HET KAN NIET GEKKER! moed, «lat zij liet aandurft 'n dergelijken onaangena me» geur rond zieh te verspreiden. Liefelijk" mag daarbij liet dopje van koolblad heeten, dat omzoomd is door '11 rand donkerroode tomaten. Drie hoedjes, die eerst eens uit aardigheid van werkelijke groenten gemaakt werden, maar thans in verrassend goede imitatie aan den spotlust worden prijsgegeven. Ten slotte een hoedje, waaraan de bloemist, de koeken bakker en de fruithande laar te pas komen. Op het kanten plakje uit de ge bakdoos een sinaasappel, die op zijn beurt weer een kleurige bloem vast- houdt. Vier dwaze fan tasieën, waarmee geen normale vrouw zieh in het publiek waagt, maar die nog niet eens zoo veel gekker zijn dan «Ie hoofddeksels, die we zoo nu en dan óp of tegen het hoofd geplakt zien. AIr we het woordenboek opslaan zien we achter het woord „hoed" «le verklaring: „hoofd bedekking' Had een woordenboek geen langer leven «lan een mode grildan zou het verstandig zijn, bij een herdruk meteen voor een andere omschrijving te zorgen, want een massa hoeden schijnen geen ander doel te hebben dan dwaas te staan De vier hoedjes van «leze pagina, die wel zóó uit een groentenzaak weggewandeld schijnen te zijn, toonen weer eens duidelijk tot welke dwaas heden men komen kan als men zijn fantasie op hol laat slaan. Op de 0111 het hoofd gewon den sjaal van juffrouw nummei één prijkt '11 kam bananen met als bekroning een appel die aan de sage van Willen; Teil «loet denken. De tweed* dame met haar op een kool blad vastgestoken ui als hoofd tooi is zeer zeker niet zondei

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38