Let op het merk Het meisje van Ket Kruidsportret floor Henry Selivay aai 13 Zonderling kronkelt zich vaak de weg waarlangs 'upido, het liefde- godje, zijn uitverkorenen tot elkander brengt. Daar is Ernie Morley, die de liefde leerde kennen in de etalage van Elliot en Co., kunstfotografen in Montreal. Eiken morgen en middag als hij zich naar het college begaf en eiken middag en avond als hij er van terug keerde, bracht hij minuten lang zoek voor het fraaie portret van een knap, intelligent jongmeisje met een paar donkere oogen. die hem aantrokken als een magneet. Het mag kinderachtig schijnen voor een aanstaanden dokter, doch niettemin bekende hij het zich als een feit, dat hij verliefd was op een portret, zonder ooit het origineel ervan te hebben ontmoet. Die verliefdheid benam hem zijn rust en nadat hij zich drie maanden lang moe en blind had gestaard op dat meis jesgelaat, zei hij op een morgen resoluut tot zichzelf, dat het uit moest zijn met die onvruchtbare, droomerijen. Hij zou bij Elliot gaan informeeren wie zij was en trachten op de een of andere wijze met haar in kennis te komen. Met dit voornemen begaf hij zich 's middags naar Elliot en Co. Voor hij het atelier binnenging wierp hij ouder gewoonte een blik in de smaakvol met fluweel gedrapeerde etalage. En op het zelfde oogenblik kwam er een verblufte uitdrukking in zijn oogen. Het oude portret was verdwenen, maar op dezelf de plaats stond een ander weliswaar hetzelfde meisje, maar thans gehuld in een wit satijnen bruidsjapon met sleep en sluier, een bouquet oranjebloesems in haar hand en geflankeerd door twee bruidsmeisjes. Ernie Morley bleef een minuut lang onbeweeglijk staan. Toen liep hij door, met een strak gelaat en een bitteren glimlach om zijn mond. Zijn uitver korene was de vrouw van een ander en maanden lang was hij verliefd geweest op een verboden droom. Ernie Morley promoveerde en vestigde zich aan den buitenkant van de stad. De praktijk liet zich voorloopig nog wach ten, maar dat hoefde hem geen zorgen te haren. .Meer verdroot hem zijn eenzaam heid. Daarenboven diende een dokter gehuwd te zijn, wilde hij het vertrouwen krijgen van de patiënten. Op een morgen reed hij uit, toen hij in een drukke straat den voor hem lig- genden auto plotseling zag zwenken. Er klonk oen gil en haastig bracht hij zijn wagen tot stilstand. Toen hij uitstapte, verdrong zich een dichte groep men- schen om een op den grond liggende ge stalte. Ilij ging erop af en drong door de menigte heen. „Een dokter -V- maak ruimte alsje blieft. De menschen weken en Ernie Morley wierp een blik op het aangereden slacht offer. Een oogenblik had hij het gevoel dat zijn hart stilstond. Op den grond lag do jonge vrouw, aan wie hij een jaar geleden bijna dag en nacht had moeten denken. „Hier is een dokter," zei hij vriende lijk. „Waar hebt u pijn f" l)e jonge vrouw wees naar haar been on spoedig had hij een enkelbreuk ge constateerd. Behulpzame handen haal den zijn koffer uit den auto en in 'n oog wenk had hij de breuk gespalkt. Klap pertandend liét zij hem begaan en weinige minuten later verscheen er een hospitaalauto op de plaats van het ongeluk. Ernie sprak even met den dokter, hot slachtoffer werd in den auto geholpen en daarna nam het verkeer op nieuw zijn haastigen gang. Die eerste en verrassende ontmoeting met do jonge vrouw, die onbewust zoo'n vreemde rol in zijn leven had gespeeld, bleef Ernie dagen lang bij. Ilij deed eerlijk zijn best niet aan haar te denken en toch hield zijn verbeelding zich tel kens weer met haar bozig. Op een dag reed hij tijdens hot. bezoekuur naar het hospitaal. Hij wilde haar zien en had zichzelf voorgehouden, dat die belang stelling vooreen patiënte,wie hij zelf de eerste hul]) had verleend, niets bijzon ders was. Een beetje onrustig betrad hij de ziekenzaal. De jonge vrouw lag in den hoek, doch toen hij de zaal doorliep ont dekte hij, dat er een bezoeker over haar bed gebogen stond. Ernie Morley schrok en bleef eensklaps staan. „Haar echtgenoot," flitste hot door zijn hoofd en met een gevoel, of hij iets onbehoorlijks deed met hier te komen, keerde hij op zijn schreden terug. Toon hij weer in zijn auto stapte, glimlachte hij een beetje weemoedig. Zijn droomen hadden haar echtgenoot weggedacht, maar th&ns was hij voorgoed van zijn dwaasheid genezen. Op een dag, ongeveer vijf weken later, stond Ernie Morley gereed zich aan tafel te zetten voor de lunch, toen zijn huishoudster kwam zeggen dat zij een jongedame in de wachtkamer had gelaten, die hem wensehto te spreken. Hij ging naar beneden, trok zijn witte jas aan en opende do deur. „Dokter, ik kom u bedanken voor de hulp, die u mij indertijd hebt ver leend," hoorde hij een zangerige, be schaafde stem. „Ik heb gisteren hot hospitaal kunnen verlaten, ik ben weer heelemaal beter. Hoeveel ben ik u schul dig voor uw hulp Ernie stond een oogenblik perplex. toen hij zag wie zijn bezoekster was. Stralend keek zij hem aan met den- zelfden gelukkigen blik, die hem op haar bruidsportret had tegengestaard „Schuldig echode hij Werktuiglijk. „Niets, mevrouw. Eh, dat wil zeggen," bedacht hij zich plotseling, „u zult me verplichten als u uw echtgenoot het spalkmateriaal even terug laat brengen, dat in het hospitaal achtergebleven is." Zijn knappe bezoekster trok een hoogst verbaasd gezicht. Toen begon zij plotseling te lachen. „Neem me niet kwalijk, dokter," hernam zij met een ondeugenden blik, „u hebt blijkbaar iémand anders voor. Natuurlijk kent u mij niet meer „Kennen dat doe ik u al anderhalf jaar, al was het dan niet persoonlijk," glimlachte Ernie. „Ik heb uw bruids portret nog bewonderd bij Elliot en Co." „O, nu begrijp ik u," schoot het meisje opnieuw in den lach. „Een grap pige vergissing, dokter. Ik werk als assistente bij Elliot en Co. Aardige lui, ze hebben me in het hospitaal geregeld bezocht. Maar die echtgenoot bestaat niet helaas," zuchtte zij komisch. „Mijn portret heeft reeds voor allerlei gelegenheden in de etalage gestaan. Reclame, voor de kunstfoto's van Elliot en Co., begrijpt u Ernie Morley stond haar een oogen blik aan te staren als een dwaas. Toen klonk er een jongensachtige lach door de wachtkamer. „Ik stond juist gereed te gaan lunchen, jongedame. Zit, u mee aan dan zal ik u de dwaaste geschiedenis van mijn leven vertellen." Ilij koek haar vol verwachting aan en deed eensklaps een stap op haar toe. Het meisje van 't bruidsportret had blozend ja geknikt. Ijet cv» ï>c st-oj- i>er in het atelier, het kantoor, het laboratorium en de collegezaal verdwijnen de frischheid en de veerkracht, die de ochtend meebrengt, vlugger dan aangenaam is. Dat voelt men, zoodra men met de alledaagsche plichten bezig is. Dan zijn enkele druppels l.ohse Uralt Lavendel een won derlijke weldaad. De mooie zakflacon, die maar 75 cents kost, kan men gemakkelijk meenemen. Als U slank, fit en frisch wilt blijven, drink dan Hero's vruchtendranken. leder fleschje Hero is een bron van gezondheid en energie. Iedere druppel is puur natuur: zuiver vloeibaar Fruit! Heerlijk van smaak, verfrisschend en GEZOND! Let op het Hero etiket, dan bent U er zeker van, dat men U de échte Hero dranken geeft. PERL - SINAS - FRAMBOZEN - CASSIS - GRAPE FRUIT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13