Indanthren SatusofMhllurvbeA,! En we zeilden den heelen dag Urenlang heerlijke zonneschijn, een flinke bries en af en toe kwam er een scheutje water binnen boord! Maar je begrijpt, dat gaf alleen maar vroolijkhëid, want we behoefden onze jurken niet te ontzien, die waren van Indanthren geverfde stoffen gemaakt! Koop in het vervolg Indanthren geverfd goed, het is onovertroffen wasch- echt, zonecht en weerecht. Let op het merk Vl\ 31 John North uit zijn privékantoor. Hij zag zijn kassier-boekhouder met een pijnlijk vertrokken gelaat en in een zonderlinge houding op den grond geknield liggen en verbleekte van schrik. „Bel onmiddellijk dokter Emerson op," riep hij Eddy toe, terwijl hij de zware kluisdeur opentrok. Meneer Barry kwam op den grond te zitten en omvatte kreunend zijn knie. Eddy belde intussehen den dokter op. I)r. Emerson was echter niet thuis en een andere dokter evenmin. John North vloekte en Eddy wierp eensklaps de telefoon neer. „Ik weet nog 'n dokter in de buurt te wonen pas gekomen hij staat nog niet in het telefoonboek," stootte hij in één adem uit. Hij rende weg en terwijl meneer Barry kreunde en meneer North zenuwachtig informeerde waai de pijn zat, verstreken er tien minuten. Toen keerde Eddy terug met een dokter. Het was een nog jonge man, die zonder veel complimenten een groote schaar uit zijn tasch haalde, de pantalon van meneer Barry openknipte en met geoefende vingers zijn knie begon te betasten. „Aikreunde de gekwetste plotse ling. De dokter stond op en knikte. „Knie ontwricht," stelde hij vast. „Ik zal u met mijn auto naar uw huis brengen en u daar verbinden. Willen de heeren me even helpen den patiënt in den auto dragen Maar voorzichtig, heel voor zichtig. Meneer Barry werd opgenomen en behoedzaam in den auto gezet. Voor het portier gesloten werd, wenkte hij Eddy. „Doe. doe je gewone werk maar," stamelde liij flauw. „Ik ben morgen weer in orde. Blijf van de boe ken af, die zijn van te veel gewicht om onbevoegden er in te laten knoeien." „Natuurlijk, natuurlijk," kwain John North tusschenbeide en daarop reed de dokter weg. Twintig minuten later werd Eddy op het privékantoor geroepen. John North ontving hem met een blik vol twijfel en wantrouwen. „De dokter heeft zooeven opgebeld dat meneer Barry minstens een week in het gips zal moeten liggen," begon hij met een korzelige stem. „Jij bent zoo ongeveer met de financieele beslommeringen op de hoogte en ik laat je dus het geldelijk beheer over. Zorg echter dat er niets aan mankeert, anders ga je over een week de laan uit. En o ja, de boek houding laat je liggen voor meneer Barry. „Dank u, meneer," zei Eddy en het klonk, alsof hij een persoonlijke over winning op een gevaarlijken vijand had behaald. Eiken morgen ging Eddy nu bij meneer North den sleutel halen van de kluis en vóór het kantoor 's avonds sloot bracht hij hem terug met de kasbewijzen van zijn beheer van dien dag. De baas keek alles secuur na en en Eddy verdween weer even beschei den als hij gekomen was. Behalve op die uren zag John North hem nooit op het privékantoor. Doch op den vijfden dag, toen juist de dokter had getelefoneerd dat meneer Barry aardig aan de beterende hand was, trad Eddy op een ongewoon uur het privé kantoor binnen. Hij droeg vier zware boeken en de jongste bediende zeulde er nog drie achter hem aan. „Wat is dat vroeg John North. „Een oogenblik, meneer," zei Eddv diep ademhalend. Hij wachtte tot de jongen vertrokken was en legde een vel papier vol cijferkolommen voor den baas neer. „Dit is, of beter gezegd dit zijn de bewijzen, dat meneer Barry in den loop van de laatste jaren meer dan veertigduizend dollar verduisterd heefi," vervolgde hij met een vaste stem. „Ik heb allang wantrouwen ge koesterd, maar ik kon niet spreken, wijl ik geen bewijzen had...." John North keek hem een oogenblik verbluft aan. Toen scheen hij woedend uit te willen varen, maar Eddy's- hou ding gaf hem te denken. Hij sloeg een grimmigen blik op de cijfers, begon de boeken te vergelijken en liet Eddy staan waar hij stond. Het duurde twee volle uren, voor hij voor zichzelf zeker heid had. Toen zag hij eruit als een gebroken man. ,,'t Is goed, Murphy," zei hij kort, „ik zal je wol roepen, als ik je noodig heb." Eddy ging heen en terwijl hij de deur dichttrok, hoorde hij den baas door de telefoon met de politie spreken.... Het duurde vier dageii voor Eddy bij den baas ontboden werd. Toen hij binnentrad leunde John North achter over in zijn bureaustoel en keek hem niet onwelwillend aan. „Murphy, ik heb besloten uw" de baas tutoyeerde hem thans niet meer, stelde Eddy met voldoening vast „ik heb besloten uw activiteit te beloo- nen met. duizend dollar. Voorts krijgt u een loonsverhooging van vijftig dollar per maand." John North keek alsof hij verwachtte, dat. Eddy een knieval voor hem zou maken uit dankbaarheid, maar Eddy bleef onbeweeglijk staan. „Dank u wel, meneer," zei hij eenvoudig. „En wie komt er als kassier „Hm," antwoordde John North eenigszins verlegen, „daar zal ik een betrouwbaarder iemand voor zien te vinden dan Barry." Eddy voelde dat alleen driestheid hem nog helpen kon. „Dat spijt me," zei hij. „Ik had gehoopt dat u mij die betrekking zou geven." „Hm, hm," kuchte John North weer. „Misschien zou u er voor in aan merkin< zijn gekomen als uenfin, u herin nert zich nog wel, wat ik u vorig jaar gezegd heb. IJ hebt nu wel blijk gegeven van oplettendheid, maar dat is niet genoeg voor zoo'n gewichtige functie De kwestie is voor mij deze als Barry niet toevallig iets aan zijn been had gekregen, had liij me nog jaren kunnen bestelen, 't Is louter toeval dat...." Eddy Murphy bloosde thans niet, zooals bij het onderhoud van het vorige jaar. Hij gaf een rukje aan zijn schou ders en scheen eensklaps een halven voet grooter. „Neem mij niet kwalijk, meneer," viel liij John North in de rede, „oogenschijnlijk heeft u gelijk. Maar het is eenigszins zonderling gelegen met dat toeval. Ik kon er natuurlijk niets aan doen, dat Barry uit angst die kluisdeur een beetje te vlug dichttrok. Maar als ik initiatief en originaliteit miste, waarop u zooveel prijs schijnt te stellen, dan had Barry hier denzelfden middag weer op zijn plaats gezeten gn had ik zijn boeken niet in handen gekregen." „Wat zegt u vroeg John North, terwijl hij zich met een ruk voorover boog. „Barry had. Barry bad niets," viel Eddv voor de tweede maal in de rede. „Toen die twee dokters niet thuis bleken te zijn, kreeg ik een goeden inval. Ik heb mijn broer gehaald en hem bezworen m'n vriend Barry voor minstens acht dagen in het gips te metselen, zoodat hij onmogelijk op kantoor zou kunnen komen. Maar hij had 's middags al weer op zijn plaats kunnen zitten, want liij mankeerde niets dan een lichte bloeduitstorting aan zijn knie." John North grinnikte en toen Eddy vijf minuten later het privékantoor verliet keek hij stralend. De nieuwe kassier van de makelaarsfirma North heette Eddy Murphy. Viltzeil, de sanisoleerende vloerbedekking, weert vocht en schimmel uit liw huis. Het maakt dank zij de geluiddem pende eigenschappen van de gebruikte grondstoffen Uw woning minder gehoorig. Het isoleert Uw vertrekken tegen kou en warmte, is bovendien duurzaam en toch uiterst billijk in prijs. Moderne huisvrouwen nemen viltzeil, de nieuwe, sanisoleerende vloerbedekking. STRAGUIA VOCAIEUM BALATUM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31