ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den off icicelcn Zeeuwsellen omroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen, dat een stadgenoot in de Walstraat voor rare verrassingen zorgde door met zijn auto van den eenen naar den anderen kant te stuiven om ten slotte in een zijstraat te stranden. Na 's mans adem geroken te hebben kwam de politie tot de overtuiging, dat het hier een geslaagden „proef"-rit betrof. Hem is aangeraden voortaan in Schiedam Ye experimenteeren Te Axel heeft de harmonie, die met haar leden lief en leed deelt, een sere nade gebracht aan een van haar mede werkers en hein daarna een fraaie lamp geoffreerd. De volgorde bij deze attentie was goed gekozen. Had men 't andersom gedaan, dan was de lamp natuurlijk uitgeblazen. De Goesche wandelclub, die binnen kort vijf jaar bestaat, gaat dit lustrum niet alleen vieren met een jubileum wandeltocht van 35 km., maar ook met een wielerwedstrijd. Leden, die liever niet op de blaren staan, zullen daardoor de gelegenheid krijgen om er op te mogen zitten. I it Ierseke seint onze medewerker het interessante bericht, dat een 75-jarige uit het tehuis voor ouden van dagen in het huwelijk gaat treden met een (U-jarig meisje. Na het ve'e gezeur over het vroege voorjaar doet dit nieuws over een late lente bepaald weldadig aan Op het eiland Tholen heeft 'n wet houder, die den eenen dag zijn ontslag had genomen, zich den anderen dag laten herbenoemen. Zijn zetel, onze medewerker heeft het kunnen consta- teeren, was nog zoo weinig afgekoeld, dat de functionaris, zonder vrees voor kouvatten, er weer in kon gaan zitten. De gemeenteraad van Westkapelle heeft na koel beraad de bepaling inge trokken, dat alleen eigen ingezetenen met ijs mogen venten. In de verhoudingen tusschen deze gemeente en binnen- en buitenland is terstond een ontspanning ingetreden. De consul van IJsland zal zich hier ongetwijfeld nu wel weer vestigen Te Vlissingen is een juffrouw haar man, die vrij laat thuis kwam, met een gloeienden pook in de haren gevlogen en werkelijk niet om deze a la Marcel te friseeren. De politie heeft den man in bescher ming: genomen en solliciteert voor de echtgenoote bij Hagenbeek naar de betrekking van leeuwentemster Te Wolfaartsdijk is in de bijkeuken van een ingezetene brand ontstaan op een vloermat, waarop twee mannen, die rook zagen, de ramen insloegen om eventueel kinderen in veiligheid te brengen. Het lijkt ons raadzaam, dat de Wolfaartsdijkers zich niet alleen ver zekeren tegen brand, maar ook een polis tegen afbraakscliade nemen. l'it Middelburg bereikten ons be richten over een oefening in het .groot van kappersleerlingen en van een demonstratie der Roodekruiscoloune. Als de neiging tot samenwerken aanwezig is, valt er op ieder gebied steeds iets moois te bereiken Tot de volgende week, dames en heeren 1 Bruidegom en overgroot vader Rammeloo temidden van zijn kinderen, klein kinderen en achterklein - kinderen op den dag rag het zeldzame feest. De Belgische schaakmeester t,1\ olta il on-, ski, wereldkampioen blindspel, kwam in M iddelburg een sim ultaan - séance op 26 borden 'geren voor den Zeeuwschen schaakbondWij troffen den meester met zijn manager voor het Middelburgsch stadhuis. 41 'lot burgemeester van de Zeeuwsch- Vlaanisrhe gemeente Koewacht is be noemd de heer 6. C. E. M. Dierick, thans burgemeester van Overslag. De 1 eilingvereeniging Zuid-Beveland te Goes heeft de vorige week voor de eerste maal een eierceiling gehouden, die een groot, succes belooft te worden voor de Zeemvsehe pluim veehouderij Het zeldzame feit van een 70-jarig huwelijk heeft de vorige week Philippine in laaiende feestvreugde gezet. Burgemeester en wethou ders der gemeente kwamen 's m idcUigs het jubUeereude echtpaar Rammeloo- Ver- vaeke complimenteeren Met militaire eer is te Vlissingen het stof lelijk over schot ter aarde besteld van den heer Vreke, sergeant bij het te Vlissingen gestationneerde garnizoen. De treffende plechtigheid trok groote belangstelling. De Hervormde scholen te Vlissingen vierden op 4 Mei hun 75-jarige werk zaamheid: na den wijdingsavond, bij deze gelegenheid in de Groote Kerk belegd, namen wij er deze foto van bestuur en personeel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25