Bloei op Schouwen r ti tffó Nf jS i &fjt*4'*i In het bloesemland van Haamstede. Onder de zon van het wijde, Schomvsehe land, in het zachte, vochtige zeeklimaat, in de luwte achter den beschuttenden duinrug, moest daar zoo'n oude boomgaard in Renesse niet in den bloeitijd een paradijs gelijk worden En trekt u maar niet zulke ongeloovige, spottende gezichten, daar tusschen en bezuien de Schelde Wij gaan naar de bloeiende boomgaarden op Schouwen Natuurlijk, den bloei op Zuid-Beveland, daar weet u ook een boekje van open te doen. En een geboren en getogen Zuid-Bevelander vertelt u precies, van week tot week, onder welke dorpen, langs welke wegen en paadjes de boomen 't mooist er voor staan. Maar bloei op Schouwen boomgaarden op Schouwen Daar hebt 11 nog nooit iets van gezien of gehoord. Maar dat u er niet van weet, dat beteekent niét, dat ze er niet zijn Weet u dan soms van andere dingen, die er op Schouwen te koop zijn Of is het noordelijkste Zeeuwschè eiland voor ons Zeeuwen niet zooiets als onbekend land. even vreemd en geheimzinnig als de streken, waar die avonturiers en waaghalzen van ont dekkingsreizigers expedities naar maken O, maar 't is waarlijk niet bij wijze van verwijt, dat we zooiets zeggen. Aan genomen. dat u een echte, gemiddelde Zeeuw bent. Zoo een, die niet onverschil lig is voor een behoorlijk afgewerkte nachtrust. Zoo een, die niet bereid" is, zoo maar een-twee-drie een burgermans kapitaaltje neer te tellen voor een uit stapje van een dag. Zoo een, die dan ten slotte voor z'n goeie geld meer dan een paar enkele uurtjes genieten wil van het verre, vreemde land, waar ie'heen gereisd is. Nu, dan is het inderdaad wel wat veel van uw toeristischen moed gevergd, u tot een expeditie naar dit meest geïsoleerde stukje Zeeland te bewegen. I)e autoriteiten, die de dienstregeling van de veerbooten op hun geweten hebben, laten ons veel te vroeg opstaan als we naar Schouwen moeten, ze jagen De Schouwsche lentejee onderden perelaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16