Een aardig bijouteriedoosje CORRESPONDENTIE DOET-UW TANDEN SCHITTEREN ALS jUWEELEN 59 Hel doosje van boven gezien. jes van 11x3.5 cm., een plankje van 11x11 cm., en twee van 5.65x2.5 cm. Nu nemen we in de eerste plaats een plankje van 12 x 3.5 cm. en teekenen hierop langs den kant van 12 cm. pun ten af op 3.5 cm. en 7 cm. van den kant (zie de teekening). Met deze pun ten als midden snijden we over de hoog te (3.5 cm.) twee sleuven, ieder 0.2 cm. diep. In de beide plankjes van 11 x3.5 cm. doen we hetzelfde, echter alleen in het midden. Vervolgens zagen we nog een plankje van 11 x 2.5 cm. en brengen ook hierin twee sleuven aan, resp. op een afstand van 4.7 en 8.2 cm. van den kant. Zijn we zoover hiermede gereed, dan beplakken we, nadat we nog 4 bolletjes onder de hoeken geschroefd hebben, het bodempje van 11x11 cm. met een stukje fluweel. Daarbij zorgen we, dat het fluweel of chiffon mooi glad over het hout komt. Nu beitsen we eerst alle plankjes in een mooie donkere tint. Is alle beits Waf zullen we efen? Zondag Varkenshaas. Bloemkool. Aardappelen. Citroen-meringue. M aandagFricadel van vleeschresten Andijvie. Aardappelen. Rijstebrij. Dinsdag: Runderlapjes in tomaten saus. Zoete appeltjes. Gebakken aardappelen. Caramelvla. Woensdag: Varkenscoteletten. Worteltjes. Aardappelen. Griesmeel met bessensap. Donderdag: Macaronisoep. Gebraden worst. Raapstelen. Aardappelen. Vrijdag: Gekookte tarbot. Kerriesaus. Aardappelen. Flensjes met rabarber. Zaterdag: Gestoofde kalfsniertjes. Postelein. Aardappelen. Hangop met pruimen. Daf maken we zelf I Om het hierbij afgebeelde bijouterie doosje in ons bezit te krijgen, behoeven we slechts wat 5 mm. triplex te hebben benevens eenige kleine schroefjes en een tube goede lijm. We beginnen dan met het zagen van 2 plankjes van 12 x 3.5 cm., 2 plank- vlakken wordt aangebracht, bewerken we op dezelfde wjjze. Men doet goed in de zijvlakjes, waar de schrosfkopjes (platte) komen, van te voren een klein stukje hout uit te steken, dan kan het schroefje goed diep worden ingedraaid en kunnen we het gaatje aan de buitenzijde met was op vullen. De buitenzijde van het kistje wordt daarna nog eens terdege geschuurd, met was bijgewerkt en nogmaals ge beitst. Nu maken we het deksel. Dit bestaat uit twee plankjes, het eerste groot 12 x 12 cm., het tweede 11 x 11 cm. Deze twee plankjes worden op elkaar gelijmd, waarna we ze onder iets zwaars laten drogen. Daarna schuren en beitsen we de samengelijmde plank jes en schroeven er ten slotte een bol letje op als handvat. Wil men geen beits gebruiken, dan kan men ook met verf een aardig effect bereiken. Parijs en de Elbeo-Kous Een der meest elegante artikelen op de Wereld tentoonstelling te Parijs was de Elbeo-kous. Deze verwierf als eenigste kous in de klasse 62 (kousen, handschoenen) de hoogste onderscheiding, de Grand Prix. Laat U in de goede zaken deze elegante kous eens toonen. Elbeo brengt ze dit voorjaar in ge heel nieuwe, levendige kleuren. U zult verrukt zijn! goed droog, dan wrijven we deze uit met een zachten wollen lap en gaan we de plankjes in elkaar zetten, zooals de werkteekening aangeeft. We lijmen de plankjes eerst vast en schroeven er dan heel voorzichtig (voor af gaatjes boren kleine schroefjes in. Het bodempje, dat binnen de vier zij- Mej. J. 8. te Axel. Uw vraag valt al heel moeilijk te beantwoorden. Weefsel- verandering treedt nl. bij ontharen niet op. Doel van het ontharen is: het dooden van de haarwortels. Er zijn verschillende middelen in den handel. Een bepaald merk mogen wij u echter niet noemen. Daarvoor moeten wij u naar de adver tentierubriek verwijzen. Ontharing kan eveneens langs electrischen weg geschieden. Kolynos verwijdert.snel leelijke gele vlekken, doodt mondkiemen, die tandbederf veroorzaken en maakt de tanden hagelwit. Probeer Kolynos, de anti septische tandcream. Wees zuinig koop de grootetube Verhelder Uw glimlach met Kolynos

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39