Gigli schenkt een kosteloos concert aan zijn stadgenoo- ten in hel kleine theater van Recanati. „doen" thans Recanati, niet zoomaar eventjes, nee grondigZij blijven er logeeren, bezoeken er het theater, wandelen langs Gigli's villa naar de zee en wachten hun kans af de kans, Gigli onder het volk te zien verschijnen. Rn Gigli doet dat. Als hij uitrust komt hij een praatje maken met oude bekenden of hij speelt saxo foon in de plaatselijke fan fare, of hij tilt baby's in de hoogte. Heuseli dezelfde goedige, ietwat melancho lieke Gigli van de film. Maar Recanati leeft er van. Daar is een café Gigli, een apotheek Gigli, een orkest Gigli, een theater dat even eens zijn naam ontving, en natuurlijk ontbreekt de Gigli-straat niet, zoodat er niet een enkele toerist zal gevonden worden die geen Gigli-souveniertje op zak heeft, als hij uit Recanati van vacantie terugkeert Recanati, een wit stadje aan de Adriatisehe zee, op zae ht» hellende en weelderig be groeide heuvels gebouwd. De zanger niet zijn eigen „banda", waar hij saxofoon in speelt. Deze „bandu" wordt geheel en al door Gigli onderhouden en zusters niet en liet ze in Recanati een patriciërs- *1 huis betrekken. Regelmatig kwam hij van New York naar Recanati over, 0111 er zijn vacantie door te bren gen, te midden van oude vrienden en kennissen. Tot dat hij Amerika voorgoed vaarwel zei, want de harte- klop van Italië, zijn land, was hem te sterk. Italië met zijn romantische steden trok hem onweerstaanbaar. En bovendien, Duitsebland wilde den zanger voor de film contracteeren, wat het ten andere ook deed. De film, die Gigli naar het top punt van roem en wereld bekendheid heeft gevoerd. Regelmatig verblijft de zanger nu in Recanati. Hij bezit er een geweldige villa, als een bastion van wit marnier op de helling, met een grootsch uitzicht op land en zee 'n prin selijke villa. Eenieder in Recanati kent den grooten tenorzooals hij eenieder kent. Maar jonge moeders met baby's schijnen zijn voorkeur te hebben. En nu begint de historie van Recanati's opkomst. Nu de toeristen weten dat niemand minder dan Gigli, de man met de gouden stem, de wereldberoemde, er 'permanent verblijf houdt; willen zij er ook zijn. Nu gaat Recanati er in bij het groote publiek. Kijk eens, de kans bestaat dat hij concerten geeft in het kleine theater. En aardig is het ook, als je hem zoo doodgewoon net zooals u en wij door de straten ziet kuieren, als je hem van dichtbij kunt gadeslaan, ja, dat je hem bijna de hand kunt drukken. Maar dat is prachtig Dat is bijzonder attractief En de vreemdelingen en duizenden Italianen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5