Doopplechtigheid te Amsterdam in de O rooi e Kerk. op 18 Juni 182~, van Willem' Alexander Frederik Ernst Casimir. vierden zoon van den prins van Oranje. De doop werd verricht door ds. Dermont. Rechts de zitplaatsen der koninklijke familie. De prins stier reeds den 22en October 1822. De doopplechtigheid in de Willemskerk te 's-Orai enhage den 12en October 1880, waarbij koningin Emma haar dochter W ilhelmina, voortgesproten uit haar huwelijk met koning 'Willem Til. zelj ten doop hield. Naar een schétsteekening van Otto Eerelman. Groot- hieesieresse was ioen mevrouw van ITogendorp, terwijl ds. tan Koetsveld de plechtigheid leidde en de dooprede uitsprak. Februari van datzelfde jaar. En bet rvas in de Groote Kerk te Amsterdam, dat den 18en Juni 1822 de vierde zoon van den prins van Oranje ge doopt werd, die nauwelijks vier maanden later, nl. 22 October 1822, overleed. Ook onze geëerbiedigde koningin Willielinina alsmede de moeder van prinses Beatrix, H.K.H. prinses Juliana, werden geen van beiden in de Groote Kerk te 's-Gravenhage ten doop gehou den, doch in de Willemskerk, het fraaie en voor de pro testa ntsclie godsdienstoefening doelmatigst ingerichte kerkgebouw van de residentie, in 1853 door koning Willem III aan de hervormde ge meente geschonken. I)e op handen zijnde plechtigheid van 12 Mei, waarvan ons, op het oogenblik, dat wij dit kort over zicht schrijven, nog weinig nadere bijzonderheden bekend zijn, herstelt in zekeren zin een oude traditie. In dezelfde gouden koets, waarmee den 5deu ■Juni 1909 haar moeder werd ten doop gereden, zal ook prinses Beatrix den weg gaan naar de Groote Kerk om er gedoopt ie worden. uitgaan naar den Gever van alle goeds, opdat zij, die gelukkig maakt, opdat prinses Beatrix, een maal op waardige wijze de voet stappen zal mogen drukken van haar steeds zoo diep godsdienstig voorgeslacht. Voor nadere bijzonderheden om trent de gravures, welke dit artikel verluchten, mogen we onze lezers zeker wel verwijzen naar de uit voerige onderschriften, waarvan ze vergezeld gaan. SCH. De plechtige doop ran H.K.H. prinses Juliana in de Willemskerk te s-Gravenhageden oden Juni 1909. Prediker en voorganger was toen dr. J. II. Gerretsen. De waar nemende grootmeesteres, mevrouw Groen inx van Zoelendraagt de doope- linge het kerkgebouw binnen. Kamer- heeren houden het doopkleed ras'. Naar de schilderij van J. Ifoynck ran Papendrecht. En het mag voorzeker een fijn gevoelde geste heeten van onze geliefde kroonprinses, dat zij heeft gewild, dat in dezelfde kerk, waar haar huwelijk het vorig jaar plechtig werd inge zegend, ook haar uit dit huwelijk gesproten eerst geborene, prinses Beatrix, zal worden gedoopt. Zoo zal dan binnen en kele dagen dit eeuwenoude bedehuis, «lat in 1918 zoo wel van binnen als van buiten grondig werd ge restaureerd, opnieuw ge tuige zijn van een prinse lijke doopplechtigheid. Zoo zal op dien blijden «lag gedurende enkele uren dit historische bouwwerk in het vorstelijk 's-Gravenhage opnieuw liet middelpunt vormen van de belangstel ling van het Nederlandsehe volk, en zal menige bede

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4