RINGERS Odorex EEN GRAPPENMAKER DANST DE HORLEPIJP BON LIPPEN die bekoren mm. CHOCOLADE BLOEMEN OverdadigeTranspiratie 18 Wilt gij op een kantoor vooruitkomen? Volg dan een van onze uitgebreide schriftelijke opleidingen voor Praktijk Diploma Boekhouden Administrateur (voor heren), Privé-Secretaresse (voor dames), Lessen voor hen, die de lagere school bezochten en voor gevorderden; voor dames en heren, voor oud en jong. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Leiding van bevoegde leerkrachten. Vraag zon der verplichting inlichtin gen bij A.S.S.O., directeur J. van der Bij, hoofdonder wijzer, Nieuwe Plein 3', bij het station, Arnhem. Gebruik onderstaande bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats Leeftijd VOOR door Cody Bar nam Gebruik Tangee.. en zie hoe Uw lippen de frissche kleur der jeugd aannemen. Tangee's wonderlijke eigenschap der kleur verandering doet het oranje van de stift op Uw lippen juist die kleur aannemen, welke U het best past. De crèmebasis houdt de lippen zacht en gaaf. Boven dien is Tangee kissproof. Gebruik ook Tangee rouge en poeder teneinde een volmaakte harmonie in Uw make-up te verkrijgen. Verlangt ge een levendiger kleur voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Hef-rood Met Tangee geverfde lippen natuurlijke lippen ENDS THAT PAINTED LOOK Alken echt met den naam Tangee op de metalen huls Waar niet verkrijgbaar vraagt: import-.ar Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'dam C. De pareivissebers van (le (lain zijn een vroolijk volkje. Kr zijn een legio grappen van lien in omloop, elegante en minder fraaie, maar geen enkele is aan de Garn zoo beroemd geworden als die. waarbij John Lornv de horlepijp danste. Het gebeurde toen Erny Bóotli zon gaan trouwen met bet liefste meisje van Kirkwood. John Horny gunde hem dat meisje niet, maar John l.ornv was niet erg gezien onder de pareivissebers. Hij pachtte elk jaar bet beste perceel van liet vischwater en had dus bet meeste geluk, maar dat voorrecht maakte hem blufferig en gierig. Krnv Booth was in dit opzicht zijn tegenvoeter. Hij was arm als een kerkrat en moest zich tevre den stellen met bet diepste perceel van de (tarn. dat hem na drie jaar ploeteren en sparen precies genoeg had opgebracht om bij zijn moeder in te kunnen trouwen. Toen dan bet gerucht ging dat Erny Booth in het huwelijksbootje zou stap pen. legden die van de Garn botje bij botje, om bet jonge paar een huwe lijksgeschenk aan te bieden. Alleen John Lorny hield zich afzijdig. „Neen. ik doe niet mee: ik zal 'in zelf wel wat geven." zei hij tegen den man. die het geld inzamelde. „Het zal wat zijn, wat jij weggeeft." spotte er een. die Item niet kon uitstaan. ,.l)e leege mosselschelpen zeker, die je ophaalt." „Wacht dat maar eens af." antwoord de John Lorny nijdig en meer dan die vage belofte liet hij zich door niemand ontlokken. Den volgenden dag werden de parei vissebers van de Garn echter met stom me verwondering geslagen door het gerucht, (lat John Lorny beloofd had dat de eerste parel, die hij dien dag zou vinden, voor Erny Booth zou zijn. Erny was misschien zelf wel het meest verwonderd, maar aan den ernst van lie belofte viel niet te twijfelen, omdat 11ij het Erny zelf beloofd had. Iedereen liet 's morgens zijn schrobnet liggen .ai tientallen haastten zich naar het perceel van John Lorny, om getuige ie zijn van Ernv's geluk of ongeluk. Erny en John Lorny waren er al en de laatste maakte zich reeds gereed liet schrobnet, dat aan een langen stok bevestigd zat, over den bodem te slec- pen. „Veel geluk, Erny," riepen een paar grappenmakers, toen het schrobnet in het water verdween. Erny lachte hoopvol, ofschoon de kans, dat hij voordeel zou hebben van dat edelmoedige geschenk, uiterst ge ring was. Oók John Lorny haalde dage lijks honderden mosselen op, waarin slechts een waardeloos slijmerig week dier zat en als hij tweemaal per maand een parel ter waarde van drie of vier pond vond. kon zelfs hij van geluk spreken. John Lorny schraapte zijn net over den bodem alsof zijn leven ervan afhing en toen hij voelde dat liet zwaar ge noeg was, haalde hij het op. Het was half gevuld met mosselen, die hij met een handigen zwaai van zijn net in een mand wierp. De anderen waren hem haastig behulpzaam met het openen van de scholpen en mossel na mossel werd na een kleverig, maar afdoend onderzoek op een hoop geworpen. Totdat eensklaps de oude Mark Oormiok een schreeuw liet hooien. In zijn stompe, gebarsten vingers hield hij een flinke parel, ondoorzichtig bedekt met mossel- slijm. maar groot genoeg om den meest verwenden parelvisscher in vervoering te brengen. Zij moest minstens twaal! pond waard zijn en allen hielden den adem in van verwondering. Toen klonk plotseling de lijzige stem van John Lorny. „Voor jou. Erny," zei hij onverschillig. „Ga haar maai gauw afleveren, vóór ik spijt krijg vai mijn belofte," Erny was stom gebleven tot nu toe. maar die woorden schenen hem t( electriseeren. Hij sprong op en gristi met zijn eene hand de parel uit (h beverige vingers van Mark ('ormiek ei greep met de andere John Lorny bi een schouder. „Je bent een fideeh kerel. John." zei hij enthousiast. ,..li krijgt de eereplaats op de bruiloft Meteen holde hij weg, nagerend dooi tientallen anderen, die tot het einih toe getuige wilden zijn van zoo'n fabel achtig geluk. Nog net zagen ze dat Johi Lorny lachend de horlepijp begon ti dansen, met heide handen aan zijl broekspijpen alsof hij zelf het grootst plezier had van zijn edelmoedigheid Mark t 'ormiek en nog een paar andere oudjes, die niet zoo hard konden loo pen. hieven achter en bespraken opge wonden Ernv's fortuin, terwijl hun sterke, gebogen vingers de mossel schelpen openbraken, eventjes het in wendige bevoelden en ze dan achteloos op een hoop wierpen. Erny en zijn enthousiaste kornuiten renden intussehen het dorp in. Mae Donald, de agent van de juweliers- vereeniging van Perch, had nog nooit zooveel pareivissebers tegelijk in zijn kantoortje gezien als dezen morgen, toen liij nog maar pas ontwaakt was. Hij hoorde den stot terenden Erny aan, nam de parel in zijn vingers en onderzocht haar nauwkeurig met een loupe. „Vlekkeloos," schreeuwden de vis- sehers al bij voorbaat. Mae Donald beëindigde zijn onder zoek en knikte. „De mooiste parel, die ik dit en het vorig seizoen van (le Garn in mijn vingers heb gehad," be kende hij eerlijk. „Ik kan je er dertien pond voor betalen." Er ging een hoeraatje op. Erny was doodsbleek van emotie en nam met bevende vingers de dertien bankbil jetten van een pond in ontvangst, die de agent voor hem neertelde. „Ik denk dat er iemand aan de Garn op het oogenhlik kampt met een be roerte van spijt en nijd." merkte er een lachend op. „Kom mee, Erny, we gaan hem met z'n allen bedanken." In optocht ging liet terug naar de Garn. Halverwege het perceel van John Lorny kwam hen iemand tegemoet sukkelen. „Mark Cormick," zei er een. „Kijk daar eens." riep een ander. Hij wees in de richting van liet per ceel van John Lorny en verwonderd zagen zij iemand als een dolle heen en weer hollen en op den grond stampen. Allemaal herkenden ze John Lorny. „Wat is er te doen schreeuwden ze Mark Cormick tegemoet. De oude Mark Cormick kwam adem loos nader. „John Lorny danst alweer de horlepijp, maar non vloekt hij er bij," bracht hij stootend uit. „llij heeft een grapje uit de oude doos met je uit willen halen. Erny de gaatjes van een doorboorde kunstparel met, was gevuld en die in een mosselschelp verborgen. Hij liet de mossel hij het omkeeren van het net ongezien in de mand vallen en hij heeft zijn valsohe parel zooeven zelf gevonden. nimmer geëvenaard MARGRIETEN (zacht) VIOOLTJES (pittig) ORCHIDEEËN (teer pittig) CHRYSANTEN (melk) VOOR ELKE SMAAK EEN BLOEM I van Prof. Dr.PoHond Men mag de Transpiratie niet onder drukken, doch moet ze gezond maken. haar charme beschermt tegen de nood lottige gevolgen van overdadige transpiratie onder de armen. Odorex van Prof. Dr. Polland onderdrukt de transpiratie NIET. Dat zou gevaarlijk zijn voor Uw gezondheid. Odorex maakt de transpiratie normaal, onzichtbaar en reukloos en verzekert een natuurlijke werking van de transpiratie- klieren. Na de eerste toepassing reeds voelt U een aangename verfris- U merkt den onaan- ffhi"9. e" verlichting. U behoeft niet meer genamen gfiur van ongerust te zijn, dat Uw ÜW transpiratie zelf transpiratie Uw omge- niet, maar Uw om- vin9 hindert, want de onaangename geur is geving wel. verdwenen. De uitwase ming wordt normaal en levert geen gevaar meer op voor Uw japonnen. Koop nog heden een flacon Odorex bij Uwen Apotheker, Drogist of Odurex haat medici- Parfumeur. De flacon nalen alcohol van de van 94centis voldoende juiste sterkte om bac- voor vele maanden. teriën te dooden. R-361-H nrlnrov te9en overdadige U II U I CA transpiratie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18