ZEEUWSCHE OMROEP 25 Te Axel is op den dag van prinses Beatrix' doop de eerste steen gelegd voor het nieuwe raadhuis. In de oor- kon de. welke op onze foto dooi den burgemeester wordt voor gelezen, en die in het gebouw werd ingemetseld, wordt o.a. van dit samentreffen melding gemaakt. Na de eerstesteenlegging voor het nieuwe Axelsche raadhuis vertolkte de oudste wethouder, de heer Oggel, den dank der gemeentenaren jegens burge meester, ontwerper en bouw meester en alle medewerkenden l)e, Goesehe meisjesvakschool vierde haar twintigjarig be staan. In Schuttershof werd. o.a. een welgeslaagde feest avond gegevenUit Midzomer- naehtdroom fotografeerden wij er deze mooie scène. Hallo hallo hier is de persdienst van den offieicelen Zeeuwsehen Omroep Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de plaat selijke schoenmakers geprotesteerd heb ben tegen het feit, dat een standwerker op de Dinsdagsche markt de schoenen van de boeren, burgers en buitenlui repareert. De gemeentelijke autoriteiten hebben niet veel zin 0111 deze vertooning, die het marktbeeld zoo humoristisch illustreert, te verbieden. Naar wij voorts vernamen, zullen waarschijnlijk de padvinders en de eerste hulp-bij-ongelukkers voortaan de pa tiënten bijstaan, wijl het nogal eens ge beurt, dat een hunner tijdens de operatic het evenwicht verliest Uit verschillende plaatsen in land bouwend Zeeland bereikten ons berich ten over de schade, welke de nacht vorst onder jonge groenten en vruch ten teweeg brengt. Ruw geschat zijn reeds 15.000 kg vroeggekookte spinazie, 12.000 kg. ge droogde appelen en 1500 broodjes met aardbeien voor de consumptie ver loren gegaan de warme-stoofperen zijn er nog het beste afgekomen. De gemeenteraad van Middelburg besloot met algemeene stemmen geen wichelroede-looper uit te noodigen de eventueele geheime gangen onder de stad op te sporen, daar men voorshands alleen nog maar bovengrondseho wijk agenten bekostigen kan. Onze correspondent te Lamswaarde seint ons, dat een dorpsgenoot, die ter wille van de konijnenteelt om een voed ster oj) stap was gegaan, in den avond met een kat in den zak thuis kwam. Leert hij den handel nog wat beter aan, dan zal het hem nog wel eens overkomen, dat hij met een kater arriveert Onze speciale medewerker op melk- gebied te Waarde meldt ons, dat in den Melksalon aan den Melkweg de melk- verkoopers bijeengekomen zijn 0111 ter behartiging der melkbelangen een melk- federatie te stichten. Luisteraars, die onderwijl een kin- derachtigen smaak in den mond hebben gekregen, bevelen wij een spoeling aan met warme kamillen of met water, waar in eenige druppels pepermunt-olie zijn gedeponeerd Te Aardenburg is een motorrijder in de Tuiinelsteenstraatwegens 'n ongelijk liggenden kei, over den kop gegaan, waarbij hij zijn teenen blesseerde. De plannen, die bestonden om den naam der straat te wijzigen, werden in den doofpot gestopt I Uit Kapelle zendt men ons nog een speciaal bericht, waarin sprake is over de groote. schade welke de nachtvorst, aan madame Moutot heeft toegebracht. W at doet die goede dame ook zoo laai o]) straat Ylissingen is enthousiast, wijl in het pas aangelegde Nollebosch een nachte gaal is gearriveerd. De autoriteiten sporen met klem aan 0111 't beest niet te storen en groote rust. te betrachten. Voorzoover de omwonenden niet ge noegzaam te verdooven zijn met den gummistok, zal voorzichtig met slaap poeders en chloroform gewerkt worden Wij sluiten nu tot de volgende week, dames on hoeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25