HET CARNAVAL VAN LA P Een merhtvaardig Deze groep stelt den opmarsch koot cier Fransche troepen naar La Puebia. Een opmarsch die. op 5 Mei 1862, door de troepen van generaal Zaragoza 'en Diaz werd gestuit, vlak voor de muren der stad. De jaarlijlcsehe herdenking van een overwinning op het Fransche leger is voor de. bevolking van de ilexicaansehe stad La Puebia een welkome aanleiding om aller lei groepen en figuren uit den tijd van 1862 op den voorgrond ie laten treden. De maskers, die hierbij worden gedragen, zijn ''tin hout en worden veelal vervaardigd door inwoners van Huejotzingo, dat tot La Puebia behoort. Hierboven een viertal kostelijke typen wit den stoet. Geheel links een Fransche zouaaj. fn het midden twee Mexicaansehe geniesoldaten, die met hun indrukwekkende shako's en welig baardgewas een goed denkbeeld geven van de krijgers uit het midden van de vorige eeuw. Geheel rechts een zouaaf uit den tijd, dat Spanjaarden, Fransc.hen en Engelschen de onafhankelijkheid van Mexico bedreigden. Opvallend is het hoe het Fransche type in dit houten masker tot uitdrukking komt. Het hoogtepunt ran het carnaval is het défilé, waarop men volop gelegenheid krijgt de vele sterk niteenloopende maskers te bewon - deren. Op dit défilé volgen krijgs dansen, begeleid door het afschie ten der geweren die, vanzelf sprekend, niet met scherp zijn geladen De roes van een tijdelijke over- y winning op de Franschen op 5 Mei 1862 is het volk uit de onmiddelijke omgeving van La Puebia bijgebleven tot op den dag van heden, want elk jaar wordt dit feit trouw herdacht in typische 0 carnavalsoptochten en feesten. Dan 1 klinken de namen der Mexicaan sehe helden weer op de lip- j pen van jong en oud, twist j en tweedracht worden een oogen- blik vergeten en iedereen geeft zich ten volle over aan vreugde en jolijt. Onze fotoserie brengt u enkele -j momenten uit dit feest, dat tot ft een echt feest van het volk is uit- gegroeid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4