Vvihcdk. 6ldMage GRATIS DEZE FOTO-PLAAT venorget uiterlijk,. De verdwenen dame Een tvaar verhaal door A. Wooleott 6rossmitl)'s (AANBOD GELDIG EOT IS JULI) VAN alle 5 cents reepen worden die van Verkade door fijnproevers het lekkerst gevonden. En steeds meer herkent men in de 6 ets. „Fortica" reep het allerfijnste dat op het gebied van chocolade te krijgen is! Als kleine attentie voor zijn geregelde ver bruikers stelt Verkade thans een aardige foto-plaat voor de kinderkamer beschikbaar. Volg onderstaande aanwijzingen! De plaat (formaat 33 x 49 cm zonder reclame-opdruk) wordt U dan franco in koker thuisgezonden. Doe 5 omslagen van Verkade's 5 of 6 cents reepen in een enveloppe. Adresseer: Verkade's Fabrieken, Afd. R, Zaandam. Zet Uw naam en adres in blok- letters op de achterkant. Schrijf vóórop: „Drukwerk". Ver/end de'enveloppe open en gefrankeerd met 11/2 ct. heeft iedere dame, die Grossmith's Old Cottage toilet-artikelen gebruikt. Speciaal voor dit doel onmisbaar zijn: Old Cottage Zeep en LavenderWater Cottag li vernier Importeurs Richard Wernekinck Co, Huddestr. 9 Amsterdam-C. Eerst in 1913 lekte liet verhaal wit over (te dame, die tijdens de Parfjsehe wereldtentoonstelling van 1900 verdween, plotseling, spoor loos, onverklaarbaar. Er kwamen twee Engelsche dames met de hoot te Marseille aan, een moe der en haar jeugdige, onervarene, onge veer zeventienjarige dochter. De moe der was de tengere, knappe weduwe van een Engelsehen officier, die in Indië overleden was, en de twee waren van Bombay op weg naar het vaderland. Als zij daar aankwam, wist de moe der, zou zij al spoedig naar Parijs moe ten oversteken, om eenige papieren te teekenen, die betrekking hadden op de nalatenschap van haar echtgenoot. Zij had daarom op zee besloten, over te gaan op een hoot, naar Marseille, daar aan wal te stappen, door te reizen naar Parijs, en daar meteen haar zaken af te doen, vóór zij zieli naar Engeland begaf. Zij kon zieli dan voorgoed vestigen in haar geboortedorp in Warwickshire. Zij hadden telegrafisch kamers be steld in een der groote hotels, maar Parijs was zoo volgepropt met vreem delingen, <lie naar de tentoonstelling kwamen, dat de weduwe twijfelde, of zij die kamers wel krijgen zou. Zij voelden zieli dus zeer opgelucht, toen de koetsier hen voor liet hotel had af gezet en zij van den bureaulist ver namen, dat er twee kamers voor haar gereed waren, een gemeenschappelijke slaapkamer en een mooie ruime zit kamer, die op de Place de la Concorde uitzag. Langs de liooge ramen van de zit kamer liep een smal balkon met stcenen borstwering, en er vóór hingen zware gordijnen van groen fluweel. Op de mu ren, zoo beschreef het meisje later, zat rose behangsel, oud rose, om precies te zijn. Verder kon zij zich een sofa met hooge rugleuning herinneren, een ovalen satijnhouten tafel en een schoorsteen mantel met een bronzen pendule, die stilstond. Dat zij niet meer op zoek hoefden te gaan naar kamers, verheugde liet meisje des te meer, wijl haar moeder zieli lang niet wel voelde 11a de lange treinreis, en er nu zoo slecht uitzag, dat de dochter besloot, om een dokter te vragen. Zij hoopte maar, dat «'ie En- gelsch zou spreken en verstaan, want noch zijzelf noch liaar moeder kende een woord Fransch. De hoteldokter kwam. liet was een vrij haveloos, onfrisch mannetje, met een gezicht vol rimpels en knevels en haarden, en een geruststellend lintje - Legioen van Eer 111 zijn knoops gat. I Tij sprak inderdaad een beetje Engelse liIlij onderzocht de vermoeide vrouw, die in een halfdonkere kamer op bed lag, en stelde haar een paar vragen. Toen riep hij het meisje in de zitkamer en vertelde haar onbewimpeld, dat haar moeder er slecht aan toe was er was geen kwestie van, dat zij den volgenden dag door zou kunnen reizen naar Enge land zij kon beter naar een ziekenhuis worden overgebracht den volgenden morgen, en zoo verder. Hij zou zelf voor het een en ander zorg dragen. Voor 't moment verzocht hij het meisje, dadelijk naar zijn huis te gaan 0111 een fleschje medicijn te halen dat zou zijn vrouw haar geven. Een apotheker kon het zoo gauw niet klaar maken. Ongelukkig echter woonde hij aan den anderen kant van Parijs, en telefoon had hij niet, en met al die drukte in Parijs dorst hij de boodschap niet aan een piccolo toe te vertrouwen, liet zou heel wat tijd en ongerustheid uitsparen, als zij zelf ging. Hij zon liaar een briefje voor zijn vrouw meegeven. Hij zat al aan het bureau in de zit kamer en schreef het briefje, in 't Fransch. De dokter ging met het meisje naar beneden hij hield een opgewonden gesprek met den directeur van het hotel, waarop deze het meisje vol medelijden aansprak en aanstonds begon, haar te helpen. Hij liet een rijtuig voor haar komen eu hielp haar instappen, en gaf den koetsier, voor zoover zij begrijpen kon, uitvoerige aanwijzingen, hoe hij naar zeker straatje in de buurt van het observatorium moest komen. Toen begon voor het. meisje de narig heid. Het rammelende aapje kroop de volle straten door, en het kroop, zooals zij later begreep, menigmaal in de ver keerde richting. Het huis in de Rue Val du GrAoe scheen aan het andere eind van de wereld te.staan, maar liet rijtuig je kwam er toch eindelijk en liield stil. Het. meisje belde en had een gevoel, of zij oud werd in den tijd, die er veriiep voor er werd opengedaan. Toen de doktersvrouw eindelijk op kwam (lagen las zij het briefje, zij las liet nog eens en nog eens, en toen, niet veel gemopper en gerammel van sleutels, zette zij het meisje in een duffe wachtkamer, en liet haar daar zoo lang zitten, dat ze schreide van zenuwachtigheid. Maar het drankje kwdin toch ooitliet werd ingepakt en haar overhandigd. Honderdmaal was zij, onder dat lange wachten, opgestaan en naar de deur geloopen met liet voornemen, het op te geven en zich met leege handen terug te reppen naar het ziekbed van haar moeder. En in de smartelijke weken, die volgden, verweet zij zichzelf duizendmaal, dat zij dien aandrang niet had gevolgd. Maar telkens hield de gedachte haar tegen, (lat zij nu een maal zoo'n verren tocht had gemaakt en zoo'n langen tijd had gewacht, dat. zij nu niet weg mocht gaan zonder het drankje, alleen omdat ze de wilskracht miste 0111 het nog éven uit te houden, misschien nog maar een paar minuten. Toen volgde het slakkengangetje van den terugtocht naar liet hotel, wéér een foltering, waaraan zij ten slotte zelf een einde maakte. De koetsier scheen kop pig besloten te hebben, haar voor een liotel o)> de Plftce Vendóme af te zet ten.... eindelijk sprong zij wanhopig het rijtuig nit. en vroeg radeloos hulp aan een jongen man, die passeerde - aan het tweed van zijn pak en aan zijn schoenen herkende zij hem als landge noot. Hij stond nog steeds beschermend naast haar, vijf minuten later, toen zij, eindelijk en ten langen leste, in haar hotel voor de balie stond en om haar sleutel vroeg. Maar toen keek dezelfde bediende, die haar 's morgens de pen had gegeven 0111 haar naam in te schrij ven, zonder eenig blijk van herkenning naar haar op en vroeg met een onnoozel gezicht„Wie wou mademoiselle spre ken Toen klemde er een koude vrees

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12