kauw!kauwen geen bezwaren DE GETEJIGE MEER NA HET ETEN. Alka-Seltzer 5 CENT PER PAKJE KAUW REGELMATIG J2 Indigestie, Maag- brand, Maagzuur en dergelijke onaangename ge volgen van teveel- eten kunnen vlug verholpen worden door Machtige gerechten, teveel-eten, late uren, over werk of overmatig drinken dit alles veroor zaakt een TEVEEL-AAN-ZUUR. Hierdoor ver mindert onze weerstand, onze levenskracht neemt af en Maagstoornissen, Verkoudheid, Neuralgie, Rheumatische en andere pijnen tasten onze ge zondheid aan. Indien U aan een dezer symptomen lijdt, alkaliseer dan met Alka-Seltzer. Een Alka-Seltzer tablet in een e-las water geeft een verfrisschenden, spran kelenden, zuurwerenden drank en geeft U spoedig na gebruik een verrassende en weldoende verlichting. Probeer eens dit wonderlijke, nieuwe, pijnstillende, alkaliseerende middel. Niets is te vergelijken met Alka-Seltzer, als U snelle verlichting zoekt tegen Maagstoornissen. Imp. G. Lindner Co. Singel 115, Amsterdam-C. Bij Apothekers en Drogisten 56 c. f. l.T21/2 Het meeste voedsel dat wi dagelijks tot ons nemen is te zacht. Dit is slecht voor het tandvleescli en voor de tanden. Maar niet wanneer U regelmatig Wrigley's kauwt. Wrigley's is goed voor de tanden en het tandvleesch, het geeft U een frissehe adem en kalmeert de zenuwen. Door de grootere speekselafscheiding be vordert het bovendien de spijs vertering. Koopt nog heden een pakje- P.K. WRK3LEY door l i/in a ii II ry soit Toen zij hun veertiende reis samen lava terecht. Zijn schedel gaf een doffen deden, kreeg Tom Snair eindelijk slag. zijn kans. Snair stormde aan op het lichaam, Meer dan tweehonderd mijlen ver dat in een vreemde houding neerlag, waren de wolwagens, ieder met zes maar Grogan bewoog zic.li niet meer. paarden hespanhen, voortgekropen door Men seconde stond Snair, verbluft, over de woestenij, met zwarte lava door- hem heen gebogen. Hij keek naar den vlekt en de verlatenheid, gestadig, ouden man. maar de oude man verwij- onontkoombaar en drukkend, had de derde zich snel, en zijn aftocht werd twee voerlui bij elkaar gehouden. Tom gedekt door den grijzen hond, die voort- Snair kon zich al de redenen niet meer durend nijdig achterom keek. Snair herinneren, waarom hij Grogan haatte riep, maar de oude man ging nog vlug- rede had geen deel meer aan den blin- ger loopen, de helling op naar een ver den wrok, dien hij den anderen voerman laten hutje. toedroeg. Toen Snair de verbazing uit zijn brein Nu keek Snair voor zieli uit in het had geschud, kwam er een trage blijd- ledige, van zijn plaats op den voorsten schap in hem want hij ging begrijpen, wagen, en achter zich hoorde hij Grogan dat hij Grogan had gedood, even zeker zacht zitten zingen op den tweeden als wanneer hij d. zwarte blok had wagen. Dat, opgewekte geluid maakte opgenomen en naar zijn hoofd gesmeten. Snair razend; hij moest zichzelf telkens Ilet, was namelijk de sterke drank, helpen onthouden, dat hij eigenlijk zélf die Grogan een doodelijken smak had die uitgelatenheid, Waardoor hij ver volgd werd in de wildernis, had ver oorzaakt, - dat hij er al een klein doen maken de whisky van Snair. Snair grijnsde, een gemeenen lach, toen hij het slappe lichaam op zijn eigen succesje mee had behaald. Want Snair wagen tilde en het tusschen de wolzak wist, dat hij alleen kans had, als hij leen neergooide. Rustig, maar met, een Grogan onverhoeds aanvielen zoo- genoeglijk gezicht, haakte hjj de paar- lang hij af moest wachten, dorst hij den los van den tweeden wagen en hond maar één maatregel te nemen partij hij ze achter zijn eigen voertuig. De stad trekken van Grogan's zwak voor whisky. lag acht mijlen verder. Zijn wagen klom op, nadat hij een In de stad liet hij zijn wagen stilstaan droge rivierbedding was overgestoken, voor een herberg, waar hij de politie op een der paarden, een jong onervaren kon bellen. Leegloopers van de straat dier, schrok, en Snair werd omhoog- en van het terras stonden rondom, ter- gewipt. wijl hij met bedroefde zorg het lichaam Op een blok steen aan den kant van van Grogan van den wagen tilde. het wagenspoor zat een oude man. Zijn Will Durner, de sheriff, drong door hoed, neergetrokken over zijn voor- de menigte heen. „Wat is er gebeurd hoofd, beschaduwde zijn heele gezicht, Snair sloeg aan 't vertellen, maar behalve zijn warrigen baard. Voor zijn met zorg verheelde hij zijn blijde vol voeten lag een zwart-met-grijze hond. doening. t\ ill Durner schudde zijn „Mag ik meerijden naar stad, baas hoofd. „Ik hoor 't je zeggen," zei hij. De stem van den oude klonk zwak en „Had je wel eens ruzie met, Grogan aarzelend. „Ik Welnee. Ikbegon Snair, Snair gaf geen antwoord, maar liet maar iemand uihet publiek sprak hem zijn zweep knallen boven de trage driftig tegen. Ze geloofden hem niet. acliterpaarden en reed door. Hij was al een meter of veertig verder, toen liij merkte, dat Grogan was blijven staan en met den onbekende praatte. Hij kon niet om den kolossalen brui Zij drongen dichter op lvem aan, en hij zag aan hun donkere gezichten, wat zij dachtendat, hij Grogan neer had geslagen. Maar hij weerstond hun vor- sehonde blikken bedaard, met, liet nen stapel wolzakken heenkijken, dus volste vertrouwen. „Er was toevallig hield hij zijn span in, sprong van den een oude man bij," zei hij. „Die heeft wagen en liep terug. De oude man was alles gezien. Vraag 't hem maar." bezig, op den wagen van Grogan te Durner keek nadenkend. Hij wist, het klimmen. hutje te staan, acht mijlen van de stad De stem van Snair snerpte door de darfr brachten voetreizigers, menschen stilte „Hé blijf daar af We zijn die een woonplaats zochten, den nacht veel te zwaar geladen, 't Is hier geen wel eens door. „Dan zullen we daar trammetje maar eens heen gaan," besloot Durner. Grogan's antwoord kwam vlot, luoh- „Dan kunnen we eens met dien ouden tig door minachting„Ach, man, schiet heer praten." 0p i" Snair reed mee in het wagentje van De onmin, die altijd smeulde, zelfs den sheriff, en toen het hutje in zicht onder Grogan's vroolijkheid door, was kwam, wees hij er naar, en hij was blij, opeens een laaiend vuur. De oude man dat de halve stad achter hem aan kwam. strompelde achteruit, van den wagen „Dat krot daar," zei hij. „D vandaan; hij hoorde Snair schelden, 1 en Grogan uitdagen, om af te stappen en het uit te vechten, en zijn hoon werkte op Grogan als een zestienvoets zweep op een span, dat in 't slijk vast zit. Grogan kwam op de treeplank staan is hij in." De oude man zat tegen den leemen muur geleund, met zijn hond naast zich. „Jawel, meneer, ik heb er hij gestaan, toen die twee mannen ruzie hadden," erkende hij. „Je hebt gezien, dat, Grogan viel duizelend wankelde hij, door de en met zijn hoofd tegen een steen whisky van Snair. Waarschijnlijk liet zijn bedoeling, van zijn wagen te terecht kwam," drong Snair. „Nee. Ik heb u alleen tegen hem komen en te gaan vechten^ gelijk hij al hooien schelden en vloeken. U tartte zoovaak had gedaan, luchtig, zeker van hem, om er af te, komen. Toen hoorde zichzelf. Maar terwijl hij nu zijn sprong ik een slag en een gil wou nemen, bleef de punt van zijn schoen haken aan het palrad van de rem. Zijn groot lichaam kwam door de lucht, 'met uitgespreide armen, of er een arend zweefde, en terwijl Snair een „.Je staat te liegen schreeuwde Snair. „Je hebt gezien...." Maar de oude man staarde langs hem heen met lichte, uitdrukkinglooze oogen. Zijn stem klonk koel, onschuldig, ver- stap' achtemit deed, kwam Grogan met oordeelend. „Nee, beste man, ik heb niets zijn hoofd naar voren op de brokkelige gezien. Ik hen stekeblind."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32