HHUnTllTnim - - ZEEUWSCHE OMROEP Een tweeslacht iff roert nig do tram op luchtbanden. Zoo werden de oude wagens ran de Walchersche stoomtramdoor maatschappij De Schelde aangekocht, bij gebrek aan rails naar VIissingen vervoerd over den rijweg. En dat was allemaal nog niets, zoolang er maar geen lastige boeiden te nemen rieten. sport niet meer in aanmerking komt dienst gestelde Walchersche stoom- d<d wordt voor de sloop verkocht. Met hel voorjaar komen weer de goeile dagen van kermis pret: IIuhtersehe Mei-kermis is in Zeeuwseh - Vlaanderen lal wijd in den omtrek ver maard. Wegens zijn benoeming Ie /{otterdam nam mr. A.j. M. Ooninx ajseheid uil zijn func tie van kantonrechter te Neu zen zijn laatste zitting droeg een feestelijk karakter. II anken 25 lfallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is ge oorloofd. Men meldt ons uit 's Heer Arends- kerke. dat het muziekgezelschap Excel- sior eeu muzikale rondwandeling ge maakt heeft door het dorp ter gelegen beid van bet feit. dat de leden voor liet eerst een uniformpet droegen. Doordat de forsche kleppen stuk voor stuk als klankbord werkten, was de draagwijdte der muziek vertien voudigd. zoodat zelfs onder Heinkens zand enkele kalveren in een wei zijn beginnen te dansen Tit Middelburg bereiken ons sombere geruchten over ruzie in een reisver eeniging, die zulke vormen aannam, dat de voorzitter met een gebroken bril en 'n bloedneus uit den strijd te voorschijn kwam. Hoewel deze orga nisatie krachtens haar doelstelling sterk naar verandering van uitzicht streeft, ging dit den meesten leden toch te ver. Intusschen mag men blij zijn. dat liet. conflict op eigen bodem en niet tijdens een buitenlandschen tocht is uitgevochten. Binnenlandsclie onlusten zijn niet zoo gevaarlijk als een inter nationale botsing I Men seint ons uit Aardenburg, dal het bekende trammetje, in den volks mond ,.ons Carnieltje" genaamd, dat den dienst tussclien Aardenburg en Brugge onderhoudt, in plaats van zes voortaan slechts drie maal per dag zal rijden. Men hoopt, dat hierdoor het aamborstig gehijg van den ouden knaap wat zal afnemen. Mocht de kwaal nog niet afnemen, dan zal men met subsidie van Volks gezondheid goed-geurende dennenboseh jes langs de lijn planten. De scherfdeskundige van een weten schappelijk genootschap hoeft ons tele fonisch en geestdriftig meegedeeld, dat een achteruitrijdende vrachtauto te Vlissingen liet laatste Posthuis in elkaar gedrukt heeft. Zoo'n chauffeur moest zich overigens schamen om zijn wagen zoo hardhandig naar achteren te laten gaan ook liet voertuig had er immers best iets van kunnen krijgen Ren ambtenaar, die te Rilland met vacantie vertoefde, heeft in zijn vrijen tijd nog even een smokkelaar van siga rettenpapier weten te arresteeren. Wekt herinneringen aan het werk paard. dat na een drukke week op Zondag voor zijn plezier met de heele familie uit rijden mag gaan Het jaarlijksche zangconcours te Wemeldinge is dit jaar gehouden op „Het slagveld". Hoe men er toe komt, zulk een terrein te kiezen voor menschen, die slechts vreedzaam met de liooge noten worste len, is ieder zanger een raadsel. De plek lijkt ons beter geschikt voor de be stuursvergadering van de reeds eerder genoemde reisvereeniging. Te Ternéuzen, aldus onze correspon dent, is dezer (lagen een Russisch schip gearriveerd, dat behalve 'n lading stuk goederen ook vele dieren aan boord had. waarvoor de bevolking veel belangstel ling toonde. Dit laatste zeker in verband met liet sprookje, dat de vlooien uitgestorven zijn 'erpe, zand, viert met de nvuziek-can cour J'iuksterdarfen haar 46-jarig bestaan met een groot Wij dames sluiten tot de en heeren volgende week.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25