t 1 fT-1 Geef Uw Haar deze week een Schoonheids- Behandeling met Silvikrin Liquid Shampoon Silvikrin Liquid Shampoon Een Zee van Schuim 27 reisvakIlij sprak niet uit, want de telefoon riep. Het was Felicia. „Neem me niet kwalijk dat ik er gisteren en zoo niet geweest ben," zei ze luchtig. „Maar ik lieb wel aan je gedacht." „Heel vriendelijk," mopperde Tom Brecket. „Dat zeg je heelemaal niet enthousi ast Mijn gedachten zijn anders heusch wel iets waard. Wat doe je vanmid dag?" „Ik moet weg om die hondjes te halen, die ik zoo dolgraag aan boord wou brengen, zooals je tegen meneer Cottrell gezegd hebt." Felicia bleek op hem gerekend te hebben voor dien middag. Zijn bood schap vond ze niet zoo belangrijk. „Maar 't. is zulk heerlijk weer riep ze onwillekeurig uit. „Ik bedoel.... vader wou je dit weekend spreken, over zaken." Zaken Dat woord werkte op hem als een derde alarm op een vermoeid brandweerpaard. En zoo'n uitnoodiging van Daniel Lane, van de motpreri- millioenen, stond gelijk met een bevel. „Wanneer wou hij me hebben vroeg hij haar. „Nu direct," zei Felicia zonder aar zeling. „We zijn op het jacht.... je weet toch waar we liggen In de Sound bij de Morrow Point Club. Vlak bij 't haventje. Ik zal met smart naar je uitkijken. Dag Tom hing op en keek vragend naar zijn secretaresse. „Lane wil me spreken," zei hij kortaf. „Daar zit ik mooi mee. Ik moet die hondjes halen 't schip vertrekt vanavond." „Dan haal ik ze wel," bood Binnv aan. „Ik wou wat gaan winkelen, maar...." Zij glimlachte. „Enfin, Brecket's Reisbureau. niet „Je bent een juweel," zei Tom vlug. „Dank je hoor. Neem mijn auto maar. In de dickey staat een kist met stroo, voor de hondjes. Ga er maar mee naar Burbridge aan de haven, dan doet hij de rest wel. Hier heb je 't adres van Cottrell in Greenwich. Vind je 't heusch niet erg Ik ben je reusachtig dankbaar. Dus tot Maandag." Hij repte zich naar het haventje aan de Sound, 't Was inderdaad een pracht van een middag de zon schitterde op het water met lieele legers diamanten punten en de zilte bries prikkelde het bloed. Een overdekte mahoniehouten motorboot, bemand met drie matrozen in 't wit, lag aan liet einde van een stee- nen aanlegdam te" wachten. Een der matrozen salueerde. „Meneer Brecket De Felice ligt op u te wachten, meneer." Zoo, dat was ten minste iets. De Felice van den grooten Daniel Lane lag op hem te wachten. Er had nog nooit een pleizierjacht op Tom gewacht. Zij schoten voort over het water, naar een fraai wit schip vol glimmend koper. De vlag van den eigenaar flabberde in den wind. Felicia stond hem boven aan het trappetje op te wachten. Zij zag ei- verrukkelijk uit in haar zeilpak, met een breed veelkleurig lint 0111 haar goud achtig donkere haar. Hij moest zeggen, wat ze ook droeg flatteerde haar. „Hallo," begroette ze hem, „meneer is aan boord, dus we kunnen 't anker hijschen en een beetje rond gaan varen." „Wel een geschikte plek 0111 rustig over zaken te spreken," antwoordde hij. Ze stak haar arm door den zijnen, toen zij liet dek over wandelden. Op het zonnige achterdek zat een groep men seken, en de stukken ijs in de glazen rinkelden. „Er zijn nog een paar lui," zei Felicia. „Daar heb je vader." De forsche fabrikant van Lane's motoren kwam aanloopen en stak zijn hand uit. „Welkom aan boord, Brecket," zei hij. „Dank u, mijnheer," zei Tom. ,,'t Is me een groot genoegen." Hij verwachtte half, dat Lane hem vast zou zeggen, wat er van zijn dienst was, maar de oude heer zei niets hij wenkte een steward en droeg hem op, meneer Brecket zijn hut te wijzen. „Kom maar gauw terug," zei Felicia. Zij keek hem na en wendde zich toen naar haar vader. „Vindt u hem niet aardig „Wien, Brecket Natuurlijk vind ik hem aardig. Flinke werker en een gentleman ook." Hij keek zijn dochter aan. „Ik wou alleen wel eens weten, wat ik voor zaken met hem te bespreken heb 1" Felicia lachte. „O, ja...." zei „Misschien vind ik wel iets." lyet Uwaa» en be Binnv bracht het two-seatertje van Tom Brecket tot stilstand voor het huis der Cottrells in Greenwich en kwam tot de ontdekking, dat alles dicht en ver laten was. I11 de garage vond zij echter den huisbewaarder. „Ik kom van Brecket's Reisbureau," lichtte zij hem in. „Hebt u die hondjes klaar „Ja, juffrouw," zei de huisbewaarder. Hij keek haar met een nadenkend ge zicht aan en zijn blik werd verbaasd, toen Binny de kist uit de dickey haalde. „Hebt u geen vrachtauto bij u, juf frouw „Vrachtauto zei Binny liem ver wonderd na. „Wat moet ik met een vrachtauto De huisbewaarder wees met zijn duim naar een afrastering schuin achter de garage. Binny keek. Wat zij zag, leek op het eerste gezicht een kudde pony's. Zij schrok zichtbaar. „Groote hemel riep zij uit. „Watwat zijn dat „Dat zijn de hondjes, juffrouw." Binny liet de kist uit haar handen vallen. Die jonge hondjes waren groote Deensche doggen, kolossale beesten, die gespierde sprongen deden met de uitge latenheid van speelsche tijgers Zij stak haar handen in de zakken van haar sportmantel. „Hondjes zei ze. „Dat noemen ze hondjes Ik bet wij ft. of ze ooit klein gewéést zijn Wilt u 111e 1111 eens vertellen, hoe ik die lobbesen met dat wagentje naar de haven moet krijgen De huisbewaarder keek naar Tom Brecket's two-seater en dacht diep zinnig na, met zijn hand aan zijn kin. „Dat zal slecht gaan," kwam zijn uit spraak, waarmee Binny zich maar matig geholpen voelde. Ze zwegen beiden en overwogen liet. probleem. „Misschien kan ik hier ergens in de buurt een vrachtauto huren," polste Binny. Wordt vervolgd in het atelier, het kantoor, het laboratorium en de collegezaal verdwijnen de frischheid en de veerkracht, die de ochtend meebrengt, vlugger dan aangenaam is. Dat voelt men, zoodra men met de alledaagsche plichten bezig is. Dan zijn enkele druppels Lohse Uralt Lavendel een won derlijke weldaad. De mooie zakflacon, die maar 75 cents kost, kan men gemakkelijk meenemen. IANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen mei een der periodieken Oe Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. sGravenhnge in Beeld. Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - - Y?. Per kwartaal of f 0.12*4 per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Kolomen f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaus HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal >6' telefoon luiere. 35170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro m. 101981. 's GRA\ ENTIAGE, Stationsweg 95. 'Iel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT. Biltstroat 14- telefoon Interc 13473. Giro nr. 149597. s HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1415. Giro nr. (29750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tel. Interc. 3851. Giro nr. 124690. VLISSINCEN. Bad huisstraat 5. 'Iel. 81 De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. ezond, welverzorgd haar verhoogt de charme 10 wasschingen van Uw persoonlijkheid. Neem daarom voor Uw haarwassching het allerbeste: Silvikrin Liquid Shampoon. Breng Uw haar niet in gevaar door sterk wer kende waschmiddelen. Het haar wordt vaak sprin gerig en los, verliest spoedig zijn glans, de ge zondheid van de hoofdhuid gaat achteruit, er ontstaan roos en schilfers. Silvikrin Liquid Shampoon reinigt het haar op zachte wijze, zonder zijn teere structuur aan te tasten. Haar gehalte aan Neo-Silvikrin Haarvoe- ding versterkt de haarwortels, houdt de hoofd huid gezond en verfraait het haar. Zij is DE 5 Shampoon voor U en Uw gezin.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27