w. mi* *71® 17 ■Jy,"':'..' III Jiurgh hut II de bloeiende fi uithoornen zetje in de dorpsstraat. Schouwen een ernstig woordje meepraten op de Zeeuwsehe fruitmarkt. De appels en peren hebben er de overhand met liun rose en witte bloesems. En daardoor valt de bloei er laat. Maar dan staat er ook heel de streek bijna gelijktijdig in wolken van voorjaarspracht. Eén ding is jammer. In de goede jaren begon de bloem bollencultuur hier al aardig vasten voet te krijgen. Daaraan hebben de crisis en de beperking van de bollen teelt een eind gemaakt. De gelijktijdige bloei van bollen velden en boomgaarden zou Schouwen tot een tooverland hebben gemaakt. >fu nemen de jonge boomgaarden de plaats van de bollenvelden in. En ze beloven achter de Schouwsclie duinstreek een bloesemparadijs te scheppen, dat het weelderigste Bevelandsche landschap naar de kroon steekt. Zie de foto's eens aan. En, eerlijk gezegd zou een uitstapje naar Schouwen misschien dien eenen morgen vroeg opstaan, die paar guldens veergeld toch niet waard zijn Zou de bloei achter de duinstreek nog eenmaal Schonwens isolement verbreken Als de Meizon Hebt en koeslering geeft over de blanke bloesems run zoo'n Haumsteedsehen boomgaard, dan trekken moeder en kroost door bet land, om de lenteweelde te genieten. ons weer veel te vroeg van Schouwen weg, als we 'r eenmaal zijn, ze laten ons geen tijd voor een uitstapje, als we uitgeslapen en wel aan den overkant komen willen, en dan laten ze ons nog fabelachtige sommen voor zoo'n reisje betalen Dat u dus van geen boomgaarden en geen bloei op Schouwen wist, dat is u niet zoo zwaar aan te rekenen, maar u zult er aan moeten gelooven, als u de foto's ziet, die wij, met opoffering van vele uren nachtrust en van belang rijke sommen gelds, er voor u zijn gaan verzamelen. Daar achter de breede, stille duinstrook van Schouwen, in de heele streek tusschen Westenschouwen en Renesse, daar is de bloesemtooi even rijk en sprookjesachtig als in 't hartje van 't Zuid-Bevelandsehe fruitland. Van jaar op jaar worden er nieuwe boomgaarden aangeplant, en wanneer de Schouwe naars even eendrachtig de teeltveredeling en den afzet zullen gaan regelen als de Zuid-Bevelanders het in de laatste tientallen jaren leerden, dan gaat Van zulk een geur krijg ie nooit genoeg Ook de jonge aanplant geeft de rijkste beloften voor de toekomst. Nog bij het eenzaamste huisje van Westensehauwen staan een paar boomen in overdadigen bloei. mïv£

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17