'r (Uiv@ud(i camMxb y&qé&MÜÏëi* CAMERA'S AFSCHEID VOOR EEUWIG.... Mnl VïüïUiHHUÏ Voor zwart-wit foto's en voor kleurenfotografie 30 Inruil- campagne Juni en Juli 1938 door Hunter Morrison De fabrikanten der wereldver maarde Voigtlander-Camera's met de befaamde Voigtlander-optiek doen U een schitterende aanbieding. Gedurende Juni en Juli ontvangt U voor Uw oude fototoestel (ook al is het een heel eenvoudige Box-camera) vijf gulden, mits U dan gelijktijdig een nieuwe Vo i gt I an d er-Ca m e ra koopt, onverschillig van welken prijs. Een dubbel ,voordeel! Op deze wijze ontvangt U niet alleen een aardig bedrag voor een oud toestel, waar U toch geen plezier van hebt, maar U zult ook ervaren, wat U met een GOED toestel kunt bereiken. Actie-foto's, ongedwongèn beelden, leuke kinderopnamen, dat alles is nu in Uw bereik. Ook kleurenfoto's! Nu er rolfilm voor 6x6 of 6x9 cm. opnamen in kleur in den handel ver krijgbaar is, kunt U met de Voigtlander- Camera's ook momentopnamen in kleuren vervaardigen. Voor deze bij zonder aardige liefhebberij moet U over een goede camera, zooals de Voigtlander er een is, beschikken. Wie ruilt Uw Camera in? Wendt U tot een fotohandel te Uwer plaatse, die door een plakkaat op de winkelruit te kennen geeft, dat hij aan deze inruil-campagne meedoet. Desgewenscht worden U adressen verstrekt door de firma J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam. En tenslotte - de prijsvraag 1938 Evenals de laatste jaren is ook nu weer een Voigtlander-prijsvraag uit geschreven. Ruim 1000 gulden aan prijzen. U kunt er ook aan mee doen. Formulieren met de prijsvraag, alsmede camera-prospecti, zijn bij Uw handelaar gratis verkrijgbaar, of bij de Firma J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000. Voigilander-Brillani mei hei grooie, glasheldere zoekerbeeld, sporizoeker en schuierende optiek van 28 tot 70 gulden Er zijn Voigtlander-Camera's in alle prijzen, vanaf f26Elke Voigtlander-Camera bezit de be roemde Voigtlander-optiek, die U haar scherpe negatieven garandeert, vooral als U ook Voigtlander-film gebruikt. Meer dan 2 millioen menschen fotografeeren met Voigt lander-Camera's waaronder tal van beroemde fotografen. Voigtlander- Camera's zijn uitgerust met de nieuwste verbeteringen en onmid dellijk voor de opname gereed. Voigilander-Bessa een superieur toestel met optisch en zoeker van 26 tot 86 gulden Meer dan 2 millioen in gebruik! De piano van Cosmopolite zweeg na een valschgespeelde tango en Violet Courts gleed vermoeid uit de armen van haar partner. „l)e laatste dans, mister Emery," glimlachte zij mat, terwijl zij zich op een ligstoel van het terras neerzette. „Ik heb mijn krach ten overschat. Ik doe het beste zoo vlug mogelijk te gaan slapen morgen is het weer vroeg dag." Met een zakdoek wuifde zij zich koelte toe en John Emery deed insgelijks. Het was warm op liet terras van het Cosmo polite-hotel en noch de reusachtige parasols, noch de Arabische arabesken, die er op geschilderd waren, boden eenige beschutting tegen de brandende zonnestralen of tegen de lieete woestijn winden, die van het Siameesche bin nenland naar de Golf van Martaban kwamen overwaaien. „IJ hebt gelijk," stemde John Emery toe. „IJ hebt morgen nog een heelen dag voor den boeg. Van Maulheim naar Bangkok zijn vier vlieguren, vandaar naar de Mekong ruim vier en een half en verder naar Saigon anderhalf. I)at zijn er tien en met een landing en een lunch in Bangkok elf. Als u vroeg in Saigon wilt zijn, moet u bijtijds op." „Vijf uur - ik reken erop morgen avond omstreeks denzelfden tijd in Saigon te zijn. Dat heb ik mijn oom vanmiddag ten minste getelegrafeerd." Violet bleef droomend over de blauwe wateren van de golf uit staren. Indië was een verrukkelijk paradijs, van een geheel andere schoonheid dan Frankrijk, maar de warmte was er benauwend. Enfin, voor een vacantie van 'n week of vier was het er wel uit te houden en de reis in een luchtig sportvliegtuig had ook haar bekoring. John Emery zat haar van terzijde aan te staren. Een aardig meisje, vlot en elegant type. En een echte Fran^aise in dc eerste plaats vrouw, waar zij zich ook bevond. Hij had haar vanmiddag uit een rank sportvliegtuig zien stappen dat zij zelf bestuurde en aangelokt door de muziek op het terras, had zij zich nauwelijks den tijd gegund zich van hef stof van de reis te ontdoen. Een land- genoote van hem zou zich aan haar dag taak hebben gezet of ansichtkaarten hebben geschreven, maar een Fran^aise wilde dansen, als zij muziek hoorde. Toch had zij morgen een zwuren, ver- moeienden vliegtocht in het. vooruit zicht. „Dus u vertrekt morgen al heel vroeg," hernam hij half in gedachten. „U zou me bijna in de verleiding bren gen den tocht mee te- maken." „Wat bedoelt u vroeg zij ondeu gend. „Ben ik het, die u in de verleiding brengt, of de vliegtocht John Emery begon te lachen. „Een vliegtocht naar de Mekong heeft weinig bekoring meer voor me. We hebben er drie plantages liggen en ik vlieg die route minstens eenmaal in de maand. Ik heb de beschikking over een sport vliegtuig van de factory." „Welnu, waarom vliegt u dan niet mee 1' zou me uitstekend tot gids kun nen dienen." Haar glimlach bracht hem sterk in verzoeking aan haar uitnoodiging gevolg te geven. Maar hij dacht aan zijn zaken en schudde het hoofd, „Ik kan onmo gelijk," zuchtte hij. „Eergisteren ben ik er pas vandaan gekomen en ik kan hier voorloopig niet gemist worden. Een gids hebt u bovendien volstrekt niet noodig. De weg naar Bangkok wordt u gewezen door de spoorlijn en vandaar vliegt u oostwaarts, totdat u de Mekong onder u ziet liggen. Als u die volgt naar het zuiden, krijgt u na vijf kwartier vliegen Saigon in zicht. Verdwalen kunt u dus niet. Het eenige onaangename op do route zijn de wervelwinden in de streek van de Mekong. Maar die kunt n overvliegen en de rivier aan uw rechter hand houden." Violet dronk het lauwe sorbet op en kwam overeind. „Mister Emery, dank voor uw prettig gezelschap," reikte zij hem glimlachend de hand. „Wel, het uwe Was mij duizendmaal aangenamer," lachte hij. „Wanneer zie ik u terug?" „Nooit meer," antwoordde Violet. „Als ik over vier weken terugkeer, vlieg ik regelrecht van Bangkok naai Rangoen. Een afscheid voor eeuwig, mister Emery." „Dat zou me spijten," zei John Emery ernstig. „Maar wie weet, mademoiselle de wereld is kleiner dan we denken. En er is een spreekwoord, dat zegt, dat bergen en dalen elkaar niet, maar men schen elkander wel ontmoeten." Zij lachten en met 'nfermen handdruk nam Violet afscheid. John Emery keek haar na, tot zij in liet hotel verdween. Een afscheid voor altijd het denk beeld had iets weemoedigs. Dat weemoedig gevoel keerde terug, toen hij den volgenden dag naar de radio zat te luisteren. Den heelen middag had hij het ranke sportvliegtuig, dat hij 's morgens had zien vertrekken, in ge dachten gevolgd over de eenzame stre ken, bosschen en tuinen van Siam en Annam en ongeduldig den avond tege moet gezien. Tegen zes uur hoorde hij plotseling tusschen de onderling ge wisselde seinen van de vliegvelden de roepletters van Bangkok weerklinken. „Saigon-gronddienst roept u.liet sportvliegtuig „Vlinder" is in Saigon geland Violet Courts was veilig over geko men. En vermoedelijk was dit het laat ste, wat hij ooit van haar zou hooren. Een afscheid voor eeuwig die woor den hadden zoo'n ernstigen klank. Maar kom, hij deed, beter niet meer aan Violet Courts te denken. Het was ongeveer vier weken later, dat John Emery, moe en afgemat door de hitte, van de factory naar zijn hotel terugkeerde. Hij nam een bad, trok een schoon pak aan en zette zich op het terras, om een oogenblik te rusten voor het diner. De inlandsclie bediende had de laatste Bangkoksc.he bladen onder zijn bereik gelegd en vluchtig liet hij zijn oog over het voornaamste nieuws gaan. Stormen aan de Mekong, cholera in Hué, oorlog hier en oorlog daar en hernieuwde activiteit van de Siké's een seete Annamsche zon- en vuur aanbidders, die in hun geestdrijverij in allerlei excessen vervielen. Nieuws in den strikten zin van het woord was het niet dergelijke berichten bevatten de bladen eiken dag. Juist was hij voornemens op te staan en zijn vaste zitje in de luchtige eetzaal op te zoeken, toen hij mr. Rusell het terras zag oversteken, den eigenaar van het hotel. „Hallo, mister Emery," kwam hij met groote stappen nader. „Herinnert u zich die aardige jongedame nog van onlangs, die pilote m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30