worden gereinigd. Het lak van auto's is er niet tegen bestand, de waseh wordt opnieuw vuil en krijgt brand vlekken, kleedingstukken van voorbijgangers en bezoekers worden besmeurd en beschadigd, want liet product der meeuwen is scherp als vitriool. Aldus staat Monnikendam voor een lastig vraag stuk stil weer brengt geen bijzonderen overlast mede, doch bij eenigen wind zucht men er terecht „Verlos mij van mijn vrienden." De vischafvai lok! <le meeuwen tot bij erf en schuur. En de gevolgen blijven 11 iet uit, zonals men op de twee hiernaast gereproduceerde foto's ziet. had tot nu toe weinig of geen resul - taat. Raamwerk en stalen draden op de daken accentueerden slechts de onmacht der bevolking tegen dezen meer verontreinigenden dan reinigenden reinigingsdienst. Totdat, op de herhaalde klachten van Monnikendame bevolking, het gemeentebestuur besloot, den strijd tegen de meeuwen met krachtiger hand aan te pakken. liet schietgeweer, doorgeoefende jagers gehanteerd, zal nu een einde moeten maken aan deze meeuwen- heerschappij, en het aantal dezer nuttige, maar tevens lastige vrien den tot wat normaler proporties moeten terugbrengen. Moge de plaag spoedig tot het verleden behooren. Hoe hunger het dok. hoe betei uitkijkpost cour de re vogels, maar ook. hoe spoediger ondereen ruil-witte laag van uitwerpselen bedolven. Vooral ile plaatselijke scheepswerf ondervindt veel overlast van den vliegenden gemeentereini gingsdienst. Het is den scheepsbouwers zoo goed als onmogelijk, een schip behoorlijk af te leveren, want in een halven dag is het door de meeuwen eenvoudig weg ontoonbaar gemaakt. Schilderwerk is in Monni kend arn onuitvoerbaar, en liet gevolg van een en ander is, dat de klanten wegblijven om elders een gunstiger gelegenheid voor nieuwbouw of reparatie op te zoeken. De bestrijding van deze plaag door de bu rgerij '/ooals men Monnikendam het liefst ziel: proper en net, een beeld ran echt llollandsehe zindelijkheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 29