SINT JACOB Aan den voet van de onde Slechts even nadat de prinselijk? stoet aan lut kerkgebouw was aangekomenreed er de auto van II. M. de Koningin voor, die zicli in gezelschap bevond van Z.M. koning Leopold van België: u ziet beiden op deze foto gereed om de kerk te betreden. Alvorens bij het verlaten der kerk de gouden koets meer te be stijgen, vertrouwt prinses Juliana de doopelinge een oogenblik aan haar verzorgster, jkvr. Keith, toe. Kaast jkvr. Keitli onder scheiden we nog prins Bernhard. Nog een opname van het moment, waarop Z.M. koning Leopold den hofauto verlaat om II. M. de Koningin Irij het uitstappen behulpzaam te zijn. Het was rondom de oude Haagsche Sint Jacobskerk, dat Donderdagmorgen de grootste drukte van toeschouwers uit alle deelen van het land zich had samengetrokkendaar, bij den donkerrood overhuifden ingang van 't, kerk gebouw, zou het mogelijk zijn, '11 glimp op te vangen van de vorsten en prinsen, van de hooge gasten, van de genoodigde autoriteiten misschien van de jong geboren prinses zelf, wie de plechtigheid van dezen stralenden, koesterenden Meidag gold. En van heel vroeg stonden er al de wachtenden opeengedrongen, zoodat uren voor de ceremonie een aanvang nemen zou, de doorgang hier reeds was versperd. Maar niet tevergeefs hebben duizenden zich deze moeite getroost: hoe het schouwspel hier die opoffering waard was, dat getuigen de zeldzame opnamen, die onze fotografen er maken konden. Onder de tonen van het M'ilhclmus en onder het gejuich der duizenden rijdt de gouden koets roor den kerkipgang aan; jkvr. Keith, de verzorgster van de kleine prinses, neemt er de doope linge van prinses Juliana over om haar hei uitstappen mogelijk te meiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10