Neem de ruit schuin! flüliü VOORJAAR 1938 BRENGT RUITEN Mooie wollen stoffen voor sportieve jassen kleine blokjes voor 'n jasje op effen rok grootere en kleinere ruiten op soepele Fran- sche zijde voor wat gekleeder jurkjes en zelfs avondtoiletten kleurige of wat gedekter carreaux voor stoffen wandeljurkjes en ten slotte waterdichte ruiten om den_ regen te trotseeren. Ruiten over de heele linie en massa vrouwen, die zich niet aan ruiten kunnen wagen. Vrouwe Mode heeft daar echter iets nieuws op gevonden. Uitkomst geven de ruiten, die schuin verwerkt worden, maar óók ruiten, die direct schuin geweven zijn, wat zéér zeker voor wat rekbaar materiaal zijn voordeelen biedt. Als eerste voorbeeld geven we een sportief jurkje, dat uit Parijs stamt en gedacht is in een leven dige kleurcombinatie. We hebben l\ier te maken met schuin-genomen stof, wat over het alge meen wél afkleedt doch vaak het nadeel heeft dat de rok uitzakt en bij het zitten lastig hoog op kruipt. Het tweede plaatje brengt een combinatie van een marine jasje en een gele blouse op een rok van marine OVER DE HEELE LINIE en gele ruiten. Ook de derde, uit Parijs stammende créatie brengt een donker jasje op een geruiten rok. 'n Manteltje van koordfluweel op den zoo moder nen plooirokdie slechts de hyper - slanke figuurtjes goed zal staan. Ten slotte de meest moderne regenmantel, die momenteel gebracht wordt, 'n zeven acht sten swagger van gegummeerd linnen, die het alleraardigst doet. 'n Regenmantel, die be duidend aantrekkelijker wordt als men een of andere geïm- preigneerde stof neemt, die bovendien het voordeel heeft vooral in het warme jaargetijde aangenamer in het dragen te zijn. Neem de ruit schuin en ge zult versteld staan over het resultaat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38