- -- - ZEEUWSCHE OMROEP 25 Zoo gaat het nog vlugger en beter! Op het modelbedrijl ran de N. V. Walchersche Fruitteeltmaatschappij te Nieuw- en St. Jooeland ge schiedt het bespuiten der vruchtbommen met een speciale tank en tractor, die het werk opnieuw belangrijk vereenvoudigd en verbeterd hebben. De vlaswieders trekken weer rond door de Zeeuwseh- Vlaamsche akkers om het onkruid tussehen het opschietende vlas te verwijderen. Zoo troffen wij ze onder Zuiddorpc. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Te Vlissingen is een procesverbaal opgemaakt wegens het zonder vergun ning der autoriteiten uitoefenen van het zangersbedrijf op den openbaren weg. Goede verstaanders zullen reeds be grepen hebben, dat de nachtegaal in het Xolleboseh de sigaar en zijn lot bezegeld ^'is. l'it Goes vernamen wij, dat een han delaar in naaimachines uit vrees voor een boozen klant, die zijn zaa k bezocht, de hulp der politie heeft ingeroepen. Hem is geadviseerd, een agentuur in maaimachines te nemen. Dan hou je lastige lieden beter van je lijf In Aardenburg heeft '11 gezelschap sclioolinspecteurs, dat op weg naar Gent was, stilgehouden voor liet stand beeld op de markt. Men vermoedt verval van krachten. Kraanwagens zijn ontboden. Niet heel spannend kon, nu bekend is welke club promo veert, de wedstrijd van Zon dag tussehen de beide Vlis- singsche clubs Eiland Boys en de Zeeuwen nog zijn. l)e Zeeuwen hebben bewezen, hun tweede-klusserschap te ver dienen met een 4-0-zege. De maanden zonder r waren nooit de voordeelig- ste in den Zeeuwsehen oester- en masselhandel. Maar dezen keer gaat op Tholen de mosselver zending ook in de Meimaand nog lustig door. Men meldt ons uit Zierikzee, dat in verband met het komende zomersei zoen door de vereeniging van het zeebad „Het Stelletje" een algemeene vergade ring is gehouden, waarop besloten is, alles weer keurig in orde te maken. De badgasten kunnen er daarom van verzekerd zijn, in Zierikzee een mooi „Stelletje" aan te treffen. I it dezelfde plaats seint onze corres pondent, dat er onder de schooljeugd waterpokken zijn uitgebroken. Of dit ook uit sympathie met de zwem- en badsport voortvloeit hebben wij niet kunnen achterhalen. De gestrenge rechter te Middelburg heeft een provinciegenoot gevonnist wegens het anders dan met een krui wagen rijden op een voetpad. Ook op het levenspad en voor iedere loopbaan in Zeeland is het bezit van een kruiwagen zeer gewenscht Een inwoner van Grijpskerke, tevens vogelvriend, heeft aan de provinciale bladen meegedeeld, dat een koolmees, in een zijner nestkastjes, op een gegeven moment een brandenden lucifer uit blies. Wij herinneren eventueele twijfe laars aan het feit, dat in de ouderwetsche sprookjes liet varkentje met den langen snuit dit kunstje op ongeveer gelijke wijze uitvoerde Te Axel hebben inbrekers een visite gebracht aan de gemeente-secretarie, die tijdelijk in de openbare lagere school is ondergebracht. Zonder de vormende waarde van het onderwijs te onderschatten kunnen wij toch beweren, dat dit soort schoolbe zoek zooveel mogelijk tegengegaan dient te worden. Onze muntspecialist te Middelburg seinde ons, dat op het politiebureau aldaar een valsche gulden gedeponeerd is. Met nadruk wijzen we er de burgerij op, dat het aan alle ambtenaren ver boden is, giften of steekpenningen te aanvaarden B. en W. van de Zeeuwsclie hoofd stad stellen den raad voor, de functie van „redacteur der handelingen van den gemeenteraad" zoo vlug mogelijk op te heffen. Verstandig hoor Ze doen toch niets anders dan praten Hier is 1111 niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren De korfbalsport wordt in Zee land populair en alom worden er nieuwe vereenigingen voor opgericht. De ontmoeting, die er Zondag tussehen Madjoell en Swift II plaats vond, was een der spannendste van het seizoen, en wij geven er een typisch momentje uit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25