Neem de mot zijn boterham af! Verdrijft die vermoeidheid! 13 ^r met Jrisschen sinaasappelsmaak om haar hart plotseling gaf zij toe product van haar eigen ziekelijke ver- aan den angst, dien zij als een onrede- beelding. lijkheid had weggedrongen, toen hij Op dat oogenblik al, maar nog meer haar pas overviel, terwijl zij haar in de verbijsterende dagen, die volgden, handschoenen zat te verwringen in die werd 't haar maar al te duidelijk, dat al dokterswachtkamer op den linker die mensehen met hun goedhartigheid oever toen zij aan den anderen kant en hun uitvluchten het personeel van het houten beschot een telefoon- van het hotel, de ambtenaren van het bel hoorde rinkelen. nadat de dokter gezantschap, de verslaggevers van de stellig had beweerd, dat hij geen telefoon Parijsche Herald, en de rechercheurs van had thuis. de Süreté haar stuk voor stuk van Daar stond dus dat jonge Engelsche krankzinnigheid verdachten. Menigmaal meisje in de vestibule van dat Parijsche had zij het gevoel, dat heel Parijs hotel daar stond het meisje, dat de achter haar rug de oogen verdraaide stad niet kende en de duizelingwekkende en veelbeteekenend het voorhoofd be taal niet verstond. Zij was dien morgen klopte. aangekomen uit, Indië, zij had haar Haar eenige hulp en troost was de zieke moeder achtergelaten in de hoede jonge Engelschman een lieftallige jon- van den hoteldokter, om een drankje gedame had hem op straat aangespro- voor haar te gaan halen een bood- ken en zijn hulp ingeroepen - dus schap, die vier uren liad geduurd, door verkoos hij nadien haar te gelooven, een kwaadaardig samenwerken van tegen alle bewijzen in, die op heel de ongunstige omstandigheden en schijn- rest van de wereld zoo'n indruk maak baar argelooze menschen. Nu zij einde- ten. Hij toonde zich een pilaar van lijk weer in het hotel stond, met het koppige kracht, want hij was een jong- fleschje medicijn in haar hand, werd zij mensch van voorname familie met een koel bekeken door den bureaulist, door postje aan het Britsehe gezantschap, denzelfden man, die haar dien morgen en hij had invloed genoeg om te voor met zoo hoffelijk gebaar naar haar komen, dat haar smart werd opgezouten kamers had gebracht. Die keek haar nu in een vakje van een ambtelijk bureau, schuin aan, alsof zij een halve krank- Zijn vertrouwen in haar was echter zinnige was, die het appartement van niet ongerijmd immers, langzaam een ander wou binnendringen. rijpte in zijn geest het vermoeden, dat Weineen, mademoiselle vergiste zich al die menschen het hotelpersóne absoluut. Was ze niet in een ander hotel en zelfs de politie om de een of afgestapt Er kwamen nog twee be- andere onverklaarbare reden deel uit dienden met veel bereddering aan de maakten van een complot, om te ver conferentie deelnemen. Ook zij keken lielen, op welke manier de Engelseln haar aan met oogen, waaruit geen weduwe verdwenen was. Dit vermoeden schijn van herkenning sprak. Welke werd zeer krachtig, toen hij er den vol- kamer zei mam'selle ook weer genden dag in slaagde, te worden to< 110. 342 Ah maisno. 342 werd gelaten tot kamer 342, en hij daar splin- hewoond door monsieur Quelquechose ternieuw behang en splinternieuwe gor- ja, een Franschman, een trouwe klant dijnen vond, en heel andere meubels van het hotel. Hij had die kamer nu al dan het meisje hem beschreven had. ruim veertien dagen. Ah non, zij konden Restte hem slechts te onderzoeken, er niet aan denken, hem lastig te vallen, hoe die samenzwering in elkaar zat, Dat had geen zin. En al dien tijd was welke heimelijke reden er voor bestond het druk in de vestibule, draaiden er een reden zoo overtuigend, dat her. jachtige onbekenden om haar heen, die Parijs zich aangordde, om de verdwij- allerlei talen spraken. ning te bemantelen van een onbelang Dan moesten ze de insclirijvings- rijke vreemdelinge, een vrouw die op briefjes maar eens nazien, zei ze. Het de heele wereld geen vijand had, voor pakje van dien dag werd te voorschijn zoover haar dochter wist. Eindelijk gehaald, maar vruchteloos zocht zij vond hij de oplossing van het mysterie, naar het formulier, dat zij zelf had door omkooping van een der behangers ingevuld, dien ochtend na hun aan- die een heelen nacht hard had gewerkt komst, terwijl haar moeder afgemat op om aan kamer 342 een ander aanziet de balie leunde en haar wees, hoe zij te geven, het doen moest. De bureaulist duimde voor haar Toen ik dit verhaal te hooren kreeg oogen het pakje briefjes door, en die had het zijn tragische kleur reeds ver groote bloedsteen, dien ze aan zijn ring- loren, en was het gekomen op het pei vinger had gezien vijf uren te voren, van een raadsel of curiositeit. Het werd toen hij haar de pen overhandigde, in gezelschappen verteld en dan werden lonkte haar bevestigend tegen. de toehoorders getart om te raden, wat Verder liep zij aan alle kanten met er met de verdwenen dame was ge haar hoofd tegen een muur. Dezelfde beurd. dokter, die haar had uitgestuurd op Misschien heeft de lezer de ware dien ongelukkigen tocht door Parijs, toedracht der zaak al vermoed dat de beweerde nu schouderophalend en met dokter in de ziekte dier vrouw een geval druk gebaar, dat hij haar zoo'n op- had herkend van zwarte pest, uit Indii dracht nooit had gegeven, dat hij nooit meegebracht. Zonder veel nadenken van zijn leven Dij haar moeder was had hij aanstonds maatregelen genomen geroepen, dat hij haar nog nooit had om tijd te winnen tijd genoeg, om gezien. Dezelfde hoteldirecteur, die de ongelukkige vrouw het hotel uit te haar zoo hartelijk in t rijtuig had krijgen en toen zij dien middag gestor- geholpen, toen zij haar onzinnige bood- ven was, waren zijn pogingen uitge- scliap ondernam, verloochende haar nu groeid tot een samenzwering met de met een stalen gezicht, waarna hij weer politie, om alle ruchtbaarheid te ver dezelfde medelijdende bezorgdheid ten mijden, wat men daarmee dat eene toon spreidde mam'selle was waar- meisje ook aan moest doen want was schijnlijk moe, dacht hij.mocht hij het ziekte- en sterfgeval bekend haar zoolang een kamer geven Dan geworden, dan was Parijs in een mini- kon ze rusten, tot haar te binnen schoot, mum van tijd leeggeloopen, tot onmete- in welk hotel ze zijn moest, of tot er lijke schade voor de heele bevolking, navraag was gedaan naar haar moeder die zulke groote verwachtingen had van en haar bagage, ofde groote expositie. Zijn stem klonk beleefd, maar de Financieel belang legde een jon" veronderstelling klonk er in door, dat meisje 'n beproeving op, zoo zwaar, als het heele probleem niets was dan een maar weinig menschen te dragen krijgen. Tallooze malen is vermoeidheid alleen maar een kwestie van gebrek aan vitaminen. Begrijpelijk in ons klimaat, waar de zon, die door haar be straling het zoo belangrijke vitamine D in ons lichaam vormt, zich zoo dikwijls verbergt. Vult het tekort aan vitaminen geregeld aan. Gebruikt Sanostol, het levertraan-product, dat als zuivere limonade smaakt; Iedere druppel bevat een gegarandeerden rijkdom aan vitaminen. Zóó verdwijnen vermoeidheidsverschijnselen, voordat U ze bemerkt I Volwaardig LEVERTRAAN PRODUCT De mot leeft van wol; Uw handwerkjes, breiwerk, kleedingstoffen, vloerbedekking en meubelstoffen zijn de lievelingshapjes van de mot. Door de Eulan behandeling echter worden al deze stoffen voorgoed voor de mottenlarven ongenietbaar en daardoor blijvend motecht gemaakt. Neem de mottenlarven hun boterham af en koopt voortaan slechts met Eulan behandelde, dat wil zeg gen blijvend motechle breiwol en wollen stoffen. Met Eulan behandelde stoffen zijn uiterlijk niet van andere te onderscheiden: het eenige kenteeken is het merk EVËMM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13