SCHUDT UW LEVER WAKKER COLGATE. iXon &av?Ae. fóiricferi.. Geloonde eerlijkheid 18 pond afviel BON 18 is ook voor U bereikbaar! Borstel Uw tanden regelmatig - minstens tweemaal per dag - met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta. Het maakt de tanden stralend blank, zonder het tandglazuur aan te tasten en lost alle voedselresten op, die anders in scheurtjes en spleetjes tusschen de tanden achter blijven en vaak tandbederf veroorzaken. Bovendien houdt Colgate's Tand pasta Uw adem zuiver en aangenaam van geur. In tubes van 30,50 en 80 cent. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker uit Led springen, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeu rig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER S LEVER PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen, en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt eengratis proef met Carter's Leverpil letjes door inzending van onderstaanden bon. DépSt Carter's Products - Den Haag Mijnheer, Zend mij gratis een jlink monster Carter's Leverpilletjes Naam Straat Woonplaats Jane's vaste plaats was in den hoek Doch Jane bezat een vruchtbaar brein van de groote hotel-hal. Haar en na oen uur had zo de oplossing go- omvangrijk schakelbord besloeg vonden. Doze was zóó eenvoudig, dat een gedeelte van den wand. ze er zich over verwonderde, waarom ze Jane was kort van stuk, liep tegen de er niet, onmiddellijk aan had gedacht, dertig en leed chronisch aan ladders in Het eenige wat ze had te doen was het haar kousen. Ze had een frisch gezicht, biljet te overhandigen aan den klerk, rood haar, en was heel, heel verstandig, die over de verloren en gevonden voor- Ze had een uiterst belangwekkend werpen ging en uit te leggen, dat ze gedeelte bereikt in het verhaal, waaraan het bij haar lessenaar had opgeraapt, ze bezig was. De bruid snikte harts- De klerk zou het een maand bij zich tochtelijk tegen den schouder van den houden, in afwachting van iemand, die bruidegom en op dit eritieke moment het kwam opeischen. Indien zich nie- kwam Gradwell Murfee den loop van de mand meldde, zou het vijftig-dollar- romangebeurtenis onderbreken. Grad- biljet aan Jane worden toegewezen. En well was wat we plegen te noemen een aangezien Gradwell Murfee het had laten ruwe, vierkante kerel, die er van hield om vallen met de bedoeling, dat Jane het grappen via de telefoon te vertellen. opraapte, zou niemand het als zijn recht- „Jane," sprak hij joviaal, „ik ga matig eigendom komen opeischen. vertrekken. Ik vind jou een reuzen- Handig geredeneerd, nietwaar 1 Jane meisje en ik zal de eerste zijn, die dat gaf het biljet af aan de afdeeling „Ver weet te waardeeren. Ik heb hier nou een loren en Gevonden Voorwerpen". En week gelogeerd en er is geen oogen- een maand lang leefde zij in een soort blik geweest, waarop ik me over den van zenuwachtige neerslachtigheid, telefoondienst had te beklagen. Zooiets Want het leek wel of er, steeds wan- kunnen we zonder eenige overdrijving neer ze naar „Verloren en Gevonden een wonder noemen en daarom dit Voorwerpen" keek, iemand voor het is voor jou." loket stond. En wanneer de menschen Jane strekte werktuiglijk haar hand wegliepen met een valies of met een uit -- er werd een biljet van vijftig tasch, slaakte Jane een zucht van ver- dollars in geduwd. Ze keek naar het lichting. Als ze er maar niet met dat biljet. Toen keek ze naar Gradwell ritselende en begeerenswaardige vijftig- Murfee. En van hem keek ze weer naar dollarbiljet vandoor gingen het biljet. Ze wond zich hier zoo over op, dat I „Allemachtig fluisterde ze. „Is het ze één belangrijk ding over het hoofd zag, echt namelijk dat de heer Murfee niets wist „Dat zou ik denken," knikte Murfee. van haar plan om het biljet aan ,,Ver- ,.En het is voor jou." loren en Gevonden Voorwerpen" af te „0, dank u," stamelde Jane. „Dank u geven. duizendmaal. Maar ik kan het niet En naarmate de maand ten einde liep, 'aannemen, mijnheer Murfee. Werkelijk, steeg Jane's zenuwachtige spanning, ik kan het niet." ,Doe niet zoo idioot." Hij maakte Op den eenendertigsten kwam er een een afwerend gebaar. „Ik heb flink telefoontje van mijnheer William's pri- zaken gedaan dezen keer en de manier, vé-kantoor. Ze moest een van de boys waarop jij mijn telefoontjes doorgaf, zoolang de zorg voor de telefooncentrale heeft me daar een stuk bij geholpen." toevertrouwen en zich bij den directeur Jano slikte iets weg. melden. „U begrijpt me niet," sprak ze. „Onze En plotseling voelde zij zich veel rus- nieuwe directeur dat is mijnheer tiger. De tijd was om en niemand was Williams heeft gisteravond een toe- het geld komen opeischen. Zoodat ze nu, spraak gehouden tot het heeie perso- behalve de beschikking over de vijftig neel. Hij zei, dat indien hij een van ons dollars, tevens een woord van lof voor betrapt op het aannemen van gif.... haar eerlijkheid te hooren zou krijgen, eh. fooien, we op staanden voet wor- Ze glimlachte, toen ze het kantoor van den ontslagen. Daarom durf ik het geld mijnheer Williams binnenstapte. En hij niet aan te nemen, hoe goed ik het thuis lachte eveneens. Hij stond op vanachter ook zal kunnen gebruiken. Begrijpt u zijn bureau en reikte haar de hand. nou, wat ik bedoel „Jane," sprak hij ernstig, „het is mij „Nee," antwoordde de gast. „Dat doe een genoegen een meisje zooals jij tot ik niet. En ik lap mijnheer Williams en onzen personeelstaf te mogen rekenen, z'n fooienpolitiek aan m'n laars. Neem Zooals je weet, heb ik een nogal scherpe het geld, Jane, en koop voor je moeder meening over eerlijkheid. En toen jij dat een hoed en een mantel." geld afgaf, leverde je het bewijs, dat je Jane schudde het hoofd. Hij haalde in dit opzicht vor boven het gemiddelde de schouders op. staat. Vele anderen zouden de verleiding „Goed," zei hij. „Je moet het zelf niet hebben kunnen weerstaan om het weten. Maar als ik me meteen omdraai, te houden. Jij aarzelde echter niet om verlies ik dit vijftig-dollarbiljet. En de juiste daad te stellen. Ik ben trotsch eh ik hoop, dat jij het vindt. Tot op je." Hij overhandigde haar een biljet, ziens." „En omdat ik trotsch op je ben, stel ik Hij liep heen en Jane zag het biljet het op prijs je deze vijf dollars te geven op den marmeren vloer dwarrelen. Ze als een geschenk van de directie. Be- bukte zich snel en raapte het op. schouw het als een belooning voor de Jane was eerlijk, zonder eenigen twij- door jou betoonde eerlijkheid." fel, maar ze was niet gek. Jane s mond viel open van verbazing. Heel den middag dacht ze over den Ze kreeg vijf dollars in plaats van vijftig toestand na. Vijftig dollars beteekenden „Ddank u, mijnheer Williams," voor haar en haar moeder heel wat. Ze stamelde zij. „Maar wat is er gebeurd zouden verschillende dingen kunnen met het vijftig-dollarbiljet Is is koopen, die ze al lang hadden willen iemand het komen opeischen!" hebben. MijuheerWilliams knikte glimlachend. Maar veronderstel eens, dat Gradwell „Ja, Jane," antwoordde hij. „Ik heb Murfee een handlanger was van mijn- het opgeëischt. Kijk, dit alles vormde heer Williams? Veronderstel, dat hij een onderdeel van mijn streven om de voor den directeur steekproeven nam? eerlijkheid in ons bedrijf tot in de per- In dat geval zou zij worden ontslagen, fectie door te voeren. Ik liet het biljet En van vijftig dollars zou zij met haar vlak voor je lessenaar vallen om te zien moeder niet lang kunnen leven. hoe jij zou handelen IK VOELDE ME PRECIES ZOO ONGELUKKIG ALS JU „Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen las ik, dat BonKora wèl verschil zou brengen. En in derdaad. In de eerste 5 weken nam ik 18 pond af. Ik had nog meer kunnen afnemen, maar vond 3l/s pond per week ges no eg en nam daarom slechts een kleine dosis in. Terwijl ik eerst slap en vermoeid was, ben ik nu heerlijk fit en zie er bovens dien jaren jonger uit." Dit getuigen allen, die het verstan dige besluit namen deze veilige, snelle, onschadelijke, prettige ver mageringsmethode in vloeibaren vorm toe te passen. Geen dieet, maar smakelijke maaltijden, als op de BonKora-verpakking aangegeven. Het is een feit, dat deze kuur Uw gezondheid opbouwt, terwijl Uw dikte op de snelste wijze vermin dert. Blijf daarom niet langer „te dik". Koop vandaag nog een flesch Bon Kora a f2.25 bij Apoth. en Drog. Inlicht, bij 't BonKora-Depot, Sin gel 115, A'dam-C. Voelt U voor een artistiek of technisch beroep? Volg dan een van onze uit gebreide, schriftelijke opleidingen tot Reclametekenaar (-tekenaresse) en Ontwerper (Ontwerpster), Etaleur (Etaleuse), Modetekenaar (Modetekenaresse), Bouwkundig tekenaar, Machinetekenaar, Electrotechnisch Tekenaar, Meubeltekenaar of Scheepsbouwkundig Tekenaar. Vraag tevredenheidsbetuigingen. Les sen voor hen, die de lagere school bezochten en voor gevorderden. Laag maandelijks lesgeld. Tekenbenodigd heden gratis. Leiding van bevoegde en bekwame leerkrachten. Gratis hulp bij sollicitatie en vestiging. Vraag zonder verplichting inlichtingen bij A. S. S. O., dir. J. van der Bij, hoofdonderwijzer. Nieuwe Plein 31, b/h Station, Arnhem. Gebruik onderstaande bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Straat en nummer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18