IKUNITISHE FIJNEN "VS1 Uttewf, Met Water opr Johnny schrijft een opstel door forotf Craighton REDT DE HAREN, DIE U NOG OVERBLEVEN.... PETROLE HAHN EEN NIEUW MIDDEL BRENGT UITKOMST Vv'ï"tiw«weo 32 Het nieuwe Droste-albu Het album over onze mooie water sport en ons waterrijk Nederland. Buitengewoon prettig geschreven door H. C. A. van Kampen en mooi geïllustreerd. Spaart plaatjes voor dit nieuwe Droste-albu in Prijs fl.—. Postrek 6850, Haarlem ALTIJD WELKOMI Tom Drake kwam op een nood- angstig naar die twistende en treurige kittige manier aan zijn eind. Hij stemmen had liggen luisteren, werd neergeschoten in een ge- Den anderen morgen stond Lucy vecht met de politie en het is niet waar- half gebroken op. Zij had niet geslapen schijnlijk, dat iemand ter wereld een en vervuld van angst om Jim lette zij traan om hem liet. Want. Tom Drake niet op Johnny, die hen aan tafel was een gangster, die gezocht werd door beurtelings aanstaarde, maar niets de politie van vier staten en zijn einde durfde vragen. Zij pakte zijn twaalf- was voor menigeen een opluchting. De uurtje in en toen Johnny naar school dood van een schurk is op zichzelf geen wa», overlegden zij opnieuw hoe zij liet. bijzondere vermelding waard, maar de onheil van Zich af konden wenden. Lucy geschiedenis, die eraan verbonden was wellicht eenig in de historie der criminalistiek. Het gebeurde toen Jim Trips thuis kwam van de „lange reis" naar de liep den meesten tijd van den morgen te huilen en Jim zat met een wanhopige uitdrukking in zijn oogen voor het ven ster. Zoo werd het middag met zoeken il tranen. Het was llUvIl 11C1U up "tl- AJU.V-J u«« ,vv" t. Hij was gehuwd en zij eensklaps rumoer op straat hoorden, igen en de eerste drie Zij liep uit nieuwsgierigheid naar de gevangenis in Connecticut. Jim Trips en praten en vee was vroeger een fatsoenlijke kerel, maar ongeveer één uur, toen zij zich aan de de werkloosheid, de verleiding en een zuinig gedekte tafel zetten .voor de lunch, zwak karakter hadden hem op het hel- Lucy had juist koffie geschonken, toen lend vlak gebracht vader van een jongen jaren van zijn huwelijk viel er niets op deur en Jim zag uit het venster overal zijn gedrag aan te merken. Toen kwam groepjes mensehen staan. Even later hij echter op een dag in aanraking met stormde Lucy opgewonden binnen, dranksmokkelaars. Hij bezweek voor „Tom Drake is doodgeschoten riep hun aanbiedingen en was weldra een zij hem toe. „Dé politie kwam in „De willig werktuig in handen van Tom Roskam" om hem te arresteeren, maar Drake, een der beruchtste misdadigers de, detectives werden ontvangen met uit die dagen. Hij bekocht die kennis- revolverschoten. Zij schoten terug en een making met vijf jaar gevangenisstraf. Tom Drake ontsprong echter den dans en Lucy, Jim's vrouw, bleef eenzaam in Dagmar achter met kleinen Johnny, die toen vier jaar oud was. van hun kogels trof hem in het hart.... Jim werd doodsbleek. „Dan hebben ze hem tóch herkend," zei hij met bevende lippen. Ilij was even diep onder den indruk van den dood van zijn ex- Dienzelfden avond kwam Tom Drake op bezoek. Hij was veranderd in die De kaalhoofdigheid bedreigt U en indien U geen maatregelen neemt, zultU spoedig door eigen schuld kaal worden. De behan deling is bovendien zeer een voudig; U voltooit eiken morgen het maken van Uw toilet met een friction PETROLE HAHN. Deze versterkt de hoofd huid, stopt haaruitval, vernietigt de schilfers en doet jeuken op houden. Petrole Hahn is door H.H. Doctoren aanbevolen als het beste middel voor het onderhoud en de gezondheid van het hoofdhaar. Overal verkrijgbaar in flacons a f 1.25, f2.— en f3.75. En gros: FIRMA A. MAAS, 239, O.Z. Voorburgwal, Amsterdam-C. UITSLUITEND VERPAKT IN ZWART-ROOD ETUI! LET OP DE HANDTEEKEN1NG F. VIBERT. WEIGERT NAMAAK Jim Trips kwam die vijf lange jaren chef als van diens dreigement van den door en keerde eindelijk naar huis terug, vorigen avond. Hij was van zijn boozen Hij had zijn vrouw beloofd dat alles geest verlost en Lucy en Johnny hadden weer zou worden als vroeger en zij kende niets meer te vreezen. hem genoeg om te weten, dat het hem ernst was met, die belofte. De dag van Slechts enkele ingewijden hebben zijn thuiskomst was een echte feestdag geweten, dat Tom Drake zijn verdiende voor Lucy en Johnny was dolblij dat loon kreeg uit de hand van- een kind. hij weer een vader had. Hij kreeg een Dienzelfden morgen was inspecteur massa speelgoed en lekkernijen en na Gordon opgebeld door Dorothy Walker, zoo-'n opwindenden dag ging hij'savonds een onderwijzeres van Johnny's school, doodmoe naar bed. „Inspecteur, ik heb hier een opstel van een leerling, dat u zeker interessee en zal. Het is geschreven door Johnny Trips u weet misschien wel wiens vijf jaren, want hij had een operatie vader gisteren uit de gevangenis is ge- aan zijn gelaat ondergaan, die hem bijna komen. Johnny schrijft over een zekeren onherkenbaar maakte. Jim hoorde ecli- Tom Drake en ik meen reeds vaak te ter aan zijn stem wie hij was en met hebben gelezen, dat deze een even be- tegenzin liet hij hem binnen. ruchte als lang gezochte misdadiger is. Pom Drake deed opgewekt en heel Inspecteur Gordon smeet de telefoon royaal. Hij sprak op een manier, die neer en vijf minuten later had hij Jim maar al te goed verstond, over zijn Johnny's opstel in handen. Tom Drake's zaken, rammelde met dollars en bood doodvonnis luidde als volgt hem aan als „compagnons" samen te „Gisteren was het feest bij ons thuis werken. Jim weigerde echter en toen Mijn vader was vijf jaar op reis ge hij voet bij stuk hield, begon Tom weest. Dat is zoo'n lange tijd dat ik Drake uit een ander vaatje te tappen, niet meer weet, dat liij vertrokken is Hij dreigde hem en liet zou tot een ern- Mijn vader bracht een garage mee met stigen twist gekomen zijn, als Lucy twee auto's. Die auto's kan ik opwinden, niet sussend tusschenbeide was gekomen Ook was er een kraanwagen bij. Ook en in haar angst had beloofd, dat zij kreeg ik een loods met drie vliegmachi- Gunt Uzelf iederen morgen één ninuut tijd. „Waarom zult 1' vragen Wel. dan kunt IJ een kuur doen, waarvoor andere mensehen vaak maandenlang in dure bad plaatsen doorbrengen, pin hetzelfde resultaat te bereiken. Neemt eiken morgen een halven theelepel Fynnon Salt op Uw eersten kop thee, koffie of een glas warm of koud water. Dit geeft hetzelfde resultaat als 3 glazen geneeskrach tig bronwater. Men noemt Fynnon Salt een „natuurlijk zout", omdat het inderdaad een aantal natuurlijke zouten bevat, waarvoor U verschil lende Kuurbadplaatsen zou moeten afreizen om ze alle te vinden. Deze zouten, als Soda, Potaseh en de elementen van Lithium, zijn de aartsvijanden van Rheumatiek, omdat zij het overtollig urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van Rlieu- matiselie pijnen, verwijdert. Koopt een grooten flacon Fynnon Salt, a f 1,25 bij Uw drogist of apo theker en begint nog heden Uw „thuiskuur". Imp. The Globe Trading Comp. Ltd., Singel 44, A'dam, Tel. 31326. het voorstel eens over denken. „Ik houd je aan je woord," zei Tom Drake toen hij opstond om weg te gaan. „Ik blijf tot morgenavond :- een voetbal en veel zouden nes en ook chocolade* Ik was erg blij, dat vader thuis kwam. Moeder was ook blij en heeft van blijdschap gehuild. Toen hebben De Roskam", maar probeer me niet we gespeeld en gevoetbald in den tuin te bedotten. Ik weet nog genoeg pekel- en toen was liet avond. Mij hebben zonden van je, om je nóg eens zoo'n pudding gegeten en taartjes en de poes reisje te laten maken van vijf jaar. lustte geen taartjes. Het kost me alleen de moeite van een Toen moest ik naar bed. Ik vond het anoniem briefje...." een heerlijken dag, maar later moest Lucy beefde bij het dreigement en moeder weer huilen. Kr kwam een toen Jim's booze geest vertrokken was, meneer en die heet Tom Drake. Hij liet zij haar tranen den vrijen loop. Zij zei dat hij in „De Roskam" logeerde. Hij las angst op Jim's gezicht en begreep wil dat mijn vader weer op reis gaat, dat hij tusschen twee lieete vuren stond, maar moeder wil het niet hebben. adei Zij konden Tom Drake binnen vijf wil het ook niet, maar meneer Drake minuten arresteeren, maar als deze zijn wel. Hij komt vanavond terug om vader mond opendeed, kon Jim opnieuw op 'n te halen. Ik hoop dat vader niet meegaat lange reis" rekenen. Radeloos zochten en dat hij altijd bij ons zal blijven. Dit zij naar een uitweg en dachten intus- opstel is van Johnny Trips uit de vierde schen geen oogenblik aan Johnny, die klas, oud negen jaar. maar óUe „ermont i» n°9 PeP® lUi vete 9ee"rmunt Pep* Vandaag KooP1 ^s-i eenS„". de echte VS ie *ui- pèpermunt. terht'. d°,05'n-Pepe™un> •VS"^ucWvaarDo»o» mei luchelnd album 1 ;bl)b«hoo.e DtClSM-' (bllbenu"' Vwarl(ci- VaN SLOOTEN N V. LEEUWARDEN

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32