VOORHEEN EN THANS Het gezellig puffende boemelt je ie vervangen door gestroomlijnde wagens met eleetrisehe tractie. We mieeen de grijze rookpluim in het landschap, maar we wonnen er snelheid bij en comfort. telfs het rak van putjesschepper behoort tot de geschiedenis. Het ledigen der straatnolen en putten geschiedt geheel automatisch, snel en goed, zoodat men ternauwernood nog merkt dat onze straatriolen en putjes toch op tijd worden geleegd en gezuiverd. Het oude en het nieuwe systeem in beeld naast elkaar Het gemoedelijke paardentrammetje onzer steden heeit in de ruime eleetrisehe wagens een opvolger gekregen, waarmee het publiek zich snel van hst eene einde der groote stad verplaatst naar het andere. En de vuilniskar, die vroeger hel huis- en straat-vuil ophaalde t Motorlorries en vuilnisauto's niet automatische bediening zijn paard en wagen komen ver vangen, en de hygiëne heeft er ongetwijfeld bij gewonnen, om nog te zwijgen van de grootere snelheid waarmee afval en vuilnis uit het straatbeeld verdwijnen. Ook het ziekenvervoer werd in andere banen geleid. Drachtig vee-rende auto's, waarin zelfs plaats is voor verplegend personeel, brengen de zieken in korten tijd en zonder de enerveerende afzondering en het onbarmhartige schokken van de woning naar t ziekenhuis en terug. Het gasthuiskarretje naast den modernen ziekenauto. Onze woonkamers van heden, zoowei wat ruimte als wal meubüeering betreft, verschillen hemelsbreed van wat men vroeger gewend was. En al is deze tegen stelling misschien wat al te frappant, de mogelijkheid dat een ellendige woonruimte als op de foto links wordt omgetooverd in een smakelijke eetkamer als op de afbeelding rechts is verre van denkbeeldig. We gaan vooruitIn alles i Een bewaarschool van ongeveer een halve eeuw geleden, en een kleuterschool van heden. De lange, ongemakkelijke banken der eerste, hebben plaats gemaakt voor tafeltjes en bankjes in irroo- Itjke tinten geschilderd. Hier voelen de kleinen zich volkomen thuis, en men leert er spelenderwijs. Heeft u nog een juiste voorstelling van de eerste vliegmachines: luchtige en allesbehalve solied uitziende geraamten van doek en latten f Toch werd er mee gevlogenmaar hoeveel veiliger en doelmatiger zijn de bouw en de inrichting der nieuwste luchlvogels. In de eerste waagden zich alleen de pioniers der lucht vaart: in een Douglas ziet men oude da mes van tachtig met een lachend gezicht plaatsnemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 33