P Hulster en Aoceler aardenkeuring En al wat eeiug houvast biedt voor de berekening van de kracht der machtige pooten wordt zorg vuldig genoteerd Zoo is het Zeewwsehe paard van nu een reus van gestalte en van kracht. Het Zeeuwsche paard <laar is het eigenlijk wel zoo'n beetje mee geworden als met een O.W.-ersfamilieze vinden liet niet aardig van u, als u ze aan afkomst of vroeger aanzien herinnert. En als n nog 'ns ooit zoo'n onooglijken ouden tobberd van een werkpaard met een zadelrug en met door gezakte pooten tegenkomt, zeg dan niet te hard dat is nou nog 'ns zoo'n gezellig, rasecht Zeeuwsch paard, zooals ik ze als kleine jongen nog heb gekend zeg het ten minste niet, als er zoo'n reus van Tot op den millimeter wordt de schofthoogte gemeten. 'n kampioenhengst-me stamboomen-en-medaille. tegelijk in de buurt loopt dat liooren ze tegenwoor dig niet graag meer en het zou u leelijk kunnen op breken Neen, de familie is er bovenop. Jongelui alle maal best getrouwd keurige Belgische families. En allemaal wat gepres teerd, hoor En de jonge lui niet één, waar ook maar dat op te zeggen is. Nou ja, zoo'n enkel zwart schaap maar daar bemoeien we ons dan ook niet mee, dat tellen we niet, dat komt in liet fa- milieregister niet voor. Het familie-register, het Zeeuwsche stamboek. Ja, dat is een familie-insti tuut van belang. En wie niet in staat blijkt, de familie-eer hoog te hou den. die wordt doodge- Onder het prachtige geboomte van het historische Hulster marktplein staan de stoere dieren gerijd rooi de stamboekkeuring.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16