Zeeuwsche Sport 19 In den promotiewedstrijd voor de tweede klasse wist Ter neuzen met 2-0 van Gudok te winnen. Links een foto van een spannend moment voor het doel van Gudok. Rechts de keeper van Ternenzen is ver uitgeloopen en maakt met twee andere spelers een driesprong Een steeds stijgende spanning in de promotie- degradatie-competitie van de 2e klasse van afdeeling 4 belooft haar toppunt te zullen vinden in den wedstrijd De Zeeuwen-Terneuzen. .1.1. Zondag hebben beide ploegen weer een over winning bevochten. Terneuzen nam revanche van de nederlaag in Tilburg en sloeg op het Ter- neuzensche veld Gudok met 2-0. Ten slotte brengt Gudok er minder van terecht dan aanvankelijk ver- w'acht mocht worden. De fenomenale start tegen Terneuzen is gevolgd door veel minder sterk spel en daardoor slechte resultaten. Terneuzen heeft zich aardig hersteld en behoudt dus een goede kans om De Zeeuwen er uit te wippen. Dit is echter nog niet gebeurd en we vermoeden dat het er aan den Kapoen- tjesweg geducht zal spannen. Dat de gemoederen danig verhit zullen zijn en dat de zenuwen een groote rol gaan spelen staat bij voorbaat vast. Goede en strenge leiding is noodig om van deze ontmoeting een werkelijken voetbal-wedstrijd te maken. De Zeeuwen hebben tegen Eiland Boys slechts een magere overwinning behaald. Bovendien zijn De Zeeuwen gelukkig aan deze overwinning gekomen, omdat een reeds toegekend doelpunt op advies van een grensrechter werd geannuleerd, waardoor een gelijk spel werd voorkomen. Met 1-0 slechts bleven De Zeeuwen in de meerderheid, wat zeker een angstig resultaat genoemd mag worden. Voor ons zegt deze uitslag niet veel, omdat men van een plaatselijke ontmoeting zoo heel weinig berekeningen kan maken. Spelers kennen elkaar en eikaars speelwijze van a tot z. Ze zitten als het ware dagelijks aan één tafel en kijken elkaar steeds op de vingers. Plaatselijke en persoonlijke omstandigheden spelen een groote rol en bepalen voor een groot deel den uitslag. Voor zoover men bij voetbal tevoren iets omtrent den uitslag kan zeggen of voorspellen, lijkt het ons De Vlissingsche veteranen behaalden het kampioe<r schap van de Zaterdagmiddagcompetitie. Voor den wedstrijd van Zaterdag l.l. tegen een elftal van de Mij. Zeeland roerden den kampioenen bloemen aangeboden. Een moment in het veld. Eiland Boys in den aanval. niet al te riskant om De Zeeuwen een goede kans toe te kennen den kamp tegSn Terneuzen te winnen. Het voordeel van eigen veld moet daarbij voor een deel den doorslag geven. Men bedenke echter, dat De Zeeuwen dan zullen moeten spelen en zwoegen van begin tot eind, weerstand zullen moeten bieden aan den herwonnen moed van de Ternenzenaren, die al hun enthousiasme hebben heroverd nu zij zich na de eerste nederlaag zoo fraai hebben hersteld. Wat komt er nog meer aan voetbal te genieten Liever stelle men de vraag of er nog iets belangrijks te wachten is. En dan gelooven we, dat de tweede vraag wel bevestigend beantwoord kan worden. In West-Zeeuwsch-Vlaanderenn.l. te Schoondijke, houdt a.s. Zondag de voetballende jeugd uit dit dis trict een wapenschouw. Twee Z.V.B.-elftallen en twee K.N.V.B.-elftallen zullen elkaar bekampen met het doel den Zeeuwsehen Voetbal-Bond te steunen bij de vorming van het zoogenaamde contributie- fonds. Na het succes, financieel zoowel als sportief, van het vorig jaar zijn weer bijna alle vereenigingen aan het werk om dit jaar opnieuw een record aan sportieve samenwerking en geldelijke opbrengst te bereiken. We zijn benieuwd naar het spel der Zeeuwsch-Vlamingen. Voor de Z.V.B.-elftallen zijn resp. een combinatie uit Schoondijke-Biervliet- I.Jzendijke en S.C.D. en één uit Breskens-Groede- Hoofdplaat en Oostburg samengesteld. Het is niet te voorspellen welk team de beste kansen heeft. De K.N.V.B.-combinaties zijn samengesteld uit Breskens-Biervliet-Oostburg en IJzendijke-Hoofd- plaat. We geven de eerstgenoemde een betere kans, doch het hangt er het meest van af, welke combinatie het beste sluiten zal en waar het het meest meeloopt. Ongetwijfeld een praclitgelegen- heid tot het maken van een selectie voor een West - Zeeuwseh-Vlaamsch elftal. Men mag voor deze mooie wedstrijden een record- belangstelling verwachten en zijn we goed ingelicht, dan bestaat ook van de zijde van liet Z.V.B.-bestuur groote belangstelling voor deze wedstrijden en zal dit bestuur a.s. Zondag te Scboondijke goed ver tegenwoordigd zijn. 1 an dit voetbalevenement hopen we volgende week iets te kunnen vertellen. liet elftal ran de Vlissingsehe veteranen poseert voor ons. l)e Zeeuwen-Eiland Boys 1 -0. Door een overwinning op de plaatselijke concurrenten Eiland Boys hebben De Zeeuwen hun positie verbeterd in de promotiewedstrijden. Een moment uit dezen wedstrijd. De keeper van De Zeeuwen onderschept 'n aan vul.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19