"PASTOL Mvecëfe/" mm*** 6 December van het jaar 1685 Qftood cMeXkO ECHTE EAU DE COLOGNE '0£AAL 23 „Ja, dat zal wel," antwoordde Tom Tom en Binny aan de bestellingen per Brecket, en hij verliet zijn reisbureau, post toekwamen, en toen zij daaraan op den voet gevolgd door een tweeden bezig waren, kwam er opeens stoornis, toornigen blik van het blonde meisje Felicia trad binnen, vergezeld door een met de zeegroene oogen. gebruinden jongeling in een sportpak. „Blondjes genieten de voorkeur.... „Hallo," groette zij kwajongens- je grootje voegde zij haar schrijf- achtig. „Ik heb een klant meegebracht, machine toe. De heer George Barclay hij gaat naar Groote platen en groote kaarten zagen Europa." neer van de wanden in Brocket's Reis- „Met 't mes op zijn keel," zei Barclay bureau Air France, Pago Pago, ïose- knikkend. Hij zag Binny zitten, zijn mite-vallei, Rotsgebergte, Cartagena en gezicht klaarde plotseling op en hij de Riviera oceanen lokten, vliegtui- nam plaats op een stoel voor het bureau gen zweefden boven vulkanen en wilder nissen. oostersche zonneschijn schit terde op verre tempels, boven het Felicia hem in. van Tom Brocket's fraaie rechterhand. „Da's Tom z'n secretaresse," lichtte ,De leidende geest hier," zei Tom effen. „Zij zal uw passage uitstekend bureau van een kranigen jongeman, die de.wereld en de mensehen kende. Hij had te veel aan zijn hoofd, den verzorgen, meneer Barclay.' volgenden morgen na de opening van Felicia kwam traag tegen den rand het kantoor, om er acht op te slaan, van zijn bureau hangen en keek op hem dat Felicia Lane er niet was. Ilij zou neer, glimlachend met haar sprekenden haar wel eens vragen, hoe laat ze zich mond. Sigarettenrook kronkelde op Verbeeldde, dat men op een reisbureau tusschen lange, slanke vingers vandaan, aan den slag ging, dacht hij toen ver- met roodgepolijste nagels, en er ging diepte hij zich in de taak, moeilijk- een fijne, betooverende geur van haar heden op te lossen voor een Engelsch uit. „Ik vind je wel leuk als baas." parlementslid, dat in Omaha zat zonder merkte zij op. bagage. „Dank je," zei Tom, „ik begrijp „Die Engelschman, wien we 'n rond- alleen niet wanneer je daar achter bent reis bezorgd hebben, is vertrokken gekomen." zonder af te spreken over zijn bagage," Felicia lachte. Zij sloeg haar gevou- vertelde hij Binny, met zijn eene hand weu handen om haar knie en ging een over de microfoon. „Denkt hij soms, beetje gemakkelijker op het bureau dat wij dat, konden ruiken Had hij zitten. „Ik zit heusch niet stil," zei ze. z'n re^uutjes maar aan onsmoeten geven. „Ik heb al een heeleboel kansen. Ik In ieder geval, de stakker kan wel kou spreek alle. mannen aan, die me ge- vatten, als hij zijn Zondagsche monocle vraagd hebben. Hier George heb ik al, niet heeft. Bel de haven even op en vraag en Dink Cottrell heb ik zoowat. Die of zijn rommel daar is, wil je f" gaat naar Schotland met zijn jonge Hij bracht de telefoon weer aan zqn hondjes." oor en vroeg toezending der re^u's met „Wat zeg je zei Tom Brecket. de luchtpost. Bagage opsporen was „Hondjes altijd een last. „Die brengt hij naar zijn vaders Zijn eerste klant van dien ochtend was landgoed in Schotland. Een heel nest het kantoor binnengekomen, een mager aanstaande kampioenen. Geef je voor goedgekleed man van middelbaren leef- hondjes ook kaartjes af Ik heb natuur- tijd. Eenpersoons kajuit op een zeer lijk tegen hem gezegd van wél." Haar bezette reis naar Europa. Maar al hand wuifde vroolijk. spoedig merkte Tom, dat hij veel be- „Zoo, heb je liem dat gezegd f" zei lang stelde in passagierslijsten. Wist Tom. „Nu, we geven geen kaartjes af Tom ook, wie er met de Princess Anne voor hondjes, maar we kunnen voor een meegingen En met de Mariana Tom cliënt maatregelen nemen voor de huis- glimlachte even. 11 jj had al meer be- vesting van dieren aan boord, als 't roepsspelers ontmoet. Die vriendelijke moet. Weet hij, dat die beesten aan den knaap nam liém er niet tusschen overkant eerst in quarantaine moeten?" daar had hij te veel voor gevaren, en „Ja hoor," zei Felicia. „En hij wou al te veel van die lui voor betrapt! Zaterdag vertrekken, als 't kon. Da's De meneer zei, dat hij James Randall nu echt Dink. Zoo zie je hem en zoo heette eu betaalde met nieuwe, kuiste- zie je hem niet." lende bankbiljetten. Maar hij gaf geen „Hoe wou hij reizen adres op. Die gasten gaven nooit een „Alles eerste klas natuurlijk. Hij is adres op. Toen hij weg was, greep Tom op 't moment de stad uit voor een naar de lijst van het departement van bruiloft, dus hij zit van Je week zoo justitienee, een meneer Randall vol als wat. Maar hij heeft zijn zaak- stond er niet op. waarnemer opdracht gegeven, je reke- Binny had zich onderwijl bezigge- ning te betalen. Knijp hem maar flink, houden met de oude mevrouw Willier- Hij kan 't missen." force, die achtentachtig jaar was en Tom kreeg den indruk, dat die klant blind, maar zoo helder als een pasge- van Felicia net zoo gek was als zij. „En munt kwartje. Haar oogen, die niets die hondjes," begon hij. zagen, staarden recht vooruit, maar „Scliatjes," viel Felicia hem in de teiwijl zij piaatte hield zij voortdurend rede. „Dotjes." Ze boog zich iets naar haar hand op Binny's knie door die hem over. „Je secretaresse zorgt uit- liehte aanraking voelde zij zich dichter stekend voor George, schijnt 't. Zullen hij den persoon achter het ondoor- wij gaan lunchen dringbare floers. Haar bedaagde ge- „Wacht even," riep Tom Brecket, zelschapsjuffrouw zat naast haar en toen zij opstond. „Weet je, hoeveel noteerde de antwoorden en raadge- tijd ik besteed om te lunchen vingen van Binny. „Ik moet er niet aan denken," ant- Er bestond voor die blinde oude woordde Felicia. „Maar ik verdien best dame maar één reis haar huwelijks- een extraatje vandaag. Ik heb wel een reis naar de Middellandsche Zee, vijfen- stuk of tien lui opgeheld over reizen, zestig jaar geleden. Daar had zij geen Ik vind 't hier best prettig werken, oogen voor noodig zij droeg de beel- geloof ik," zei ze, hem aankijkend! den m haar hart en ieder plekje, Tom deed zichzelf geweld aan en den lieelen weg langs, deed herinne- riep zich de gedachte te binnen dat ringen in haar opleven. Zij zag de oor- meisje is zoo onberekenbaar als een den. die zij zoo lang geleden had lie zocht, en uit de nevelen daagde er een teedere en galante jongeman op, die van haar zijde niet meer week. Het was bijna twaalf uur, vóór bliksemstraal en bijna even gevaarlijk voor het- welzijn van haar omgeving. Het was noodig, dat hij zich geweld Vervolg op blz. 26 in hetzelfde jaar als Joh. Seb. Bach, aanschouwde Johann Maria Farina het levenslicht. Terwijl Bach de muzikale wereld met zijn heerlijke scheppingen verrijkle, begon het product van Farina, de Eau de Cologne, zijn zegetocht over de aarde. "Geen Grand Seigneur, die in Keulen komt", zoo schreef Farina, "zal nalaten, bij mij Eau ad mirable te halen". Maar ook de edelheden aan het Fransche hof van Lode wijk XV., officieren, gezanten en ministers, markiezen en gra vinnen verfrischten zich met het Keulsche reukwater. In 7 generaties der familie voortgezet, bestaat de firma Farina gegenüber nog heden. En haar historische Eau de Cologne met het roode Farina merk verfrischt en verheugt heden millioenen menschen. Juist omdat gezonde, sterke en tevens prachtig blanke tanden zoo'n onschatbaar bezit zijn, moet U den veiligsten weg kiezen: Pastol! Ons veilige, Hollandsche tandmiddel, dat het gevaarlijke en ontsierende tandsteen door oplossing doet verdwijnen, dat het kostbare tandglazuur nimmer beschadigt.en Uw tanden prach tig blank maakt èn houdt! In tuben van 20 en 35 ct., in groote ronde doozen v. 20 ct., in ovale doozen van 10 ct. NEDERLANDSCH FABRIKAAT.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23