DE TALISMAN-RING llw kennissen zwartkop' Eenmaal willen wij het ..hoog van den toren blazen...'' I De naam DRINKT H!MiMJ»l»T»1;ll:TT»Tin Mijn lichaam mag geen/ooi raadschuurvoorVef worden' Dragees „Negentien" 26 Vervolg van blz. 23 Zonder omhaal van woorden Pastol is 'n Nederlandsche tand pasta. Maar daarom alleen moet U pastol niet koopenl Pastol is vóór alles een veilig tandmiddel! Het tast het tandglazuur niet aan. Pastol reinigt perfect doordat het 't leelijke tandsteen door op lossing doet verdwijnenPastol maakt Uw tanden dus blank op 'n veilige manier! In tuben van 20 en 35 ct., in groote ronde doozen v. 20 ct., in ovale doozen van 10 ct. NEDERlANDSCH FABRIKAAT is Uw garantie voor zuiverheid SINAS FRAMBOZEN GRAPE FRUIT CASSIS Vóór iemand iets zeggen kon, was hij il buiten. Juffrouw Thane knipperde met haar oogen en zei „Hadden we uu maar een paard klaar I" „Hoezoo Is de postkoets te min voor hem vroeg Ludovic. „Als er een paard klaar had gestaan, hadden we hem vast in 'n vliegenden galop gezien klaagde juffrouw Thane. ...Maar waar gaat hij heen stamelde Eustacie. ,,'t Lijkt wel, of hij gek is geworden opeens „Hij gaat naar Londen," antwoordde Ludovic. „Waarvoor weet ik ook niet." ,,'t Is wat moois!" Eustacie kreeg een kleur van verontwaardiging, ,,'t Is óns avontuur en hij holt maar weg zonder iets te zeggen en hij probeert 't ons gewoon af te nemen I." „Ja, mannen zei juffrouw Thane, zichtbaar huiverend. Xu kwam Nye terug hij vertelde met een gedwongen lachje, dat sir Tristram was ingestapt, ondanks de bewering van den conducteur, dat dat zoo maar niet ging. Ludovic vroeg of hij wist, wat sir Tristram van plan was, en de herbergier antwoordde, op zijn knorrige manier „Ik weet 't niet, mijnheer, maar 't. zal wel 't beste zijn. Hij zei alleen, dat ik u naar uw kamer moest brengen. Ik blijf zelf hier slapen, op een veldbed, en dan wil ik wel eens zien, of er iemand 't huis in komt, zonder dat ik hem hoor. Maar ze zullen vannacht, wel niets pro- beeren. Ze zullen op de villa wel wach ten tot morgen, in de hoop, dat Sam Barker dien ongelukkigen ring gevon den heeft, mijnheer." Juffrouw Thane zuchtte. „Wat een saaie boel, als er niet meer ingebroken wordt Ik weet nu al niet, hoe ik later 't leven moet houden, als deze geschie denis afgeloopen is." Nye keek haar met een wrang lachje aan. „Zoover zijn we nog lang niet, madam. We zullen nog spektakel genoeg beleven, als de Beau te hooren krijgt, (lat Barker zijn oogglas niet gevonden heeft. Ik zal ten minste blij zijn, als sir Tristram terug is. Als u klaar bent, meneer Ludovic Dan breng ik u naar boven. En u zult morgen den kelder weer in moeten, vóór ik opensluit. mor genochtend. En nog iets, mijnheer," vervolgde hij, 't dreigend protest van Ludovic voorkomend. „Ik moest u maar knock-out slaan, als u niet wou." Deze woeste bedreiging werd echter niet uitgevoerd. Ludovic daalde den volgenden morgen vroeg in den kelder if, en de rest van het gezelschap uit gezonderd sir Hugh, die al zijn aan dacht bij zijn ontbijt had hield zich voorbereid op de komende gevaren. Eustacie, die vond, dat zij een veel te onbelangrijke rol had gespeeld in het avontuur, voelde zich ietwat gekrenkt, omdat Ludovic beslist geweigerd had, haar een van zijn pistolen te leenen. „Ik leen mijn pistolen nooit uit," zei hij. „Wat wou je er mee doen „Schieten natuurlijkantwoordde I Eustacie ongeduldig. „Schieten Waarop „Op iedereen, die 't huis in probeert t e komen zei ze, haar oogen wijd open van verbazing om zijn domheid. „En als je er Sarah ook een geeft, kan zij me helpen. We verkeeren misschien in groot gevaar, weet je." „Je verkeert in veel grooter gevaar, als ik je een pistool geef," zei Ludovic onbarmhartig oprecht. Eustacie ging haar troost zoeken bij juffrouw Thane, die haar groot gelijk gaf. ,,'t Is ergerlijk zei ze. „Maar als I we niet schieten mogen, zullen we zien, of we met ons verstand iets bereiken kunnen." De morgen ging echter rustig voorbij de eenige opwinding was te danken aan Gregg, die de herberg binnenkwam om te vragen, of Nye zijn meester een pijp Bourgogne kon leveren. Hij liet zijn paard op het erf staan en vond daar door gelegenheid, even met Barker te praten maar die volgde trouw de orders van sir Tristram op en zei, dat hij geen kans had gehad, naar (1e monocle te j zoeken. "s Middags ging sir Hugh, naar ge woonte, boven zijn dutje doen. Juffrouw Thane en Eustacie zagen den postwagen naar Brighton aankomen, maar sir Tristram stapte er niet uit, (lus was haar belangstelling spoedig voorbij. Zij gingen er al aan twijfelen, of zij nog wel iets beleven zouden, toen, tot haar ver bazing, de sjees van Beau Lavenham langs de ramen van het salon reed, voor de deur van de gelagkamer bleef staan, en den Beau in eigen persoon op leverde. Hij stapte rustig uit, tikte een stofje van zijn mouw en liep zoo bedaard mogelijk de herberg binnen. „Dat is het toppunt van brutaliteit zei juffrouw Thane. „Zou hij ons een visite komen maken Dit was blijkbaar zijn bedoeling enkele minuten later liet Nye hem liet salon in. Hij kwam binnen met zijn gewone lachje en boog met zijn gewone zwierigheid. „Wat een geluk, dat u er I nog bentzei hij. „Uw gehoorzame dienaar, madam!" „Als u iets noodig mocht hebben, roept, u maar, madam," zei Nye, lang zaam en nadrukkelijk. „Ja, uitstekend, gaat u maar zei juffrouw Thane, haar rol van vrou- I welijke leeghoofdigheid weer opnemend. „Ik zal roepen, als ik iets noodig heb. Blij u te zien, meneer Lavenliam We zitten ons te vervelen met onze hand werkjes, dus we zijn blij, dat er iemand komt. We hebben alles klaar om te ver trekken en we gaan heel gauw naar Londen, dus nu kunnen we meteen af scheid van u nemen Ik ben u nog steeds dankbaar, dat ik uw mooie huis heb mogen bezichtigen. Ik praat er nog steeds den lieelen dag over." „De eer was aan mij, madam. Is uw broer weer hersteld 't. Schijnt wel een heel erge verkoudheid geweest te zijn, dat hij zoo lang hier bleef." „Ja, h\j heeft, het nog nooit zoo'erg gehad," gaf juffrouw Thane toe. „Maar hij heeft zich heelemaal niet verveeld „O niet t" zei de Beau vriendelijk. „Neen Hij is namelijk een echte wijnkenner, ziet u. Een welvoorziene kelder verzoent hem met, het hardste lot. Je begrijpt liet gewoon niet „Ja," zei de Beau, „Nye schijnt heel wat in zijn kelders te hebben mis schien meer dan hij toe wil geven." „Dat is zoo," merkte Eustacie trotscli op. „Grootvader zei altijd, dat hij iedereen tartte, om iets te vinden, dat Nye verborgen wou houden." „Dat zal wel een beetje overdreven zijn," vond de Beau. „Nye mag ten minste wel hopen, dat, er nooit naar zijn geheimen kelder gezocht hoeft te worden. Zulke dingen zijn heel aardig, zoolang niemand van hun bestaan weet, maar als men er van weet, is 't een klein kunstje, het. geheim te ont sluieren." Juffrouw Thane had met een ge zicht van onnoozele belangstelling ge luisterd en riep nu uit „Wat eigen aardig. (lat u dat zegt! Mijn broer heeft brengt U in verrukking bij het zien van Uw verschijning voor het raam. Als gesponnen gouddraden straalt Uw blonde haar in den zonneschijn. Deze schoonheid van Uw haar be reikt U door regelmatige verzorging met Zwartkop Shampodor-'Blond Shampodor- Blond is zeep- en alkalivrij, dus geen kalkzeepneerslag of alkalische opzwelling. Uw haar blijft blond, gezond en elastisch, de golf valt beter en houdt langer! Naast Shampodor- Blond is er verder ook de soort "Shampodor" voor iedere haarsoort. Prijs per pakje 20 ct. Beide soorten ook vloeibaar in flacons van 35,85 en 125 ct. 3ij Uw kapper verlangt\ VU een wassching metj f"Non-Alkali"de gecon-\ i centreerde Shampodor !j de gegarandeerd alkalivrlfe shampoon! Spijzen dienen voor den op bouw en voor het krachtig houden van het lichaam. Wat daarvoor niet gebruikt wordt, moet het lichaam afschei den. Dikwijls gebeurt dit niet, maar dan vormen zich storende vetmassa's. De bekende Professor Dr. med. Hans Much heeft na grondige onderzoekingen een spe ciaal praeparaat samengesteld, dat de darmfunctie weder in gezonde banen leidt en daarmee de ab normale vetafzetting tegengaat. Dit speciale praeparaat is onder den naam in den laatsten tijd algemeen be kend geworden. Een zuiver natuurproduct. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 Bij Apothekers en Drogisten. Hoofddepót Den Haag, Dr. H. Nanning, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26