1 40 crn. breed. 1 8. Mantel van tweed, aangesloten rug met rugstuk, groote revers rnet kraag, rnouw met opgestikten naad. Benoodigde stol: 3 m. a 1 40 cm. breed. 18. Mantel van witte stof, sjaalkraag, inge zette- rug bies, mouw met plooitjes. Benoo digde stof 3 m. 1 40 cm. breed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39