ZEEUWSCHE SPORT Jk SE sl - - i - 19 «i®* De Zeeuwen-Temeuzen 2-1Door >t overwinning op Temeuzen blijven De Zeeuwen in De keeper vanDeZeeuwen de 2e- klasse. Een moment uit den wedstrijd. Temeuzen maakt het eerste doelpunt. onderschept een aanval. Prompt uitgerekend moest na de eerste werkelijk mooie lentedagen de Zondag mislukken door telkens terugkeerende regenbuien. De te Schoondijke gespeelde Z.V.B.-wedstrijden zijn ei- niet. door mislukt, en hebben er niet van geleden, doch de publieke belangstelling zou op een meer „stralenden" dag grooter geweest zijn. Twee wed strijden, welke het aankijken zeker waard waren, doch den toeschouwer niet geheel konden bevredigen. Daarvoor waren er te weinig spannende momenten in. Het waren kalme partijtjes van telkens twee bijna gelijkwaardige ploegen. Doet de uitslag van den eenen wedstrijd een groot overwicht vermoeden, dan willen wij direct zeggen, dat de doelpunten geen juist beeld geven van het vertoonde spel. De uitslagen, voor zoover het de cijfers betreft, doen er ook weinig toe. Het spel der Z.V.B.-elftallen is ons buitengewoon veel meegevallen en stond op tamelijk goed peil. Er valt zeker nog wel wat te leeren en te verbeteren, doch over het algemeen kan gezegd worden, dat er in West-Vlaanderen goed materiaal zit tusschen de Z.V.B.-ers. Er zijn wel Zeeuwsche K.N.V.B.-3e- klassers, welke het tegen deze combinaties zouden moeten afleggen. Ook het spel van de K.N.V.B.-combinaties was aanmerkelijk beter dan we verwacht hadden. Boven dien vertoonden deze spelers naar onze meening nog niet het beste van hun kunnen. Verschillende malen kregen wij den indruk, dat men zich liever niet al te erg inspande en er maar e.en gemakkelijk wedstrijdje van wilde maken. Dit is niet gemakkelijk voor dege nen, die geroepen waren om uit deze beide teams een West-ZeeuwBch-Vlaamsch elftal te-selecteeren. Dom is het ook van de spelers zelf, die zich niet voldoende gaven en daardoor misschien een kans op plaatsing in een zoodanig elftal verspeelden. We weten niet of deze indruk slcehts persoonlijk is en of deze doof meerderen gedeeld wordt, maar voor ons staat vast, dat een West-Zeemvsch-Vlaamsch K.N.V.B.-elftal op volle kracht en zich beter gevend in alle onder- deelen tot heel wat betere prestaties in staat is. Het spel was nu reeds goed, doch o.i. is uit deze spelers een elftal samen te stellen, waartegen geen enkele tweede-klasser uit 2A het gemakkelijk zou hebben. Al met al mooie wedstrijden, welke waard zijn om ieder jaar weer gehouden te worden. Om dan echter de belangstelling op peil te houden dient men niet al te veel combinatie-wedstrijften te gaan spelen. O.i. heeft men dit jaar van het goede al te veel. Een vraag, welke ons gesteld was, willen wij nog beantwoorden. Staat het peil van de derde klasse, afgemeten naar dezen wedstrijd, in West-Zeeuwsch- Vlaanderen hooger dan in de derde klasse boven de Schelde, dus in Middelburg, Vlissingen en Goes Het is moeilijk om uit het spel van een combinatie een oordeel te geven, doch het komt ons voor, dat uit de derde-klassers van Walcheren en Zuid-Beve land een even sterke samenstelling te krijgen is. De elftallen in West-Vlaanderen moeten, dunkt ons, het vertoonde spel in oogenschouw genomen, in staat geacht worden om de derde-klassers uit de B-afdeeling te weerstaan, maar meer dan ook niet. Vlissingen 2, Eiland Boys en Middelburg 2 zouden het in de B- afdeeling even goed tot een kampioenschap brengen als in A. Ook de kracht der zwakkeren zal heel weinig verschillen. De promotie-degradatie-strijd is gestreden. Welis waar resteeren nog enkele wedstrijden, doch de be slissing is gevallen. De Zeeuwen blijven tweede klasser. Een felicitatie is dit alleszins waard en we voegen er den wensch aan toe, dat het bij De Zeeuwen, zoowel wat het spel als wat den geest aangaat, in 't komende seizoen beter zal boteren dan dit jaar. Niet zonder eenig geluk zijn De Zeeuwen er in geslaagd hun plaats te behouden en we gelooven, dat Ter- neuzen wel op één lijn met de Vlissingers gesteld kan worden wat het spel aangaat. Temeuzen echter heeft, vooral j.l. Zondag, met heel wat minder i geestdrift gespeeld dan noodig was om tot een overwinning te geraken. Als men dan een Zeeuwen-ploeg tegenover zich heeft, welke den ernst van den toestand wel onder 't oog ziet, een ploeg, welke speelt met de wetenschap, dat alles afhankelijk is van een overwinning en die ook behalen wil, dan moet er heel wat meer en heel wat beters gegeven worden dan de Terneuzen- spelers dezeh middag gaven. Te grooter is de teleurstelling in de rood-zwarte gelederen, nu men zoo goed weet, dat dit elftal veel beter kan. Niettemin verlieze men den moed niet en verdedige de kans om volgend jaar opnieuw den promotie-strijd te kunnen aanbinden. Eiland Boys slikte in Tilburg tegen Gudok een 3-1-nederlaag in een zeer slecht gespeelden wedstrijd. De keeper van Temeuzen krijgt een lastigen verwerken Afgeslagen. Oroote vreugde in het kamp van De Zeeuwen. Een schermutseling voor het dok Ter neuzen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19