Jus een Bouquet Lathyrus Met liet oog op ons wisselvallig klimaat hebben we voor de zomer-garderobe ook een paar warme jurken, die we desgewenseht bij beter weer zon der mantel kunnen dragen, maar dan liefstin moderne vroolijke kleuren. Kleuren, die ontleend zouden kunnen zijn aan een bouquet veelkleurige lathyrus, kleuren ook, die we terugvinden in perken met ver schillende hortensia's of op het veld met afwisselende hyacinten. Blauw in tinten van lila tot groen rose, dat aan borstplaatjes doet denken, tot koraal rood een mooi neutraal okergeel, dat het zoo uit stekend doet, als men het garneert met een of twee andere kleuren, b.v. zwart en olijfgroen terra en groen marineblauw. Lichtgroen, dat óók al weer in zooveel nuances gebracht wordt, dat elkeen zijn keus vinden kan. Feestelijke voorjaarskleuren komen óók te pas voor het stoffen japonnetje, dat echter toch nog steeds graag in zwart of marine genomen wordt. Maar verkiest men dit laatste, dan met vest of jabot van wit organdie, tule, kant of piqué, en in de tweede plaats pas van satijn of crêpe de chine, het vroeger zoo populaire materiaal voor dergelijke toilet-attri buten. Zwart of marine wordt momenteel ook graag gegarneerd met een mooi turkoois, een kleur, die echter lang niet elkeen goed staat en daarom in vele gevallen met succes vervangen wordt door zacht groen of een warm rose. Eenvoudig deüx-pièces met alleraardigste gar neering van straalvormig aangebrachte opflaaisels lleliëfstoffen garneeren zichzelf, zoodat men een uiterst een voudig model kon kiezen voor dit jurkje van genopte wol- Een dergelijke jurk heeft veel van een man telpakje en is daarom uitstekend geschikt om als wandel japon gedragen te worden. Bij okergeel zal marine' het uitstekend doen. Vooral voor op reis doet de 8chotsche ruit, die zich dit seizoen weer een plaats veroverd heefthet goed. Van voren gesloten model, dat nu al jarenlang in telkens nieuwe variaties als wandel- japon gebracht wordt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38