ZEEUWSCHE SPORT 4k Hulst speelde ecu Zwaluwenelftal lusser La Gantoise. Beide elftallen, <h en den. Belgisehen 1-1 gelijk speelden. De Middel!,urgseke At hl et iek eer een ig i n g E. MMhield Zaterdag j.l. wederom haar jaar- li jksehen - Singelloop. Bij de junioren kwam Dobbelaar alseerstcaa n. De deelnemers uit Goes die bij den gehouden Zeeuwsehen School- voetbaldag te Middel burg zich bij de win naars plaatsten. De start der senioren in den Middelburgseken Singelloop. Hieronder links: v. Opdorp (E.M.M.) bereikt met flinken voorsprong als no. 1 de eindstreep. Rechts Heftig was bij de senioren de strijd om de 2e plaats hambier (E.M.M.) plaatste zich ten slotte tweede. De elfde Middelburgsche Singelloop is een onver wacht succes geworden voor de organiseerende vereeniging. Niet- alleen, dat de loop weer op alle punten uitstekend georganiseerd was," maar bovendien wisten in de senioren-afdeeling de deel nemende „E.M.M."-leden beslag te leggen op de beste plaatsen. Op den reeds van 1932 in omloop zijnden wisselbeker komt voor het eerst de naam van een lid van „E.M.M." te staan. Het is Kees van Opdorp. die voor de verrassing van den dag zorgde, door, out sider zijnde, tot zelfs op 100 meter van de finish, plotseling naar voren te komen en op overtuigende wijze alle mededingers te kloppen. De prestatie van dezen jongeman is wel zeer fraai te achten, als men bedenkt, dat hij gedurende den geheelen wedstrijd eigenlijk niet deelgenomen heeft aan den kopstrijd en pas in liet laatste stuk een aanval deed op de lei ders. Een aanval is het geworden, die zoo onweer staanbaar was, dat hij zelfs zeer weinig tegenstand kreeg. Met één hevige rush ging hij over de geheele kopgroep heen, trok deze uit elkaar en in een zeer felle, lange eindspurt ging hij als eerste over de streep en won in prachtigen stijl. Een kort overzicht van den loop kan toonen hoe uitermate boeiend deze singelloop is geweest. Kambier begon met den kop te nemen en werd ge volgd door Enkelaar en Pieters. Al spoedig kwam Enkelaar naar voren en nam de leiding over, gevolgd door Pieters met Kambier op 25 meter, terwijl hier na Opbergen en nog verder achter Opdorp volgden. Enkelaar en Pieters namen om beurten de leiding met Kambier als toeschouwer op de derde plaats. Bij den Koudekerkscheweg heeft Kambier zich bij het kopvechteude tweetal gevoegd en gaat moestrij den om de leiding. Een prachtstrijd, waarbij we Pieters zeer tactisch zien toekijken en algemeen wordt verwacht, dat hij straks de leiding zal nemen om deze niet meer af te staan, daarmee profiteereml van het krachtsverlies van Enkelaar en Kambier ten gevolge van hun onophoudelijken strijd. Aan Opdorp, die ver achter lag, werd geen aandacht ge schonken. Plotseling echter ziet men Opdorp in de kopgroep opduiken en bij de Eangevielebuitebrug neemt hij zelfs deel aan den strijd. We denken, dat hij al zijn kruit verschoten heeft door dezen kracht toer. We constateeren echter, dat hij plotseling den geheelen kop uit elkaar rukt, een ware ruïne achter latend en als hij dan reeds bij het begin van Poelen- dale een geweldige eindspurt inzet lachen we om den dwazen overmoed van dezen looper, van wien Een aanlig moment uit den voetbalwedstrijd Zwa luwen-La Gantoise. Het Belgische doel in gevaar. zijn athletiek-leven liep. Van Opdorp (E.M.M.) liep 11 min. I9sec., Kam bier (E.M.M.) 1 I min. 24 sec., Pieters (Marathon) 11 min. 24 2/5 sec., En kelaar (E.M.M.) II min. T8 sec., Roelse (A.V. '35) I I min. 58 sec. Bij de junioren ('.-klasse was Dobbelaere van Ma rathon op een klasse hooger peil dan zijn tegen standers en hij won hun loop in prachtigen stijl. Een looper van wien Ma rathon nog plezier kan be leven. Barentsen van E.M.M. werd een goede tweede, terwijl Kolijn (A.V. '35) derde werd. In de junioren 1).-klasse heett, een aantal Mid delburg-junioren een aardigen wedstrijd geloopen. I'. J. Bliek werd in deze klasse nummer één met flinken voorsprong op zijn clubgenoot v. d. Voorde, die zijn overmoed van een te feilen start moest be- koopen. Bliek heeft dapper geloopen, doch ook v. d. oorde met Pluymers en L. Back hebben goed hun best gedaan. Er zit pit in deze jonge voetballertjes. we gelooven, dat hij, zeer ontactisch loopende, op het laatste moment ver slagen zal worden. Pieters blijft in zijn buurt en Kambier moet op eenigen afstand Pieters volgen, terwijl Enkelaar afzakt naar de vierde plaats. Op- dorp gaat dan zoowaar nog sneller en met een ongeloofelijke dosis reser vekracht en zichtbaar een onverzettelijken wil om te winnen, gaat hij in fraaien stijl volkomen frisch over de eindstreep. Dat inspireert blijkbaar Kambier. want ook deze legt er dan nog een schepje op en verslaat tot onze groote verwondering den fel strijdenden Pieters. Een outsider Van Opdorp heeft'in grootschen vorm ge wonnen en een looper, van wien men verwachtte, dat hij op den achtergrond ging geraken, toont een fighting spirit, welke in staat is sterkere tegenstan ders in het zand te doen bijten. Hiermee, bedoelen we Kambier. die één van de mooiste wedstrijden uil Moment uit den korfbalwedstrijd Madjoe-Swift, welke wedstrijd de finale was van de op Hemel vaartsdag uitgeschreven seriewedstrijdengeorgan i- seerd da en de Vlissingsehe korfbalclub Madjoe.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19