De vrouw in het rood Budi Pal (Bobert Young)aargetrokken door de geheimzinnige sfeer, welke om „de een zame damehangt, probeert met haar in relatie te komen. Het is voor het eerst, dat Anni (Joan Crawford) de belangstelling van iemand uit de groote wereld opwekt. Giulio, de postbode, (Franehot Tone) heeft als houder van het postagentschap kennis genomen van het telegram, waarin de identiteit van Anni werd onthuld. Die wetenschap gebruikt hij naderhand, om te voorkomen, dat zij met Budi Pal in het huwelijk zal treden, want hij heeft haar oprecht lief en eiseht haar voor zichzelf op. Dit is het verhaal, waarin de roode japon eigenlijk maar een heel klein rolletje speelt. Het is dan ook voornamelijk de be zetting, welke deze film goed maakt. Joan Crawford speelt o.a. de rol van kroegmeisje en Franehot Tone is de zwaar verliefde postbode, die aan het slot dolgelukkig is met haar jawoord. Dat dit tweetal ook in werkelijkheid man en vrouw is, heeft aan hun spel misschien een grootere innigheid gege ven dan strikt genomen kon worden verlangd. Het publiek houdt echter wel van zoo'n ontroerende liefde, vooral daar onze nuchtere tijd dat hoe langer hoe meer gaat beschouwen als iets, dat eens was De overige belangrijke rollen werden gespeeld door Billie Burke, Robert Young, Lynne Carver en zelfs Dickie Moore, terwijl in de regie de zachte vrouwenhand van Dorothy Arzner zeer goed merkbaar is. De rijke jongeling ontdekt in de deftige jonge dame van den vorigen avond zooveel spontaneïteit, dat hij hals over kop op baar verliefd wordt. Beeds na enkele dagen vraagt hij haar ten huwelijk. Ook deze M.G.M.-film tracht te bewijzen, dat goede manieren en deftigheid slechts een geld kwestie zijn. Of dat bewijs ge leverd wordt, laten we gaarne aan het oordeel van de toe schouwers over. "■Wernard Shaw had het scenario voor deze film kunnen schrij ven, althans het idee ervoor kun nen leveren. Eigenlijk heeft hij dat al gedaan, doch hij noemde zijn product Pygmalion. Natuurlijk is het niet precies hetzelfde. Er zijn verschillen, groote verschillen zelfs, doch de idee, om een meisje uit de heffe des volks tot een society- lady op te kweeken, is analoog aan dat, waaruit Shaw's Pygmalion ontstond. Nu is het echter geen experiment van een professor, maar louter en alleen een gril van een excentrieken rijken graaf, die een meisje uit een zeemanskroeg veertien dagen lang de kans geeft om een up-to-date dame te worden. De aristo cratische vriend van den rijken sinjeur gelooft niet aan die theorie, doch het kroeg meisje weet zich in het deftige hotel zoo goed te gedragen, dat de deftige jongeman zelfs voor haar zijn verloving wil verbreken. Ongelukkigerwijze wordt er echter naar de geheimzinnige juffrouw geïnformeerd en zij zou zeker weer zijn afgedaald in de wereld, waaruit zij kwam, indien zij niet meer pijlen op haar boog had gehad en direct na de débacle door den postbode, waarop zij werkelijk verliefd is, ten huwelijk was gevraagd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35