KRUSCHEN Altijd slechte spijsvertering SudzofajfrllurvloeA Nu geen klachten meer SALTS In een modern huis hoort viltzeil, de sanisoleerende vloer bedekkingHet is vervaardigd van geluiddempend wolvilt, dat Uw woning minder gehoorig maakt en isoleerend werkt tegen kou en warmte, vocht en schimmel. Het is een hygiënische, gemakkelijk afwaschbare vloerbedekking, bovendien uiterst duurzaam en billijk, 'n Vloerbedekking, die door practische huisvrouwen uitermate wordt gewaardeerd. hen ander spelmoment uit een wedstrijd in onze Oost, n.l. een uit den oefen wedstrijd van twee Bataviasche teams, waaruit een Bataviasch elftal werd gekozen dat later tegen een vertegenwoordigend elftal ran Bandoeng speelde. liet spreekt vanzelf dat op deze wijze veel gewicht in de schaal, in letterlijken een vrij felle competitie ontstond, en zin. En de Indische voetballers zijn snel dat de meeste wedstrijden, van rassen- en lenig, doch ook klein van stuk Een standpunt bezien, een tikje als „inter- niet te onderschatten handicap, vooral nationaal" te beschouwen zijn. tegen stevige en goed koppende tegen- Het gevolg van dit systeem is, dat, standers, om een voorbeeld te noemen, Hollanders Dan is er nog iets anders. Men heeft die naar Indië gaan en daar willen voet- een concessie aan het klimaat moeten ballen, bij voorkeur een club opzoeken, doen, in dier voege, dat de speeltijd waar zooveel mogelijk import-Europea- werd teruggebracht tot tweemaal 35 nen in spelen. Het ligt voor de hand, minuten, terwijl het aanvangstijdstip dat een club, die op dergelijke krachten werd bepaald op ongeveer vijf uur is aangewezen, niet zoo'n grooten toe- 's middags, als de zon aanstalten maakt voer van nieuwe spelers krijgt en al blij schuil te gaan achter palmen, waringins is met b.v. een speler uit een Neder- en flamboyants. Wel heeft men de landsche derdeklasseclub of een speler proef wedstrijden te Semarang laten uit een lager elftal van een Nederland- spelen volgens den Europeeschen speel- scben eersteklasser. Maar t zou vol- tijd, tweemaal 45 minuten, maar als komen ernaast zijn de kracht van het men jarenlang gewend is tweemaal 35 vertegenwoordigend Indische voetbal af minuten te spelen is het zeer de vraag, te meten naai' het spelpeil dezer clubs of liet uithoudingsvermogen in zoo van import-krachten korten tijd aan te passen is aan langer Het zal thans ook duidelijk zijn, hoe, spelen. Een voordeel voor de Indische door de moeilijkheid contact te krijgen voetballers is natuurlijk wel, dat het in met elftallen uit andere steden, de Juni al aardig warm kan zijn, doch dal N ederlandscli - Indische Voetbal-I'nie, zal hun weinig geven tegeii Hongaren, sedert jaren Indië's hoogste voetbal Zuid-Amerikanen, Italianen etc.,"voor - college, te kampen had met het pro- opgesteld dat ze verder dan de 'eerste bleem hoe stel ik een Indisch elftal ronde van de finale zouden komen iets voor de wereldkampioenschappen zoo wat vrijwel uitgesloten is te achten, sterk mogelijk samen Van Hongarije zal Indië waarschijn- Natuurlijk zal men bij de keuze van lijk niet kunnen winnen, niet door het Indische elftal hier en daar 'n fout gebrek aan goede voetbaleigenschappen, hebben gemaakt, maar in 't algemeen maai' ten gevolge van te weinig routine zal toch wel de Indische combinatie, en internationaal contact. Ook al blijft welke op "t oogenblik als het sterkst voetbalvoetbal en dus onbereken baar. Sterke beroepsteams uit Weenen en Oraz hebben tournées over Java gemaakt en hun meeste wedstrijden gewonnen. Maar eerlijk gezegd waren de overwinningen, tegen plaatselijke mag worden beschouwd, zijn bijeen gebracht. Welke kansen heeft dit Nederlandscli- Indisch elftal bij de wereldkampioen schappen Om voor de hand liggende redenen tegenstanders behaald, nooit zoo over- gééne om het ver te brengen. De In- tuigend. En tegen het Indische elftal dische voetballer (hiermede bedoelen we werd niet gespeeld allen die in Indië voetbal leerden spelen) heeft bijzonderen aanleg voor 't spel Sinds tal van jaren heeft Indië ver langd in Indië tegen een Nederlandsch hij houdt ervan en heeft vele physieke elftal te kunnen uitkomen. Om allerlei eigenschappen, welke hem tot een ge- redenen kon daar nooit iets van komen, boren voetballer stempelen. Zoo is hij Nu Mohammed niet naar den berg lenig en snel. Het gaat evenwel niet komt, komt deze bij Mohammed. Het aan een vergelijking te maken tusschen is te hopen, dat de wedstrijd te Amster- de Nederlandsch-Indische voetballers en dam doorgang moge vinden en dat het b.v. de Britsch-Indische hockeyërs, die publiek in grooten getale de over- jaren geleden, tijdens de Amsterdamsche zeesche broedervoetballers zal komen Olympiade, een sensatie bleken. Im- aanmoedigen. mers bij hockey is het een voordeel, als Vermoedelijk zal het Indische elftal men lenig en snel is.... en daarbij een manco aan taktiek demonstreeren, klein van stuk, omdat men speelt met maar het spel is snel, individueel hand- een „instrument i.e. de hockeystick, dig, dus al met al zeer spectaculair. En Maar bij voetbal legt juist het postuur wat kan men meer verlangen f ,,lk had ceel last van de irtaag, ten gevolge van slechte spijsvertering, waar door ik altijd lusteloos en moe was. Sinds eenigen tijdsgebruik ik nu geregeld de kleine dagelijksche dosis" Kruschen. Zoodra het opraakt hijg ik weer hoofd pijn en als ik het dan weer neem is de hoofdpijn weer weg. Voordat ik Kruschen Salts nam durfde ik haast niets te eten, maar nu eet ik weer alles. J. N. D. te B." (Origineel» brief ter inzage). Slechte spijsvertering is een bewijs, dat aan de werking van Uw inwendige organen iets hapert. Hieruit kunnen bovendien nog allerlei andere schade lijke gevolgen ontstaan, als hoofdpijn, rheumatische pijnen enz. De zes mine rale zouten in Kruschen Salts sporen Uw inwendige organen op zachte, doch krachtige wijze aan tot betere werking, waardoor Uw voedsel snel en volledig wordt verteerd, en alle afvalstoffen geregeld worden verwijderd. Hierdoor wordt voorkomen, dat voedselresten in het lichaam achterblijven, welke lasten of pijnen veroorzaken. Moeheid en lusteloosheid zullen tot het verleden behooren. In plaats daarvan krijgt ge een gevoel van opgewektheid, levens lust en volkomen gezondheid. Neem slechts gecegeld de„kleinedagelijksche dosis Kruschen Salts 's morgens in Uw eerste kop thee of koffie. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. VOCALEUM BALATUM STRAGULA

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35